środa 2 grudzień 2020

Pretensje do PKS-u

  • poniedziałek, 28 styczeń 2013 17:52

PKS Zielona Góra, który obsługuje kursy w gminie Bobrowice, stał się powodem gorącej dyskusji, którą wywołano na sesji w urzędzie.

Posypały się podwyżki

  • niedziela, 02 grudzień 2012 12:38

Nie chodzi o zmiany w opłatach i podatkach, lecz wynagrodzeniach. Radni zadecydowali, że warto docenić ciężką pracę przewodniczącego rady oraz wójta Bobrowic, zgadzając się na sugerowane dla nich podwyżki płac.

Bronków cieszy się już z remizy

  • środa, 21 listopad 2012 00:09

Trwająca blisko trzy miesiące rozbudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bronkowie dobiegła końca. Potrzebne na to było prawie 60 tys. zł. Teraz najważniejsze, że strażacy mają warunki do szybkich i sprawnych akcji gaśniczych.

Prądocinek poczeka

  • wtorek, 10 styczeń 2012 18:19

Obiekt znajdujący się na rzece Bóbr, pomiędzy Prądocinkiem, a Dychowem (gm. Bobrowice) czeka na remont. Problemy finansowe, z jakimi boryka się zdecydowana większość naszych samorządów wzięły jednak górę, ponieważ okazuje się, że za szybko się go nie doczeka, z powodu braku wystarczających środków.

Jeszcze parę miesięcy temu mówiło się, że obiekt zostanie wyremontowany w 2012 roku. Do końca września miała zostać przygotowana dokumentacja techniczna inwestycji. Most należy do powiatu i to starostwo odpowiada za jego remont. Na ładnym, widokowym obiekcie były prowadzone już  pewne prace kilka lat temu, jednak wtedy wymieniono tylko wszystkie deski. - Na dzień dzisiejszy nie ma jednak technologii, która zabezpieczy je przed wylatywaniem.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat krośnieński

Nowe boisko jak z bajki

  • poniedziałek, 31 październik 2011 16:39

- Najrówniejsza płyta w powiecie! - Takie głosy usłyszeć można w okolicach wyremontowanego boiska w Bobrowicach. Przyznać trzeba, że faktycznie robi wrażenie. Inwestycja pochłonęła z gminnej kasy blisko 250 tys. zł, ale widać, że było warto.

Przypomnijmy, że plany były takie, żeby na boisku miejscowego Bobra powstała płyta główna z nawadnianiem oraz plac treningowy. Wszystko udało się zrealizować.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat krośnieński

Droga położona nieopodal szkoły w Dychowie (gm. Bobrowice) doczeka się remontu. Temat wraca na wokandę po roku.

Przetarg na pokrycie drogi asfaltem już został rozstrzygnięty. - Bardzo się cieszę, zobaczymy jak to wszystko wyjdzie - poinformował Marek Babul, wójt gminy Bobrowice. - Projektanci zapewniali, że to w zupełności wystarczy - zapewnił wójt. Oczywiście prędzej drogi te były przygotowane poprzez wysypanie i ubicie odpowiednią warstwą tłucznia.

Będą następne

Okazuje się, że ulica w Dychowie nie będzie jedyną, którą czeka renowacja. - Tę drogę zdecydowaliśmy się robić jako pierwszą z tego względu, że jeździ tamtędy autobus - tłumaczy wójt. - Jest to w zasadzie najcięższy pojazd, który przejeżdża drogami tego typu - uzasadnia M. Babul. Urzędnicy mają miłą niespodziankę dla mieszkańców. - Tym sposobem chciałbym zrobić wszystkie drogi, które wcześniej zostały pokryte tłuczniem, a było ich 18 kilometrów - poinformował M. Babul.

Mieszkańcy sprawdzą

Pieniądze na realizację zadania są zabezpieczone przez Urząd Gminy w Bobrowicach. Koszt tego przedsięwzięcia zamyka się kwotą 88 tys. zł - Jest to dla mnie swego rodzaju sprawdzian - przyznaje wójt. - Jeżeli mieszkańcy uznają, że taki wariant się sprawdzi to resztę dróg zrobimy w ten sam sposób - powiedział M. Babul. Dlaczego właśnie tak? - Tutaj nie ma takiego natężenia ruchu, jak w miastach, toteż nie dotyczą nas takie aspekty, jak odpowiednia grubość podłoża asfaltowego. W naszym przypadku może ono być stosunkowo cieńsze ? skomentował. Wszelkie prace powinny zostać zakończone za miesiąc.

Prąd zabił wędkarza

  • piątek, 24 czerwiec 2011 10:28

W niedzielę (19.06.) w Chromowie gm. Bobrowice doszło do nieszczęśliwego wypadku. 63-letni wędkarz z przechodząc pod napowietrzną linią energetyczną został porażony prądem. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Wełmice też świętowały

  • piątek, 17 czerwiec 2011 10:42

Mieszkańcy Wełmic zorganizowali (04.06.) obchody z okazji Dnia Dziecka.
Licznie zebrane dzieci, rodzice oraz osoby towarzyszące zostały powitane przez Tomasza Borowiaka, sołtysa Wełmic. Następnie najmłodsi uczestnicy swojego święta przystąpiły do licznych konkursów oraz zabaw, które bardzo sprawnie przeprowadziły Mariola Pater, Czesława Kowalewska oraz Marzena Borowiak. Dzieciaki miały okazje uczestniczyć w tańcach na gazecie, strącaniu balonów wodą i przeciąganiu liny. W nagrodę każde z nich zostało obdarowane słodyczami. Dla wszystkich zgromadzonych tego dnia na boisku w Wełmicach przygotowane były łakocie, napoje oraz kiełbaski z rożna, które serwował Marian Malinowski. Cała impreza odbywała się przy akompaniamencie muzyki puszczanej za pomocą sprzętu zakupionego przez poprzednią Radę Sołecką. Porcję lodów i pączków dla dzieci przygotowali radna i sklepowa zarazem - Czesława Kowalewska oraz prezes GS - Zygmunt Orzeszko. Na zakończenie wszyscy milusińscy obdarowani zostali pokaźnymi paczkami ze słodyczami, napojami oraz maskotkami. Te ostatnie przekazała Magdalena Malinowska z Sękowic (gm. Gubin).
Bez nich byłoby ciężko
Cała impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Bobrowicach, Poland Plants Stijn Guerts w Janiszowicach, Darczyńcy słodyczy ?Magnolia? Lubsko, Sklepu masarniczego Stanisława Sochackiego z Bobrowic oraz Janiny Loki z Wełmic. Sołtys T. Borowiak oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej pragnie podziękować wszystkim tym, którzy pomagali przy pracach nad przygotowaniem tegorocznego Dnia Dziecka, czyli: Andrzejowi Łysy, Markowi Jabłońskiemu, Pawłowi Jabłońskiemu, Kamilowi Rudnickiemu, Piotrowi Kulesza, Andrzejowi Łowickiemu, a także Przemysławowi Lisica.
Tomasz Strzemieczny

Dokończą przedszkole i drogę

  • poniedziałek, 09 maj 2011 14:57

Remonty przedszkola i drogi w Dychowie będą kontynuowane w tym roku. - Jest to bardzo ważna inwestycja - twierdzi Marek Babul, wójt gminy Bobrowice.
W zeszłym roku rozpoczął się kapitalny remont przedszkola w Dychowie. Został on podzielony na trzy etapy, które będą systematycznie realizowane. - Bardzo ważną inwestycją jest kontynuacja remontu przedszkola w Dychowie - zaznaczył wójt Marek Babul. - W zeszłym roku przygotowaliśmy dach, a teraz w okresie wakacyjnym chcemy kompleksowo wyremontować całe wnętrze budynku, wraz z przybudową kuchni, do której kilka zastrzeżeń miał sanepid. Ostatni etap inwestycji będzie realizowany w 2012 roku - dodał. Wtedy budynek przedszkola zostanie ocieplony, położona zostanie nowa elewacja. - Po tym etapie planujemy oficjalne zakończenie całości prac przy tej placówce. Łączny koszt inwestycji wyniesie 400 tys. zł - poinformował wójt gminy Bobrowice. Pieniądze te, podobnie jak w przypadku boisk będą pochodziły z gminy.
Położą asfalt
Szkoła nie jest jedynym aspektem inwestycyjnym, który niebawem dobiegnie końca. - Ponadto   dokończymy inwestycję drogową w Dychowie. Ulica nieopodal szkoły, która przygotowana została z tłucznia dwa lata temu doczeka się w tym roku nawierzchni asfaltowej - zakończył M. Babul.
Przedszkole jest potrzebne
Lokalna społeczność pozytywnie odnosi się do koncepcji remontu placówki. - Jest to bardzo słuszny krok - mówi mieszkanka Dychowa. - Przedszkole było w fatalnym stanie i dobrze, że w końcu zostanie wyremontowane. Opierzenie dachu i ściany pozostawiały wiele do życzenia - dodaje kobieta. Podobnego zdania jest Jacek Sobala  - Oceniam tę inwestycję pozytywnie. Jest coraz więcej dzieci. Sam przywożę swoją pociechę tutaj już czwarty rok i nie wyobrażam sobie, żeby tego przedszkola mogło nie być nie było - powiedział mężczyzna.

Gminne www

  • wtorek, 12 kwiecień 2011 10:38

Mieszkańcy gminy Bobrowice narzekają na stronę internetową magistratu.

- Witryna jest brzydka, niefunkcjonalna i nieaktualizowana - skarżą się mieszkańcy. Niektóre informacje wiszą tam bardzo długo. Jest także problem z niektórymi zakładkami, które długo się otwierają.

(rj)

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.