niedziela 17 luty 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Remont Sulechowskiej potrwa dłużej

  • wtorek, 03 październik 2017 10:54

Do 16 października przedłużono wykonawcy termin na zakończenie remontu ul. Sulechowskiej w Świebodzinie.

Przełomowe odkrycia archeologów pod Grodziszczem

  • wtorek, 03 październik 2017 10:04

Naukowcom udało się ustalić kolejne szczegóły tego, jak wyglądała średniowieczna osada nad jez. Poznańskim koło Grodziszcza (gm. Świebodzin). Gród w Grodziszczu rangą doścignął już najważniejsze grody piastowskie!

Projekt dziennikarsko-patriotyczny

  • poniedziałek, 02 październik 2017 10:25

- Piórem, mikrofonem i obiektywem – tak uczniowie czterech świebodzińskich szkół utrwalą historię mieszkańców powiatu, którzy swoim działaniem przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. 

Maciej R. jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym zginął motocyklista, 27-letni Krzysztof. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Do bestialskiego mordu na szczennej suce doszło koło wsi Niekarzyn (gm. Skąpe). Zwłoki zwierzęcia znalazła spacerowiczka. Suka została zrzucona z mostu, pysk miała owinięty taśmą... Kto dokonał tak bestialskiego czynu?

Policja poszukuje Pawła Kowalskiego

  • środa, 23 sierpień 2017 11:47


Komisariat Policji w Sulechowie poszukuje Pawła Kowalskiego, lat 47. Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym, na sumieniu ma m.in. kradzież z włamaniem.

 

17-letni chłopak zaatakował nożem policjanta po tym, gdy funkcjonariusze zakończyli jego ucieczkę samochodem. Powiedział, że nie wie, dlaczego zaatakował.

Nie żyje Mieczysław Bohonos

  • piątek, 11 sierpień 2017 17:40

Wczoraj na os. Widok w Świebodzinie znaleziono martwego Mieczysława Bohonosa. Miał 71 lat, był radnym gminy i społecznikiem.

 

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości potrąconej rowerzystki. kobieta zginęła potrącona przez tira we wczorajszym wypadku pod Sulechowem.

Komunikat policji:

Wypadek miał miejsce 28 lipca 2017r około godz. 15:30 w Sulechowie na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z dawną drogą K-3 z udziałem kierującego pojazdem ciężarowym m-ki Man i pieszej kobiety, prowadzącej rower. W wyniku zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Komisariat Policji w Sulechowie prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości zmarłej kobiety jak również świadków przedmiotowego zdarzenia.
       

Kobieta, która poniosła śmierć na miejscu była w wieku około 70 - 80 lat. Posiadała na sobie ubranie  w kolorze ciemnym. Na nadgarstku lewej ręki miała płaski zegarek m-ki "Q & Q". Zegarek posiadał pasek koloru czarnego. Rower, który prowadziła był zielony, typu damka. W tylnej części zamontowany był metalowy koszyk. Rower posiadał siodełko w kolorze brązowym, brak osłony łańcucha. 
        Przy zmarłej kobiecie nie ujawniono jakichkolwiek dokumentów mogących przyczynić się do ustalenia jej tożsamości.
        W przypadku informacji mogących przyczynić się do ustalenia tożsamości kobiety proszę o niezwłoczny kontakt z dyżurnym KP w Sulechowie, tel. 68 385 96 11 lub 997

Radna nie pozwoli

  • środa, 14 czerwiec 2017 10:06

- Ten ogródek co już powstał na deptaku, to jakoś przeżyjemy, ale na kolejny nie ma opcji – tak wypowiedziała się radna Teresa Opara na sesji rady miasta. Kobieta prosi burmistrza, aby ten przypadkiem nie wyraził zgody na kolejne takie miejsce, bo nie będzie mogła podjechać pod swój sklep.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.