czwartek 3 grudzień 2020

Hit 2010 dla Bytnicy

  • Posted on:  wtorek, 12 kwiecień 2011 10:23
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina otrzymała "tytuł HIT 2010" w konkursie pn. "Gospodarczo-Samorządowy HIT Ziemi Lubuskiej".
Statuetka wraz z certyfikatem została wręczona wójtowi Leszkowi Olgrzymkowi przez dyrektora kapituły Konkursu HIT Romana Sawika podczas uroczystości otwarcia świetlicy wiejskiej w Dobrosułowie.
Powodem zgłoszenia Gminy do konkursu było  zwrócenie uwagi na stopień zintegrowania mieszkańców gminy w działaniach, które wspólnie podejmują na rzecz własnych miejscowości. - Główny cel jaki przyświeca  lokalnej społeczności w podejmowaniu takich inicjatyw to poprawa warunków życia na wsi ? mówią urzędnicy. Mieszkańcy gminy doszli do wniosku, że najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest zbieranie funduszy poprzez organizację festynów. - Dzięki oddolnej inicjatywie mieszkańców, dzisiaj możemy się pochwalić trzema festynami, które dzięki profesjonalnej organizacji, co rokrocznie doceniają tysiące gości osiągnęły rangę imprez regionalnych tj. Budachowski Festyn Ruskich Pierogów, Święto Pieczonego Ziemniaka w Dobrosułowie oraz Festiwal Kultury Łowieckiej - mówi L. Olgrzymek.
Pieniądze z unii
Pozyskiwane  dzięki festynom środki pozwoliły na przeprowadzenie wielu inwestycji w miejscowościach gminy Bytnica tj. remont kościoła w Budachowie za kwotę przekraczającą 250 tys. zł, przebudowa i remont świetlicy wiejskiej w Dobrosułowie, zakup ławek i latarni parkowych w Dobrosułowie, utworzenie i wyposażenie placów zabaw w Bytnicy, remont kościoła w Grabinie i Gryżynie, remont świetlicy  i utworzenie placu zabaw w Drzewicy.
(rj)

Czytany 2663 razy

Artykuły powiązane

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.