poniedziałek 18 luty 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Droga widmo

  • środa, 19 styczeń 2011 11:06

- Na karetkę musimy czekać dobrą godzinę, nie mówiąc już o dojeździe do Gubina. Od 30 lat obiecują nam drogę i nic się nie dzieje - twierdzą zbulwersowani mieszkańcy Wełmic w gminie Bobrowice.

Wełmice dzieli do Gubina jedynie 16 km. Ale tylko na papierze. Jest co prawda leśny trakt, którym można szybko dojechać do miasta, ale zimą droga jest całkowicie nieprzejezdna. Aby dotrzeć do Gubina mieszkańcy muszą jechać przez Bobrowice, Dychów, i dopiero na krzyżówce z drogą krajową powinni skierować się na Gubin. Razem zaliczają prawie 40 km.

Sprawą zajął się radny powiatowy z Bobrowice Dorian Oleszek. Na ostatniej sesji rady powiatu wystąpił z interpelacją do starosty Jacka Hoffmanna. - Na tę drogę mieszkańcy czekają od 30 lat - mówi D. Oleszek. - Obietnice składali im już wszyscy. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

(ds)

Viva spłonęła

  • wtorek, 18 styczeń 2011 14:47

W niedzielę (16.01.) po 23 spalił się salon fryzjerski Viva przy ul. Nowej w Gubinie. Do pożaru doszło prawdopodobnie przez zwarcie instalacji elektrycznej.

(ts)

Mariolka w Gubinie

  • wtorek, 18 styczeń 2011 13:04

W piątek (28.01.) o godz. 20.00 w Sali Widowiskowej GDK wystąpi Kabaret Paranienormalni. Bilety po 40 zł, rezerwacje pod nr 68 455 81 69.

Doprowadził do wypadku

  • niedziela, 16 styczeń 2011 11:45

Zapadł wyrok w sprawie, 34-latka przez którego zginęły 3 osoby.
Przypomnijmy. Sprawa dotyczy tragicznego wypadku, do którego doszło 13 lipca 2009 roku pod Maszewem. Oskarżony kierując osobową tigrą doprowadził do wypadku, w którym zginęły trzy osoby.  Oskarżony jadąc z nadmierną prędkością i pod wpływem alkoholu (1,6 promila) podczas pokonywania łuku drogi, zjechał na lewe pobocze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Na skutek tego oskarżony doprowadził do przewrócenia się pojazdu na dach, a następnie uderzenia nim w przydrożne drzewo.
W wyniku wypadku 3 pasażerów pojazdu siedzących na tylnym siedzeniu opla: dziewczyna, chłopak oraz jego matka - ponieśli śmierć, czwarty pasażer siedzący obok kierowcy doznał licznych obrażeń ciała. Oskarżonemu groziła kara od 9 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności.
Sąd Rejonowy Wydział Karny w Krośnie Odrzańskim w wydanym wyroku skazał oskarżonego na karę 6 lat pozbawienia wolności, orzekł wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na zawsze, świadczenie pieniężne w kwocie 5000 złotych na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze.
(rj)

Zimowe ferie bez lodowiska

  • niedziela, 16 styczeń 2011 10:33

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Krośnie Odrzańskim nie będzie można pojeździć na łyżwach. Będą za to inne atrakcje.

Ferie rozpoczynają się już za dwa tygodnie. Podczas zimowej laby większość dzieci i młodzieży zostaje na miejscu. Tylko nieliczni wyjeżdżają na obozy i ferie. Dla tych, którzy zostaną w mieście Ośrodek Sportu i Rekreacji jak zwykle przygotował ofertę. Będzie jednak nieco inna niż w ubiegłych latach. Szczegóły w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

(ds)

Lapropy od września?

  • czwartek, 13 styczeń 2011 22:25

Burmistrz Marek Cebula ostro bierze się do pracy! Jak udało nam się ustalić, istnieje szansa, że we wrześniu uczniowie otrzymają obiecane laptopy.
"Laptop dla każdego ucznia" - ten punkt programu wyborczego Marka Cebuli przykuł uwagę bardzo dużej liczby potencjalnych wyborców. Kto wie, być może miał nawet wpływ na wynik wyborów samorządowych w Krośnie Odrzańskim. Na jakim etapie są prace zmierzające do szczęśliwego finału? Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

(ts)

Stan alarmowy

  • wtorek, 11 styczeń 2011 21:04

Został przekroczony stan alarmowy na Nysie Łużyckiej i Lubszy.

Na godzinę 19.30 stan Nysy Łużyckiej wynosił 429 cm (stan przekroczony o 29 cm). Stan alarmowy Lubszy został przekroczony o 70 cm i na godz. 19.30 wyniósł 270 cm.

Przewodniczący zaprasza

  • poniedziałek, 10 styczeń 2011 15:35

Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Miechowicz zaprasza mieszkańców Gminy Krosno Odrzańskie na dyżur w każdy poniedziałek pomiędzy godziną 14.00 a 16.00. Dyżur pełniony jest w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Parkowej 1, pokój nr 6 (dolny parter).

Chcesz zostać reżyserem?

  • piątek, 07 styczeń 2011 20:36

Krośnieński zamek uruchomił bezpłatne warsztaty filmowe!

Chcesz zostać reżyserem? Myślisz o studiach w szkole filmowej? Chcesz przyjrzeć się pracy filmowca z bliska i nakręcić swój film? Przyjdź i zapisz się na bezpłatne warsztaty filmowe! W ten sposób poznasz kulisy pracy reżysera i poznasz na czym polega fascynujący proces tworzenia filmów. Projekt jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zamieszkałych na terenie gminy Krosno Odrzańskie. Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek miesiąca, w godzinach od 16.00 do 19.00. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze spotkanie (organizacyjne) odbędzie 1 lutego 2011 r., o godz. 16.00 w CAK ?Zamek? przy ul. Szkolnej 1. Warsztaty filmowe przyjmą formę zajęć teoretyczno - praktycznych, w ramach których uczestnicy poznają poszczególne elementy produkcji filmowej, zaczynając od pracy nad scenariuszem, poprzez reżyserię, sztukę operatorską i grę aktorską, kończąc na montażu.

Zgłaszać się należy osobiście, telefonicznie, bądź e-mailowo na poniżej podany adres: Centrum Artystyczno ? Kulturalne ?Zamek?,  ul Szkolna 1, 66-600 Krosno Odrzańskie, tel.  68-383-89-94, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Uratuj życie Tomkowi

  • czwartek, 06 styczeń 2011 15:50

W Krośnie Odrzańskim rusza akcja pod hasłem "Wspólnie przeciw białaczce", której głównym celem jest odnalezienie dawcy szpiku dla Tomasza Wiśniowskiego i innych chorych oczekujących na przeszczep.

Akcja odbędzie się 22 stycznia w Centrum Artystyczno-Kulturalnym "Zamek" przy ul. Szkolnej 1. Akcja rusza o godz. 11 i potrwa sześć godzin. Przychodząc mmożna uratować życie nie tylko Tomkowi, ale i innym chorym.

Niestety, co drugi chory nie znajduje dawcy. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż liczba dawców w Polsce jest wciąż nikła. Dlatego Ty nie bądź obojętny. Oni potrzebują twojej pomocy! Wyciągnij do nich pomocną dłoń i podaruj im drugie życie.

Dawcą może zostać każdy. Musisz być tylko zdrowy i mieć 18-55 lat. Przychodząc, wypełniasz formularz rejestracyjny, a następnie zostanie pobrane od Ciebie jedynie 4ml krwi. Po zarejestrowaniu znajdziesz się w bazie DKMS Polska. Natomiast, Twoje anonimowe dane (wiek, płeć, wyniki typowania) trafią do światowej bazy dawców szpiku. Zawsze istnieje szansa, że ktoś z zarejestrowanych uratuje życie Tomkowi lub innej, chorej osobie. Więcej informacji na www.cak-zamek.pl.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.