poniedziałek 18 styczeń 2021

Staw wymaga oczyszczenia!

  • Posted on:  poniedziałek, 17 sierpień 2020 10:22
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Staw w Jaromirowicach, który jest bardzo zarośnięty, mieści się przy jednej z głównych dróg we wsi. Staw w Jaromirowicach, który jest bardzo zarośnięty, mieści się przy jednej z głównych dróg we wsi.

O stawie, który znajduje się przy jednej z głównych dróg w Jaromirowicach (gm. Gubin) mówi się już od długiego czasu. Podczas lata przesiadują w tym miejscu mieszkańcy, na okolicznym placu bawią się dzieci, zaś w zimę na zamarzniętej tafli można jeździć na łyżwach. - Nasz staw jest bardzo ładny, jednak należy go oczyścić – mówi sołtys wsi, Piotr Eret.

We wsi Jaromirowice można ujrzeć urocze zakątki, które cieszą oko mieszkańców i przejezdnych. Tuż przy ul. Krzywej, która jest główną drogą, biegnącą przez niemalże całą wieś, od lat znajduje się niewielki akwen wodny. Staw jest umieszczony w sąsiedztwie altanki i niedaleko placu zabaw, na których to często przesiadują mieszkańcy wraz z dziećmi. Jest tylko jeden problem – czystość stawu. - Pieniądze, które potrzebne są na wykonanie prac, są już na to przeznaczone – poinformował w rozmowie z naszym dziennikarzem sołtys wsi, Piotr Eret. Więcej w gubińsko-krośnieńskim wydaniu „Gazety Tygodniowej”.

 

Katarzyna Rogatka

 

Czytany 654 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 sierpień 2020 10:27
Więcej w tej kategorii: « Robią bajzel gdzie popadnie

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.