niedziela 17 luty 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Wójt chce zamknąć szkołę

  • Posted on:  środa, 19 styczeń 2011 11:41
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Bytnicy wraca sprawa zamknięcia jednej z gminnych placówek. Wójt Leszek Olgrzymek zapowiada likwidację szkoły podstawowej w Budachowie. Ale opór społeczny jest bardzo duży.
Gmina Bytnica, podobnie jak wiele innych samorządów, ma problem z oświatą. Co jakiś czas także tutaj powraca sprawa niżu demograficznego.
Oszczędności szuka wójt Olgrzymek. Już trzy lata temu wójt próbował robić podobne podchody pod oświatę. Ale wtedy jego pomysł przepadł z kretesem. Radni wsłuchali się w głos społeczny. Czy teraz będzie podobnie?
W gminie są dwa przedszkola, dwie podstawówki i gimnazjum. Według wyliczeń urzędu gminy, w oświacie jest obecnie 32,5 etatu. Do gimnazjum chodzi 90 uczniów. W podstawówkach jest ich więcej - 144. Ale tylko 63 dzieci chodzi do podstawówki w Budachowie. 81 uczy się w Bytnicy. Na oświatę gmina wydaje 3,1 mln zł. Z tego 1,6 mln pochodzi z dotacji z ministerstwa. Resztę dokłada gmina.
Mieszkańcy mają żal do wójta, że nie wspominał nic o oświatowych problemach w swojej kampanii wyborczej. Przecież kształtowanie budżetu rozpoczyna się dużo wcześniej niż 21 listopada. Wójt zdecydowanie odrzuca ten argument. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej"

Daniel Sawicki

Czytany 1745 razy
Więcej w tej kategorii: Bezrobocie w Bytnicy rośnie »

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.