wtorek 18 wrzesień 2018

Nie modernizują placów

  • wtorek, 06 maj 2014 16:23

Niektórzy radni mają pretensje, że place zabaw w mieście od dawna nie były doposażane oraz modernizowane. Czy w tym roku sytuacja się zmieni?

Tak pomógł mi szpital

  • poniedziałek, 05 maj 2014 17:43

Sławomir Janczak z Gubina przez ponad miesiąc chodził z odmrożeniami palców prawej stopy. Trafił do szpitala jednak według jego opowieści nie udzielono mu pomocy. Ostatecznie wdała się martwica i konieczne było usunięcie części stopy. Dlaczego przy pierwszej wizycie odpowiednio nie zajęto się pacjentem?

Za wąski chodnik

  • niedziela, 04 maj 2014 12:42

Problem, z którym miejscowi oraz przyjezdni mają do czynienia praktycznie od zawsze na ul. Wyspiańskiego. Mowa o wąskim chodniku, który prowadzi z deptaka do supermarketu Horex. Czy coś w przyszłości może się zmienić?

Mniej pracy w przedszkolach?

  • piątek, 02 maj 2014 11:16

Zbliżające się zmiany w oświacie mogą pociągnąć za sobą wiele konsekwencji. Pojawiła się obawa, że po przejściu sześciolatków do szkół podstawowych zmniejszy się zapotrzebowanie na nauczycielki w przedszkolach.

Market za Cariną nie powstanie

  • poniedziałek, 07 kwiecień 2014 12:04

Market ogrodniczo-budowlany w Gubinie? Pojawił się inwestor zainteresowany postawieniem takiego obiektu w pobliżu byłego zakładu obuwniczego Carina. Problem z tym, że radni nie chcą się zgodzić na tę lokalizację.

Wciąż obiecują drogę

  • poniedziałek, 07 kwiecień 2014 11:33

W zeszłym roku, podobnie jak w poprzednim poprawa warunków na ul. Małej nie była możliwa. Czy coś się zmieni w najbliższej przyszłości?

13-latka w ciąży

  • piątek, 28 marzec 2014 16:55

Trzynastoletnia uczennica z Gubina zaszła w ciążę. Sprawa trafiła już do prokuratury. Ta jednak, dla dobra śledztwa, nie podaje żadnych informacji, dotyczących zarówno dziewczynki, jak i przyszłego ojca dziecka.

Nie będą remontować mostów!

  • piątek, 28 marzec 2014 16:34

Urząd Miejski wystosował wniosek do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o naprawę m.in. trzech mostów na Lubszy oraz remont sieci wodno-kanalizacyjnej na ul. Bohaterów.

Kłótnie o pensje

  • poniedziałek, 10 marzec 2014 10:21

Temat dodatków nauczycielskich oraz przejęcia placówki starostwa przez miasto powrócił na sesji w Gubinie. Podczas dyskusji doszło do przepychanek słownych między burmistrzem a radnym powiatowym Lechem Kiertyczakiem. Rozmowa odbiegła nawet od pensji nauczycieli, w kierunku płac samorządowców.

Morderca chce na wolność!

  • poniedziałek, 10 marzec 2014 08:33

Skazany na dożywocie za bestialskie morderstwo Hubert G. może otrzymać niższy wyrok. Jego prawnicy wystąpili o uzasadnienie i będą starali się o łagodniejszy wymiar kary.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.