środa 21 listopad 2018

Stan alarmowy

  • wtorek, 11 styczeń 2011 21:04

Został przekroczony stan alarmowy na Nysie Łużyckiej i Lubszy.

Na godzinę 19.30 stan Nysy Łużyckiej wynosił 429 cm (stan przekroczony o 29 cm). Stan alarmowy Lubszy został przekroczony o 70 cm i na godz. 19.30 wyniósł 270 cm.

Przewodniczący zaprasza

  • poniedziałek, 10 styczeń 2011 15:35

Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Miechowicz zaprasza mieszkańców Gminy Krosno Odrzańskie na dyżur w każdy poniedziałek pomiędzy godziną 14.00 a 16.00. Dyżur pełniony jest w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Parkowej 1, pokój nr 6 (dolny parter).

Chcesz zostać reżyserem?

  • piątek, 07 styczeń 2011 20:36

Krośnieński zamek uruchomił bezpłatne warsztaty filmowe!

Chcesz zostać reżyserem? Myślisz o studiach w szkole filmowej? Chcesz przyjrzeć się pracy filmowca z bliska i nakręcić swój film? Przyjdź i zapisz się na bezpłatne warsztaty filmowe! W ten sposób poznasz kulisy pracy reżysera i poznasz na czym polega fascynujący proces tworzenia filmów. Projekt jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zamieszkałych na terenie gminy Krosno Odrzańskie. Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek miesiąca, w godzinach od 16.00 do 19.00. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze spotkanie (organizacyjne) odbędzie 1 lutego 2011 r., o godz. 16.00 w CAK ?Zamek? przy ul. Szkolnej 1. Warsztaty filmowe przyjmą formę zajęć teoretyczno - praktycznych, w ramach których uczestnicy poznają poszczególne elementy produkcji filmowej, zaczynając od pracy nad scenariuszem, poprzez reżyserię, sztukę operatorską i grę aktorską, kończąc na montażu.

Zgłaszać się należy osobiście, telefonicznie, bądź e-mailowo na poniżej podany adres: Centrum Artystyczno ? Kulturalne ?Zamek?,  ul Szkolna 1, 66-600 Krosno Odrzańskie, tel.  68-383-89-94, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Uratuj życie Tomkowi

  • czwartek, 06 styczeń 2011 15:50

W Krośnie Odrzańskim rusza akcja pod hasłem "Wspólnie przeciw białaczce", której głównym celem jest odnalezienie dawcy szpiku dla Tomasza Wiśniowskiego i innych chorych oczekujących na przeszczep.

Akcja odbędzie się 22 stycznia w Centrum Artystyczno-Kulturalnym "Zamek" przy ul. Szkolnej 1. Akcja rusza o godz. 11 i potrwa sześć godzin. Przychodząc mmożna uratować życie nie tylko Tomkowi, ale i innym chorym.

Niestety, co drugi chory nie znajduje dawcy. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż liczba dawców w Polsce jest wciąż nikła. Dlatego Ty nie bądź obojętny. Oni potrzebują twojej pomocy! Wyciągnij do nich pomocną dłoń i podaruj im drugie życie.

Dawcą może zostać każdy. Musisz być tylko zdrowy i mieć 18-55 lat. Przychodząc, wypełniasz formularz rejestracyjny, a następnie zostanie pobrane od Ciebie jedynie 4ml krwi. Po zarejestrowaniu znajdziesz się w bazie DKMS Polska. Natomiast, Twoje anonimowe dane (wiek, płeć, wyniki typowania) trafią do światowej bazy dawców szpiku. Zawsze istnieje szansa, że ktoś z zarejestrowanych uratuje życie Tomkowi lub innej, chorej osobie. Więcej informacji na www.cak-zamek.pl.

Podwieczorki teatralne

  • wtorek, 04 styczeń 2011 09:22

Centrum Artystyczno - Kulturalne "Zamek" w Krośnie Odrzańskim ponownie zaprasza na "Familijne Podwieczorki Teatralne" - cykl przedstawień teatralnych dla całej rodziny.

Tym razem zapraszamy dzieci na spektakl pt. "Muzyczna podróż z bajkami". Jest to kolorowe przedstawienie muzyczne z przepięknymi lalkami. Artyści zabiorą najmłodszych widzów w muzyczną podróż po najbardziej znanych bajkach. Wspaniałe piosenki, barwne postacie, doskonały humor i szczypta teatralnej magii, sprawią, że dzieci spędzą cudowne chwile. Przedstawienie odbędzie się w czwartek 6 stycznia 2011 r., o godz. 15:00 w Zamku Piastowskim przy ul. Szkolnej 1 w Krośnie Odrzańskim. Wstęp wolny!

Własnymi siłami

  • poniedziałek, 03 styczeń 2011 11:08

Dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy wójtem Maszewa, a Dowódcą 5 Kresowego Batalionu Saperów Krzysztofem Pobiedzińskim średni samochód pożarniczy ZIŁ 4VD z OSP Połęcko przygotowany został do odśnieżania. Saperzy z Krosna przerobili stary pług w taki sposób, że można go zamontować w wozie strażackim. Taniej i sprawniej od wynajmowanych firm. Szczególną aktywnością przy odśnieżaniu wykazują się druhowie: Ryszard Nowak, Jarosław Benc, Andrzej Lenkiewicz, Józef Borukało i Gustaw Staszczak.

Masz pomysł na projekt?

  • piątek, 31 grudzień 2010 15:43

W każdy pierwszy wtorek miesiąca w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim dyżuruje Anna Mierżwińska, doradca w Centrum Informacji Unijnej, które działa w biurze europosła Artura Zasady.
Na doradztwo mogą się zgłaszać wszyscy, którzy mają ciekawe pomysły na realizację swoich przedsięwzięć, szukają rozmaitych źródeł dofinansowania. ? Także ci, którzy chcą się zapoznać z aktualną ofertą dostępnych funduszy lub stworzyć projekt, albo są w trakcie jego realizacji ? zachęca Zasada. Najbliższy dyżur już we wtorek 4 stycznia 2011 r. w godz. 10.00-15.00. Konsultacje są bezpłatne. Więcej informacji pod nr 509 391 744, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Będzie lodowisko

  • piątek, 31 grudzień 2010 13:17

Gdy temperatura w ciągu dnia spadnie do -5 stopni C, przy basenie powstanie lodowisko.
Do dyspozycji będzie 600 mkw. powierzchni do jeżdżenia. Folia budowlana, na którą ma być wylana woda, została już zakupiona. - Planujemy budowę lodowiska, ale do tego musi być odpowiednio niska temperatura w ciągu dnia - mówi Andrzej Nowak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gubinie. Obiekt powstanie na korcie przy basenie. Niestety, nie będzie możliwości wypożyczenia łyżew.
nk

Sylwester pod chmurką

  • piątek, 31 grudzień 2010 01:33

Burmistrz Krosna Odrzańskiego oraz Centrum Artystyczno - Kulturalne "Zamek" w Krośnie Odrzańskim zapraszają mieszkańców na wspólną zabawę sylwestrową, która rozpocznie się w piątek, 31 grudnia o godz. 23.00 na Placu 11 Pułku. Na scenie wystąpi zielonogórski zespół QVADRAT, który zagra największe hity muzyczne. Tuż przed północą, zostaną złożone życzenia noworoczne, a chwilę po nich nastąpi pokaz sztucznych ogni. Impreza sylwestrowa potrwa do godz. 2.00.

 

Nowy wójt, stary bałagan

  • wtorek, 28 grudzień 2010 17:13

We wtorek (14.12.) odbyła się II sesja nowej rady, na której został zaprzysiężony wójt.
Na uroczysty początek sesji przybyli m.in. dyrektorzy szkół, mieszkańcy gminy oraz przewodniczący Rady Miasta Leszek Ochotny. Po wręczeniu kwiatów, ślubowaniu Zbigniewa Barskiego i złożeniu życzeń  oraz gratulacji przystąpiono do interpelacji radnych i głosowania nad uchwałami. Radny Edward Szafrański poprosił o zabezpieczenie w budżecie pieniędzy na Wałowice, gdzie nie wszyscy jeszcze mają szambo. Następnie zarządzono pół godzinną przerwę, po której przewodniczący zaczął pytać się radnych, do jakich komisji chcą należeć. Po chwili nastąpił kolejny mający trwać  5 minut przestój ?na policzenie głosów?. Protokolantce ta czynność zajęła dużo więcej czasu niż zwykle. Wokół niej zebrała się część obecnych, aby pomóc w liczeniu, a pozostali zaczęli rozmawiać o swoich sprawach oraz robić zdjęcia. Wydaje się, że to wybiło z rytmu przewodniczącego sesji  Zbigniewa Zygadło, który dalszą część prowadził chaotycznie.
(as)

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.