wtorek 18 grudzień 2018

Najnowsze wydanie już w sklepach!

Policyjny duet

  • sobota, 25 grudzień 2010 16:16

W podkrośnieńskiej miejscowości (20.12.) policjanci zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który na ich widok uciekł do lasu. Mężczyzna po chwili został zatrzymany przez młodszego aspiranta Ryszarda Wandraja. Policjantowi pomagał pies Akron.

Gdy poszukiwany mężczyzna uciekł do lasu, policjanci natychmiast powiadomili dyżurnego, który na miejsce skierował przewodnika psa służbowego. Po kilkukilometrowym pościgu, Akron doprowadził policjanta do kryjówki poszukiwanego. Mężczyzna został zatrzymany.  Nie jest to pierwszy sukces tego ?duetu?. Ryszard Wandraj i Arkon wielokrotnie brali udział w policyjnych interwencjach, podczas których zatrzymywali osoby poszukiwane oraz sprawców przestępstw i wykroczeń. Akron służy w Policji od 3 lat. Jest psem patrolowo-tropiącym. Tak jak wszystkie policyjne psy odbył specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Podczas zająć praktycznych jego przewodnik uczył go elementów posłuszeństwa ogólnego, pokonywania przeszkód, obrony przewodnika, pościgów za pozorantem, przeszukania terenu i pomieszczeń oraz tropienia śladów ludzkich. Raz w roku policyjne psy przechodzą tak zwaną atestację, podczas której specjalna komisja ocenia dalszą użyteczność psa w służbie. Akron, co roku przechodzi ją bez żadnych problemów.

 

Wigilia u burmistrza

  • czwartek, 23 grudzień 2010 16:36

O tradycjach bożonarodzeniowych, ulubionych potrawach wigilijnych i prezentach rozmawiamy z burmistrzem Gubina Bartłomiejem Bartczakiem.

 

Gdzie spędza pan tegoroczne święta Bożego Narodzenia?

Odkąd sięgam pamięcią spędzam święta w swoim domu rodzinnym pod Legnicą. Zjeżdża się tam rodzina z całego świata. Przyjeżdża ciocia z Anglii, kuzynka z Hiszpanii i najbliższa rodzina z Polski. Zawsze jest około 20 osób.

Może pan opowiedzieć o zwyczajach wigilijnych jakie panują w pana domu?

Bardzo ważne jest dla nas przestrzeganie tradycji: najmłodszy z rodziny przed wieczerzą czyta Biblię, zawsze jest sianko pod obrusem, snopek w kącie, jedno miejsce wolne dla gościa, łamanie się opłatkiem, 12 potraw, a na końcu kutia. Dodaliśmy też zwyczaj, że do jednego uszka, podczas ich przygotowywania, wkładamy jednogroszówkę. Kto ją znajdzie, ten ma dobry i szczęśliwy rok. Każdy czeka na barszcz z uszkami i szuka tego jednego uszka. Zawsze jest dużo zabawy i radości.Zdarzyło mi się, że znalazłem tego pieniążka. W zeszłym roku udało się to mojej żonie. Zawsze jest dużo zabawy, śmiechu i radości.

nk

Cały wywiad w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Babki z rady

  • czwartek, 23 grudzień 2010 16:24

Danuta Andrzejewska, Urszula Kondracik, Marta Momot i Halina Wojnicz, to panie, które zasiadają w gubińskiej Radzie Miejskiej w obecnej kadencji.

Przez ostatnie cztery lata w radzie zasiadały dwie kobiety. Tegoroczne wybory samorządowe pokazały, że mieszkańcy bardziej zaufali paniom. Wszystkie mają już praktykę, bo w przeszłości pracowały w samorządzie. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".

nk

Wybudują osiedle

  • wtorek, 21 grudzień 2010 15:51

Nowe bloki mieszkalne zostaną wybudowane przy ulicy Sportowej.

Jak się okazało sprawa jest powiązana z przewijającą się w naszej gminie od kilku lat kopalnią węgla brunatnego. Szczegóły tylko w "Gazecie Tygodniowej".

(ts)

Wprost pod koła

  • wtorek, 21 grudzień 2010 15:35

Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego, a zwłaszcza ulicy Poznańskiej obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Powód ten sam, co wcześniej - wielkie natężenie ruchu.
Ulica Poznańska jest drogą wojewódzką, jedną z głównych w Krośnie Odrzańskim. Wszyscy wiedzą, że potrzebne są tam zmiany organizacyjne, która zwiększą płynność ruchu w tej części miasta. Na początku roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad bezustannie tłumaczyła brak działań pustkami w kasie. I w tej kwestii nic się nie zmieniło, bo widocznych działań dyrekcji GDDKiA jak nie było, tak nie ma. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

(ts)

Rajd mikołajkowy

  • poniedziałek, 20 grudzień 2010 14:55

W okolicach Kosarzyna (5.12.) odbył się Rajd Mikołajkowy.
W zawodach wzięło udział około 40 uczestników z województwa lubuskiego. Dwanaście załóg brało udział w rajdzie na orientację, pozostali przyjechali  po to, żeby spędzić miło czas na łonie natury i podziwiać wyścig samochodów terenowych. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".

nk

Nowa galeria i Lidl w Gubinie

  • sobota, 18 grudzień 2010 18:51

To już jest pewne. W Gubinie powstanie galeria handlowa oraz supermarket Lidl.
Z informacji do których dotarła "Gazeta Tygodniowa" wynika, że budowa centrum handlowego, o którym mówi się w kuluarach od ponad roku, jest już przesądzone. Dotarliśmy też do informacji, z których wynika, że europejska sieć sklepów Lidl dysponuje już pozwoleniem na budowę marketu w Gubinie, dokładnie obok centrum handlowego. Tak więc w naszym mieście przybędzie kolejny wolnostojący market. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".
ts

XIX finał WOŚ

  • sobota, 18 grudzień 2010 16:49

W niedzielę 9 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gubiński sztab zachęca do aktywnego uczestnictwa w imprezie.
Finał Wielkiej Orkiestry jest całodziennym zbieraniem pieniędzy przez wolontariuszy. Kwestujący jak co roku, będą posiadać specjalną legitymację i zaplombowaną puszkę. Gubiński sztab składa się z siedmiu osób, które z zaangażowaniem przygotowują styczniowy finał. Wiadomo już, że impreza rozpocznie się około godziny 13.00. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

(as)

Noworoczne podwyżki

  • wtorek, 14 grudzień 2010 20:33

Gubińscy radni rozdali prezenty. Burmistrzowi podnieśli pensję, a nam podatki! Szczegóły w najbliższym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Cel - doinformować społeczeństwo

  • wtorek, 14 grudzień 2010 14:36

Doinformowanie społeczeństwa w kwestii przepisów obowiązujących zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie granicy, to główne zadanie powstałego niedawno Transgranicznego Punktu Informacyjnego Euromiasta Gubin Guben.
Przedsięwzięcie powstało i może być realizowane dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Brandenburgia 2007 - 2013 w ramach "Europejskiej Współpracy Terytorialnej" w Euroregionie Sprewa - Nysa - Bóbr.  Celem projektu jest nawiązanie bliższej współpracy gubińskiej Straży Miejskiej, Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze - Babimoście oraz Bundespolizei Inspekcja Forst, aby móc wspólnie i z większym zrozumieniem rozwiązywać problemy Euromiasta oraz doinformować społeczeństwo o prawach obowiązujących po polskiej i niemieckiej stronie granicy.

nk

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.