wtorek 18 wrzesień 2018

Poważny wypadek pod Gubinem

  • poniedziałek, 07 marzec 2016 09:37

W środę (2.03.) na skrzyżowaniu w okolicach Gubina doszło do poważnego wypadku. Policja ustala jego przyczyny.

Najpierw balangowali, potem dewastowali

  • sobota, 16 styczeń 2016 13:27

W czasie, gdy większość z nas świętowała w gronie rodziny, gubińscy wandale nie próżnowali. W nocy z 27 na 28 grudnia zniszczyli doszczętnie sprzęty znajdujące się na kompleksie sportowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Jak dotąd nie udało się znaleźć sprawców.

Kozia, ulica widmo?

  • wtorek, 01 grudzień 2015 09:18

Interpelacja radnej Małgorzaty Góralczyk dotycząca remontu jednej z gubińskich ulic, wywołała zamieszanie wśród obecnych na sali obrad. Prawie żaden z radnych nie wiedział bowiem, gdzie znajduje się ulica Kozia, bo o nią właśnie chodziło.  

Od lat walczą o remont chodnika

  • poniedziałek, 23 listopad 2015 11:03

Mieszkańcy ulicy Wysockiego od dawna składają pisma i wnioski z prośbą o wykonanie remontu chodnika. Niestety, jak dotąd, ich starania były bezowocne. W ostatnim czasie do gminnej kasy wpłyną dodatkowe fundusze. Czy zostaną przeznaczone na realizację tej inwestycji? 

Skąd tak wysoki rachunek?

  • piątek, 23 październik 2015 08:28

Wysokie rachunki za prąd czy ogrzewanie są zmorą każdego z nas. Co jednak w sytuacji, kiedy otrzymujemy wezwanie do zapłaty, na którym widnieje ponad 2 tys. zł? Z takim właśnie problemem boryka się mieszkaniec Gubina, Tomasz Marchlewski.

Wyremontują kilka dróg

  • piątek, 09 październik 2015 08:47

Zły stan dróg to niestety wciąż temat numer jeden, jeśli chodzi o Gubin. W ostatnim czasie jednak coś jakby drgnęło. Najpierw remont Lubelskiej, długo wyczekiwany asfalt zostanie też już niebawem położony na Wrońskiego. Wisienką a właściwie wiśnią na tym drogowym torcie jest wielka inwestycja, jaką planuje w Gubinie starostwo powiatowe. Tak wielkiego przedsięwzięcia chyba jeszcze nie było.  

Rewolucje ogarnęły Gubin

  • poniedziałek, 21 wrzesień 2015 10:35

Tłumy gapiów przed restauracją, setki domysłów i wymyślonych informacji. Tak właśnie rozpoczął się czterodniowy pobyt słynnej restauratorki w Gubinie. Przez ten czas Magda Gessler gościła w „Gospodzie ”. Rewolucje ogarnęły nie tylko właścicielkę lokalu, ale całe miasto!

Fontanna już sprawna

  • poniedziałek, 10 sierpień 2015 10:15

W upalne letnie dni nie ma nic przyjemniejszego, jak posiedzieć w cieniu drzew przy relaksującym szumie wody tryskającej z fontanny. Problem w tym, że ta przy Piastowskiej, do niedawna, nie działała tak, jak powinna. 

PUM wywozi śmieci do lasu

  • sobota, 13 czerwiec 2015 15:53

Pracownicy PUM-u zostali przyłapani przez jednego z naszych czytelników na składowaniu w lasku niedaleko Drzeńska Małego dziwnych odpadów. Sytuacja dość dziwna, bo przecież wszyscy wiemy, że nieczystości wywożone są regularnie przez przedsiębiorswo do Marszowa. 

Dzień dziecka pełen atrakcji

  • wtorek, 09 czerwiec 2015 09:56

W sobotę (30.05.) na terenie Powiatowego Domu Dziecka w Gubinie, odbył się festyn, przygotowany z okazji Dnia Dziecka.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.