niedziela 22 lipiec 2018

Gubińskie ZOO

  • środa, 08 grudzień 2010 12:39

Owce, tygrys, żółw, krokodyle, pies pasterski, żyrafa i słoń, to nowa atrakcja gubińskiego Egzotarium.

W przyszłym roku planuje się zrobić tam również mały plac zabaw. Pomysł przedstawiła projektant dr Monika Drozdek. Zaproponowała coś nowego, coś z czym w Gubinie nie mieliśmy jeszcze do czynienia. Dawniej Tadeusz Firlej posadził w tym miejscu drzewa, które w jakiś sposób się wyróżniały i nazwał ten plac Egzotarium. Po dokonaniu inwentaryzacji zdecydowano o usunięciu niektórych roślin, bo okazały się stare lub rosły w innych częściach miasta. Nazwa pozostała, ale zamiast roślin, pojawiły się egzotyczne zwierzęta. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".
nk

Burmistrz na chwilę?

  • wtorek, 07 grudzień 2010 16:33

Czy Bartłomiej Bartczak wystartuje w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych? Czy zmieni fotel burmistrza na sejmową ławę? Podobno dostał taką propozycję. Według naszego informatora o jego miejsce powalczy Justyna Karpisiak z Edwardem Patkiem.

Taka propozycja miała paść z ust Europosła Artura Zasady, podczas zwycięskiego wieczoru wyborczego B. Bartczaka, który zapewnia, że póki co takiego tematu nie ma. - Ponownie zostałem wybrany na burmistrza i tylko to się w tej chwili liczy. Gubin jest magicznym miejscem, które coś w sobie ma i warto tutaj pracować. Nie chciałbym uciekać z okrętu w połowie drogi, a poparcie udzielone mi przez mieszkańców do czegoś zobowiązuje. W kuluarach mówi się, że ewentualnym następcą obecnego burmistrza może zostać ktoś z dwójki Justyna Karpisiak, Edward Patek. Więcej w papierowym wydaniu ?Gazety Tygodniowej?.

(ts)

Galeria na wiosnę

  • wtorek, 07 grudzień 2010 16:21

Na ponad 2800 metrach kwadratowych w centrum Krosna Odrzańskiego powstaje nowoczesny pasaż handlowy. Znajdziemy w nim m.in. oddział banku, sklep ze sprzętem AGD, sklepy specjalistyczne, aptekę, kawiarnię i małą restaurację.

Galerię buduje firma Horex. Wynajęciem pomieszczeń jest już zainteresowanych kilka firm. W centrum handlowym znajdować się będzie 20 stanowisk. Obiekt jest tak zaprojektowany, aby była możliwość łączenia i dzielenia pomieszczeń, dlatego trudno powiedzieć jaka będzie ostateczna ilość podmiotów tam działających. Galeria powstaje za marketem Horex. Stawiane są już stalowe elementy konstrukcji. - Otwarcie planujemy na wiosnę w okolicy Świąt Wielkanocnych. Wszystko też zależy od tego jaką będziemy mieli zimę ? mówi Andrzej Horoszkiewicz, współwłaściciel firmy.

Nowocześnie

W pierwszej wersji projekt przewidywał galerię piętrową, jednak odstąpiono od tego pomysłu. Budynek będzie jednopoziomowy z zachowaniem stylowego, ale i nowoczesnego wyglądu. Elementy ciemnej ceglanej elewacji będą przenikały również do wnętrza, które będzie miało duże i przestronne hole.

(rj)

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.