Wydrukuj tę stronę

Jechał jak wariat

  • Posted on:  czwartek, 10 marzec 2016 14:40
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Mieszkaniec gminy Bojadła szarżował na ulicach w Zielonej Górze. Jego wariacką jazdę nagrali policjanci. Prawko miał krótko, teraz o karze zadecyduje sąd.

 

Patrol drogówki nagrał pirata na wideorejestrator w piątek 4 marca. Kierujący jechał w terenie zabudowanym z prędkością 140 km/h, a poza terenem zabudowanym 170 km/h, wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniu i z lewej strony wysepki oraz pomimo znaku „zakaz wyprzedzania”, a także nie zastosował się do znaku „linia krawędziowa”, wyprzedzał na łuku drogi, a swoim zachowaniem na drodze stworzył zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Bojadła. Jak się okazało, mężczyzna posiadał prawo jazdy od 5 miesięcy. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h zgodnie z nowymi przepisami policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

- W związku z krótkim czasem posiadania prawa jazdy, umyślnym łamaniem przepisów ruchu drogowego i stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym wobec innych uczestników, policjanci odstąpili od ukarania kierującego mandatem karnym i skierowali wniosek o ukaranie do sądu, celem cofnięcia mężczyźnie uprawnień do kierowania – informuje nadkom. Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Alicja Jóźwicka

 

Czytany 2121 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 marzec 2016 15:32

Media

{mp4}1684{/mp4}