środa 26 wrzesień 2018

Licealiści czytają dzieciom

  • poniedziałek, 13 grudzień 2010 09:02

W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim, pod opieką nauczycieli bibliotekarzy, w październiku i listopadzie odwiedzały dzieci w Przedszkolu nr 3.

Wolontariuszki czytały bajki i wiersze dzieciom ze wszystkich grup wiekowych. - Dyrekcja przedszkola z sympatią odnosi się do naszej akcji, bowiem placówka ta uczestniczy w programie edukacyjnym "Czytające Przedszkola" - mówią uczniowie ZSP. Współpraca z przedszkolem trwa od kilku lat. Mali miłośnicy literatury zawsze z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania z uczennicami. Czytającym udaje się nawiązać kontakt z małymi słuchaczami. Dzieci chętnie odpowiadają na pytania związane z lekturą. Dla uczennic biorących udział w projekcie jest  to ciekawe i ważne  doświadczenie. Dzieci w podziękowaniu obdarowują lektorki ręcznie wykonanymi laurkami.

Pomóż Toli

  • sobota, 11 grudzień 2010 14:19

W sobotę 18 grudnia o godz. 18:00 w Hali sportowo-widowiskowej przy ul. Pułaskiego 3 w Krośnie Odrzańskim odbędzie się koncert charytatywny, którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc 2,5-letniej, chorej na białaczkę Toli.
Na scenie wystąpią zespoły Kombajn do zbierania kur po wioskach, Bez Sensu, Tupot Białych Mew i Manescape. W programie przewidziany jest również Stand Up Katarzyny Sobieszek z kabaretu Made in China i debiut krośnieńskiego kabaretu Koperek. W trakcie imprezy będzie można wrzucić "grosiki" do puszki oraz wziąć udział w aukcji charytatywnej. Liczy się każda złotówka! Dochód z Państwa dobrowolnych wpłat i licytacji zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów leczenia Toli. Głównym organizatorem dobroczynnego koncertu jest Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Współorganizatorami są CAK "Zamek" oraz OSiR w Krośnie Odrzańskim. 
Aleksandra  Tola Przepióra jest mieszkanką Krosna Odrzańskiego. U dziewczynki 18 października br. stwierdzono ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od 22 października przebywa wraz z mamą Agnieszką w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, gdzie poddawana jest intensywnej chemioterapii. Tola z uwagi na wcześnie wykrytą chorobę ma ogromne szanse na jej zwalczenie. Przed Tolą i jej rodziną długie i ciężkie miesiące walki  z chorobą i wydatkami przekraczającymi ich możliwości finansowe.


Jeśli chcą Państwo pomóc, można wpłacić również pieniądze na konto fundacji, której Tola jest podopieczną:
Fundacja
"Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową",
ul. O. Bujwida 42, 50-368 Wrocław
Bank Milenium 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
Z tytułem wpłaty:
"Dla Aleksandry Przepióra"

Rudera przy urzędzie

  • piątek, 10 grudzień 2010 17:02

Budynek należący do miasta, w którym mieszka państwo Herniak znajduje się przy samym magistracie. - Dziurawy dach i pęknięta ściana bez tynku od strony parkingu nie jest dobrą wizytówką Gubina - mówią lokatorzy.
Kamienica od  strony ulicy Piastowskiej prezentuje się całkiem dobrze, ale jak wejdziemy od ulicy Lenino widzimy pękniętą na całej długości ścianę bez tynku, który odleciał dwa lata temu. W tym miejscu znajduję się parking, na którym zostawiają swoje samochody petenci urzędu. Wchodząc do mieszkania państwa Herniak widzimy zadbane pomieszczenie, na ścianach są plamy przez przeciekający dach. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".
(as)

Ocalmy od zapomnienia

  • piątek, 10 grudzień 2010 09:57

Fara, Baszta, a nawet Firlejówka, to tylko niektóre z 28. pięknych makiet gubińskich zabytków, które trafiły do Izby Muzealnej.
Na pomysł stworzenia miniatur najbardziej znanych budynków w mieście wpadli przyjaciele Ziemi Gubińskiej. - W związku z 775. rocznicą miasta, która była obchodzona w czerwcu tego roku, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gubińskiej postanowiło uhonorować najstarsze obiekty miejskie - informuje Wiesław Łabęcki z Izby Muzealnej. - Wytypowaliśmy kilkanaście różnych obiektów i wspólnie z burmistrzem oraz Komitetem Organizacyjnym 775 - lecia Gubina zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod nazwą "Ocalmy od zapomnienia", który polegał na wykonaniu zminiaturyzowanej wersji danego gubińskiego obiektu - dodaje mężczyzna. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".
(ts)

Recital "Konja"

  • piątek, 10 grudzień 2010 00:42

W najbliższą środę, 15 grudnia  o godz. 18.00  w Zamku Piastowskim wystąpi znany król festynów "Konjo" Paweł Konnak i multiinstrumentalista Tymon Tymański.
Tego wieczoru  krośnieńska publiczność będzie miała okazję usłyszeć jak Konjo recytuje autorskie wiersze z tomu "Król Festynów". W tle towarzyszyć mu będzie jego przyjaciel -  Tymon, który zagra na gitarze znane przeboje z płyty pt. "Bigos heart". Spotkanie zakończy projekcja filmów pt. "Jubileusz Tymon" i "Dezerter - nie ma zagrożenia". Wstęp wolny.

Opieka na godziny

  • czwartek, 09 grudzień 2010 15:15

Z myślą o samotnych matkach oraz braku miejsca, w którym można zostawić dziecko na kilka godzin w ciągu tygodnia czy podczas weekendu, powstał w Gubinie klub nieboraczka.
? Każda kobieta ma czasami ochotę na wizytę u fryzjera, zakupy czy kawę z koleżankami. Wówczas może zostawić u nas swoje dziecko. Gwarantujemy, że nie będzie się u nas nudziło. Właśnie na takie potrzeby założyłam klub malucha ? mówi Monika Ciszewska, właścicielka klubu. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".
nk

Dwójka społecznikiem roku

  • środa, 08 grudzień 2010 21:11

W gubińskiej "dwójce" (25.11.) odbyło się spotkanie związane z odznaczeniem "Społecznik Roku 2010 Powiatu Krośnieńskiego".

Wniosek o przyznanie tego tytułu zgłosił Zarząd Rejonowy PCK w Gubinie, z którym szkoła współpracuje cztery lata. Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla grona pedagogicznego za wieloletnią, społeczną działalność na rzecz drugiego człowieka. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

(as)

Gubińskie ZOO

  • środa, 08 grudzień 2010 12:39

Owce, tygrys, żółw, krokodyle, pies pasterski, żyrafa i słoń, to nowa atrakcja gubińskiego Egzotarium.

W przyszłym roku planuje się zrobić tam również mały plac zabaw. Pomysł przedstawiła projektant dr Monika Drozdek. Zaproponowała coś nowego, coś z czym w Gubinie nie mieliśmy jeszcze do czynienia. Dawniej Tadeusz Firlej posadził w tym miejscu drzewa, które w jakiś sposób się wyróżniały i nazwał ten plac Egzotarium. Po dokonaniu inwentaryzacji zdecydowano o usunięciu niektórych roślin, bo okazały się stare lub rosły w innych częściach miasta. Nazwa pozostała, ale zamiast roślin, pojawiły się egzotyczne zwierzęta. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".
nk

Burmistrz na chwilę?

  • wtorek, 07 grudzień 2010 16:33

Czy Bartłomiej Bartczak wystartuje w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych? Czy zmieni fotel burmistrza na sejmową ławę? Podobno dostał taką propozycję. Według naszego informatora o jego miejsce powalczy Justyna Karpisiak z Edwardem Patkiem.

Taka propozycja miała paść z ust Europosła Artura Zasady, podczas zwycięskiego wieczoru wyborczego B. Bartczaka, który zapewnia, że póki co takiego tematu nie ma. - Ponownie zostałem wybrany na burmistrza i tylko to się w tej chwili liczy. Gubin jest magicznym miejscem, które coś w sobie ma i warto tutaj pracować. Nie chciałbym uciekać z okrętu w połowie drogi, a poparcie udzielone mi przez mieszkańców do czegoś zobowiązuje. W kuluarach mówi się, że ewentualnym następcą obecnego burmistrza może zostać ktoś z dwójki Justyna Karpisiak, Edward Patek. Więcej w papierowym wydaniu ?Gazety Tygodniowej?.

(ts)

Galeria na wiosnę

  • wtorek, 07 grudzień 2010 16:21

Na ponad 2800 metrach kwadratowych w centrum Krosna Odrzańskiego powstaje nowoczesny pasaż handlowy. Znajdziemy w nim m.in. oddział banku, sklep ze sprzętem AGD, sklepy specjalistyczne, aptekę, kawiarnię i małą restaurację.

Galerię buduje firma Horex. Wynajęciem pomieszczeń jest już zainteresowanych kilka firm. W centrum handlowym znajdować się będzie 20 stanowisk. Obiekt jest tak zaprojektowany, aby była możliwość łączenia i dzielenia pomieszczeń, dlatego trudno powiedzieć jaka będzie ostateczna ilość podmiotów tam działających. Galeria powstaje za marketem Horex. Stawiane są już stalowe elementy konstrukcji. - Otwarcie planujemy na wiosnę w okolicy Świąt Wielkanocnych. Wszystko też zależy od tego jaką będziemy mieli zimę ? mówi Andrzej Horoszkiewicz, współwłaściciel firmy.

Nowocześnie

W pierwszej wersji projekt przewidywał galerię piętrową, jednak odstąpiono od tego pomysłu. Budynek będzie jednopoziomowy z zachowaniem stylowego, ale i nowoczesnego wyglądu. Elementy ciemnej ceglanej elewacji będą przenikały również do wnętrza, które będzie miało duże i przestronne hole.

(rj)

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.