niedziela 24 marzec 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Uratuj życie Tomkowi

  • czwartek, 06 styczeń 2011 15:50

W Krośnie Odrzańskim rusza akcja pod hasłem "Wspólnie przeciw białaczce", której głównym celem jest odnalezienie dawcy szpiku dla Tomasza Wiśniowskiego i innych chorych oczekujących na przeszczep.

Akcja odbędzie się 22 stycznia w Centrum Artystyczno-Kulturalnym "Zamek" przy ul. Szkolnej 1. Akcja rusza o godz. 11 i potrwa sześć godzin. Przychodząc mmożna uratować życie nie tylko Tomkowi, ale i innym chorym.

Niestety, co drugi chory nie znajduje dawcy. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż liczba dawców w Polsce jest wciąż nikła. Dlatego Ty nie bądź obojętny. Oni potrzebują twojej pomocy! Wyciągnij do nich pomocną dłoń i podaruj im drugie życie.

Dawcą może zostać każdy. Musisz być tylko zdrowy i mieć 18-55 lat. Przychodząc, wypełniasz formularz rejestracyjny, a następnie zostanie pobrane od Ciebie jedynie 4ml krwi. Po zarejestrowaniu znajdziesz się w bazie DKMS Polska. Natomiast, Twoje anonimowe dane (wiek, płeć, wyniki typowania) trafią do światowej bazy dawców szpiku. Zawsze istnieje szansa, że ktoś z zarejestrowanych uratuje życie Tomkowi lub innej, chorej osobie. Więcej informacji na www.cak-zamek.pl.

Podwieczorki teatralne

  • wtorek, 04 styczeń 2011 09:22

Centrum Artystyczno - Kulturalne "Zamek" w Krośnie Odrzańskim ponownie zaprasza na "Familijne Podwieczorki Teatralne" - cykl przedstawień teatralnych dla całej rodziny.

Tym razem zapraszamy dzieci na spektakl pt. "Muzyczna podróż z bajkami". Jest to kolorowe przedstawienie muzyczne z przepięknymi lalkami. Artyści zabiorą najmłodszych widzów w muzyczną podróż po najbardziej znanych bajkach. Wspaniałe piosenki, barwne postacie, doskonały humor i szczypta teatralnej magii, sprawią, że dzieci spędzą cudowne chwile. Przedstawienie odbędzie się w czwartek 6 stycznia 2011 r., o godz. 15:00 w Zamku Piastowskim przy ul. Szkolnej 1 w Krośnie Odrzańskim. Wstęp wolny!

Własnymi siłami

  • poniedziałek, 03 styczeń 2011 11:08

Dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy wójtem Maszewa, a Dowódcą 5 Kresowego Batalionu Saperów Krzysztofem Pobiedzińskim średni samochód pożarniczy ZIŁ 4VD z OSP Połęcko przygotowany został do odśnieżania. Saperzy z Krosna przerobili stary pług w taki sposób, że można go zamontować w wozie strażackim. Taniej i sprawniej od wynajmowanych firm. Szczególną aktywnością przy odśnieżaniu wykazują się druhowie: Ryszard Nowak, Jarosław Benc, Andrzej Lenkiewicz, Józef Borukało i Gustaw Staszczak.

Masz pomysł na projekt?

  • piątek, 31 grudzień 2010 15:43

W każdy pierwszy wtorek miesiąca w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim dyżuruje Anna Mierżwińska, doradca w Centrum Informacji Unijnej, które działa w biurze europosła Artura Zasady.
Na doradztwo mogą się zgłaszać wszyscy, którzy mają ciekawe pomysły na realizację swoich przedsięwzięć, szukają rozmaitych źródeł dofinansowania. ? Także ci, którzy chcą się zapoznać z aktualną ofertą dostępnych funduszy lub stworzyć projekt, albo są w trakcie jego realizacji ? zachęca Zasada. Najbliższy dyżur już we wtorek 4 stycznia 2011 r. w godz. 10.00-15.00. Konsultacje są bezpłatne. Więcej informacji pod nr 509 391 744, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Będzie lodowisko

  • piątek, 31 grudzień 2010 13:17

Gdy temperatura w ciągu dnia spadnie do -5 stopni C, przy basenie powstanie lodowisko.
Do dyspozycji będzie 600 mkw. powierzchni do jeżdżenia. Folia budowlana, na którą ma być wylana woda, została już zakupiona. - Planujemy budowę lodowiska, ale do tego musi być odpowiednio niska temperatura w ciągu dnia - mówi Andrzej Nowak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gubinie. Obiekt powstanie na korcie przy basenie. Niestety, nie będzie możliwości wypożyczenia łyżew.
nk

Sylwester pod chmurką

  • piątek, 31 grudzień 2010 01:33

Burmistrz Krosna Odrzańskiego oraz Centrum Artystyczno - Kulturalne "Zamek" w Krośnie Odrzańskim zapraszają mieszkańców na wspólną zabawę sylwestrową, która rozpocznie się w piątek, 31 grudnia o godz. 23.00 na Placu 11 Pułku. Na scenie wystąpi zielonogórski zespół QVADRAT, który zagra największe hity muzyczne. Tuż przed północą, zostaną złożone życzenia noworoczne, a chwilę po nich nastąpi pokaz sztucznych ogni. Impreza sylwestrowa potrwa do godz. 2.00.

 

Nowy wójt, stary bałagan

  • wtorek, 28 grudzień 2010 17:13

We wtorek (14.12.) odbyła się II sesja nowej rady, na której został zaprzysiężony wójt.
Na uroczysty początek sesji przybyli m.in. dyrektorzy szkół, mieszkańcy gminy oraz przewodniczący Rady Miasta Leszek Ochotny. Po wręczeniu kwiatów, ślubowaniu Zbigniewa Barskiego i złożeniu życzeń  oraz gratulacji przystąpiono do interpelacji radnych i głosowania nad uchwałami. Radny Edward Szafrański poprosił o zabezpieczenie w budżecie pieniędzy na Wałowice, gdzie nie wszyscy jeszcze mają szambo. Następnie zarządzono pół godzinną przerwę, po której przewodniczący zaczął pytać się radnych, do jakich komisji chcą należeć. Po chwili nastąpił kolejny mający trwać  5 minut przestój ?na policzenie głosów?. Protokolantce ta czynność zajęła dużo więcej czasu niż zwykle. Wokół niej zebrała się część obecnych, aby pomóc w liczeniu, a pozostali zaczęli rozmawiać o swoich sprawach oraz robić zdjęcia. Wydaje się, że to wybiło z rytmu przewodniczącego sesji  Zbigniewa Zygadło, który dalszą część prowadził chaotycznie.
(as)

Policyjny duet

  • sobota, 25 grudzień 2010 16:16

W podkrośnieńskiej miejscowości (20.12.) policjanci zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który na ich widok uciekł do lasu. Mężczyzna po chwili został zatrzymany przez młodszego aspiranta Ryszarda Wandraja. Policjantowi pomagał pies Akron.

Gdy poszukiwany mężczyzna uciekł do lasu, policjanci natychmiast powiadomili dyżurnego, który na miejsce skierował przewodnika psa służbowego. Po kilkukilometrowym pościgu, Akron doprowadził policjanta do kryjówki poszukiwanego. Mężczyzna został zatrzymany.  Nie jest to pierwszy sukces tego ?duetu?. Ryszard Wandraj i Arkon wielokrotnie brali udział w policyjnych interwencjach, podczas których zatrzymywali osoby poszukiwane oraz sprawców przestępstw i wykroczeń. Akron służy w Policji od 3 lat. Jest psem patrolowo-tropiącym. Tak jak wszystkie policyjne psy odbył specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Podczas zająć praktycznych jego przewodnik uczył go elementów posłuszeństwa ogólnego, pokonywania przeszkód, obrony przewodnika, pościgów za pozorantem, przeszukania terenu i pomieszczeń oraz tropienia śladów ludzkich. Raz w roku policyjne psy przechodzą tak zwaną atestację, podczas której specjalna komisja ocenia dalszą użyteczność psa w służbie. Akron, co roku przechodzi ją bez żadnych problemów.

 

Wigilia u burmistrza

  • czwartek, 23 grudzień 2010 16:36

O tradycjach bożonarodzeniowych, ulubionych potrawach wigilijnych i prezentach rozmawiamy z burmistrzem Gubina Bartłomiejem Bartczakiem.

 

Gdzie spędza pan tegoroczne święta Bożego Narodzenia?

Odkąd sięgam pamięcią spędzam święta w swoim domu rodzinnym pod Legnicą. Zjeżdża się tam rodzina z całego świata. Przyjeżdża ciocia z Anglii, kuzynka z Hiszpanii i najbliższa rodzina z Polski. Zawsze jest około 20 osób.

Może pan opowiedzieć o zwyczajach wigilijnych jakie panują w pana domu?

Bardzo ważne jest dla nas przestrzeganie tradycji: najmłodszy z rodziny przed wieczerzą czyta Biblię, zawsze jest sianko pod obrusem, snopek w kącie, jedno miejsce wolne dla gościa, łamanie się opłatkiem, 12 potraw, a na końcu kutia. Dodaliśmy też zwyczaj, że do jednego uszka, podczas ich przygotowywania, wkładamy jednogroszówkę. Kto ją znajdzie, ten ma dobry i szczęśliwy rok. Każdy czeka na barszcz z uszkami i szuka tego jednego uszka. Zawsze jest dużo zabawy i radości.Zdarzyło mi się, że znalazłem tego pieniążka. W zeszłym roku udało się to mojej żonie. Zawsze jest dużo zabawy, śmiechu i radości.

nk

Cały wywiad w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Babki z rady

  • czwartek, 23 grudzień 2010 16:24

Danuta Andrzejewska, Urszula Kondracik, Marta Momot i Halina Wojnicz, to panie, które zasiadają w gubińskiej Radzie Miejskiej w obecnej kadencji.

Przez ostatnie cztery lata w radzie zasiadały dwie kobiety. Tegoroczne wybory samorządowe pokazały, że mieszkańcy bardziej zaufali paniom. Wszystkie mają już praktykę, bo w przeszłości pracowały w samorządzie. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".

nk

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

m12aaaa.jpg