środa 14 listopad 2018

Powstanie parking przy kościele?

  • poniedziałek, 27 czerwiec 2016 09:43

Radni wpadli na pomysł, jak zakończyć problem braku miejsc parkingowych przy cmentarzu. Rozwiązaniem ma być budowa parkingu na placu przy pobliskim kościele. Burmistrz popiera inicjatywę samorządowców.

Życie w socjalkach to koszmar

  • poniedziałek, 30 maj 2016 09:21

Stanu, w jakim znajdują się niektóre gubińskie mieszkania socjalne, nie da się opisać słowami. Niestety, najczęściej jest to zasługa samych lokatorów, którzy nie tylko nie dbają o pomieszczenia, ale często także doprowadzają je do prawdziwej ruiny. Życie po sąsiedzku z takimi osobami może być naprawdę niełatwe. 

Łąka w centrum miasta

  • piątek, 20 maj 2016 14:12

 

 

Wiosna w pełni, co doskonale widać w mieście. Wystarczy przejść się jego ulicami, by zobaczyć nie tylko kwitnące kwiaty, ale także bujną trawę porastającą skwery, parki i kwietniki. Przechodnie, zamiast odpoczywać na ławce, muszą przedzierać się przez chaszcze, które bardzo często skrywają również sporo śmieci.

Płonęła trawa na Krakowskiej

  • środa, 06 kwiecień 2016 15:59

We wtorek (5.04.) w godzinach popołudniowych do Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej wpłynęło wezwanie o palącej się trawie.

Poważny wypadek pod Gubinem

  • poniedziałek, 07 marzec 2016 09:37

W środę (2.03.) na skrzyżowaniu w okolicach Gubina doszło do poważnego wypadku. Policja ustala jego przyczyny.

Najpierw balangowali, potem dewastowali

  • sobota, 16 styczeń 2016 13:27

W czasie, gdy większość z nas świętowała w gronie rodziny, gubińscy wandale nie próżnowali. W nocy z 27 na 28 grudnia zniszczyli doszczętnie sprzęty znajdujące się na kompleksie sportowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Jak dotąd nie udało się znaleźć sprawców.

Kozia, ulica widmo?

  • wtorek, 01 grudzień 2015 09:18

Interpelacja radnej Małgorzaty Góralczyk dotycząca remontu jednej z gubińskich ulic, wywołała zamieszanie wśród obecnych na sali obrad. Prawie żaden z radnych nie wiedział bowiem, gdzie znajduje się ulica Kozia, bo o nią właśnie chodziło.  

Od lat walczą o remont chodnika

  • poniedziałek, 23 listopad 2015 11:03

Mieszkańcy ulicy Wysockiego od dawna składają pisma i wnioski z prośbą o wykonanie remontu chodnika. Niestety, jak dotąd, ich starania były bezowocne. W ostatnim czasie do gminnej kasy wpłyną dodatkowe fundusze. Czy zostaną przeznaczone na realizację tej inwestycji? 

Skąd tak wysoki rachunek?

  • piątek, 23 październik 2015 08:28

Wysokie rachunki za prąd czy ogrzewanie są zmorą każdego z nas. Co jednak w sytuacji, kiedy otrzymujemy wezwanie do zapłaty, na którym widnieje ponad 2 tys. zł? Z takim właśnie problemem boryka się mieszkaniec Gubina, Tomasz Marchlewski.

Wyremontują kilka dróg

  • piątek, 09 październik 2015 08:47

Zły stan dróg to niestety wciąż temat numer jeden, jeśli chodzi o Gubin. W ostatnim czasie jednak coś jakby drgnęło. Najpierw remont Lubelskiej, długo wyczekiwany asfalt zostanie też już niebawem położony na Wrońskiego. Wisienką a właściwie wiśnią na tym drogowym torcie jest wielka inwestycja, jaką planuje w Gubinie starostwo powiatowe. Tak wielkiego przedsięwzięcia chyba jeszcze nie było.  

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.