wtorek 20 listopad 2018

 

17-letni chłopak zaatakował nożem policjanta po tym, gdy funkcjonariusze zakończyli jego ucieczkę samochodem. Powiedział, że nie wie, dlaczego zaatakował.

Nie żyje Mieczysław Bohonos

  • piątek, 11 sierpień 2017 17:40

Wczoraj na os. Widok w Świebodzinie znaleziono martwego Mieczysława Bohonosa. Miał 71 lat, był radnym gminy i społecznikiem.

 

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości potrąconej rowerzystki. kobieta zginęła potrącona przez tira we wczorajszym wypadku pod Sulechowem.

Komunikat policji:

Wypadek miał miejsce 28 lipca 2017r około godz. 15:30 w Sulechowie na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z dawną drogą K-3 z udziałem kierującego pojazdem ciężarowym m-ki Man i pieszej kobiety, prowadzącej rower. W wyniku zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Komisariat Policji w Sulechowie prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości zmarłej kobiety jak również świadków przedmiotowego zdarzenia.
       

Kobieta, która poniosła śmierć na miejscu była w wieku około 70 - 80 lat. Posiadała na sobie ubranie  w kolorze ciemnym. Na nadgarstku lewej ręki miała płaski zegarek m-ki "Q & Q". Zegarek posiadał pasek koloru czarnego. Rower, który prowadziła był zielony, typu damka. W tylnej części zamontowany był metalowy koszyk. Rower posiadał siodełko w kolorze brązowym, brak osłony łańcucha. 
        Przy zmarłej kobiecie nie ujawniono jakichkolwiek dokumentów mogących przyczynić się do ustalenia jej tożsamości.
        W przypadku informacji mogących przyczynić się do ustalenia tożsamości kobiety proszę o niezwłoczny kontakt z dyżurnym KP w Sulechowie, tel. 68 385 96 11 lub 997

Radna nie pozwoli

  • środa, 14 czerwiec 2017 10:06

- Ten ogródek co już powstał na deptaku, to jakoś przeżyjemy, ale na kolejny nie ma opcji – tak wypowiedziała się radna Teresa Opara na sesji rady miasta. Kobieta prosi burmistrza, aby ten przypadkiem nie wyraził zgody na kolejne takie miejsce, bo nie będzie mogła podjechać pod swój sklep.

Na dnie silosa we wsi Staropole (gm. Lubrza) odnaleziono szczątki 5 żołnierzy niemieckich. Kości odkryto przypadkiem podczas prac na terenie jednego z gospodarstw rolnych.

Do naszej redakcji zgłosiły się osoby, które są przekonane, że do poniemieckich grobowców na cmentarzu komunalnym w Świebodzinie wrzucono ludzkie kości. W kryptach mają leżeć pochowane w reklamówkach ludzkie szczątki, czaszki czy fragmenty nagrobków. - Te grobowce już nie są czynne, są zasypane – twierdzi kierownictwo cmentarza.

Niebezpieczne drzwi w SP1?

  • piątek, 12 maj 2017 10:22

Drzwi wejściowe w Zespole Szkół im. M. Kopernika otwierają się do środka. Choć mało kto zwraca na to uwagę, okazuje się, że może stanowić to problem.

Spłonęły cztery budy

  • piątek, 12 maj 2017 10:14

Do pożaru na gubińskim rynku przy ul. Kinowej doszło nad ranem (4.05.) kiedy jeszcze nikogo nie było w pracy. Spaleniu uległy 4 pomieszczenia. 

Zosia zginęła pod kołami pociągu

  • piątek, 28 kwiecień 2017 09:30

Pociąg relacji Berlin-Warszawa śmiertelnie potrącił nastoletnią uczennicę gimnazjum w Świebodzinie.

Porwali i skatowali 24-latka z Sulechowa

  • środa, 12 kwiecień 2017 19:26

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (12.04) w Sulechowie. To tu na jednym z przystanków autobusowych został porwany i wywieziony do lasu młody mężczyzna. Został on dosłownie skatowany.

3 sprawców
Jak udało się nam dowiedzieć 24-latek został porwany z przystanku autobusowego przez trzech bandziorów. Po tym jak o sprawie została poinformowana policja ruszyła obława na sprawców. Śledczym bardzo szybko udało się zatrzymać dwójkę z nich. Ukrywali się pod Sulechowem. Byli zaskoczeni. Trzeci sprawca wpadł w ręce policji przed godz. 19.00.

 

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.