sobota 20 kwiecień 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Nowy wójt, stary bałagan

  • wtorek, 28 grudzień 2010 17:13

We wtorek (14.12.) odbyła się II sesja nowej rady, na której został zaprzysiężony wójt.
Na uroczysty początek sesji przybyli m.in. dyrektorzy szkół, mieszkańcy gminy oraz przewodniczący Rady Miasta Leszek Ochotny. Po wręczeniu kwiatów, ślubowaniu Zbigniewa Barskiego i złożeniu życzeń  oraz gratulacji przystąpiono do interpelacji radnych i głosowania nad uchwałami. Radny Edward Szafrański poprosił o zabezpieczenie w budżecie pieniędzy na Wałowice, gdzie nie wszyscy jeszcze mają szambo. Następnie zarządzono pół godzinną przerwę, po której przewodniczący zaczął pytać się radnych, do jakich komisji chcą należeć. Po chwili nastąpił kolejny mający trwać  5 minut przestój ?na policzenie głosów?. Protokolantce ta czynność zajęła dużo więcej czasu niż zwykle. Wokół niej zebrała się część obecnych, aby pomóc w liczeniu, a pozostali zaczęli rozmawiać o swoich sprawach oraz robić zdjęcia. Wydaje się, że to wybiło z rytmu przewodniczącego sesji  Zbigniewa Zygadło, który dalszą część prowadził chaotycznie.
(as)

Wigilia u burmistrza

  • czwartek, 23 grudzień 2010 16:36

O tradycjach bożonarodzeniowych, ulubionych potrawach wigilijnych i prezentach rozmawiamy z burmistrzem Gubina Bartłomiejem Bartczakiem.

 

Gdzie spędza pan tegoroczne święta Bożego Narodzenia?

Odkąd sięgam pamięcią spędzam święta w swoim domu rodzinnym pod Legnicą. Zjeżdża się tam rodzina z całego świata. Przyjeżdża ciocia z Anglii, kuzynka z Hiszpanii i najbliższa rodzina z Polski. Zawsze jest około 20 osób.

Może pan opowiedzieć o zwyczajach wigilijnych jakie panują w pana domu?

Bardzo ważne jest dla nas przestrzeganie tradycji: najmłodszy z rodziny przed wieczerzą czyta Biblię, zawsze jest sianko pod obrusem, snopek w kącie, jedno miejsce wolne dla gościa, łamanie się opłatkiem, 12 potraw, a na końcu kutia. Dodaliśmy też zwyczaj, że do jednego uszka, podczas ich przygotowywania, wkładamy jednogroszówkę. Kto ją znajdzie, ten ma dobry i szczęśliwy rok. Każdy czeka na barszcz z uszkami i szuka tego jednego uszka. Zawsze jest dużo zabawy i radości.Zdarzyło mi się, że znalazłem tego pieniążka. W zeszłym roku udało się to mojej żonie. Zawsze jest dużo zabawy, śmiechu i radości.

nk

Cały wywiad w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Babki z rady

  • czwartek, 23 grudzień 2010 16:24

Danuta Andrzejewska, Urszula Kondracik, Marta Momot i Halina Wojnicz, to panie, które zasiadają w gubińskiej Radzie Miejskiej w obecnej kadencji.

Przez ostatnie cztery lata w radzie zasiadały dwie kobiety. Tegoroczne wybory samorządowe pokazały, że mieszkańcy bardziej zaufali paniom. Wszystkie mają już praktykę, bo w przeszłości pracowały w samorządzie. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".

nk

Wybudują osiedle

  • wtorek, 21 grudzień 2010 15:51

Nowe bloki mieszkalne zostaną wybudowane przy ulicy Sportowej.

Jak się okazało sprawa jest powiązana z przewijającą się w naszej gminie od kilku lat kopalnią węgla brunatnego. Szczegóły tylko w "Gazecie Tygodniowej".

(ts)

Rajd mikołajkowy

  • poniedziałek, 20 grudzień 2010 14:55

W okolicach Kosarzyna (5.12.) odbył się Rajd Mikołajkowy.
W zawodach wzięło udział około 40 uczestników z województwa lubuskiego. Dwanaście załóg brało udział w rajdzie na orientację, pozostali przyjechali  po to, żeby spędzić miło czas na łonie natury i podziwiać wyścig samochodów terenowych. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".

nk

Nowa galeria i Lidl w Gubinie

  • sobota, 18 grudzień 2010 18:51

To już jest pewne. W Gubinie powstanie galeria handlowa oraz supermarket Lidl.
Z informacji do których dotarła "Gazeta Tygodniowa" wynika, że budowa centrum handlowego, o którym mówi się w kuluarach od ponad roku, jest już przesądzone. Dotarliśmy też do informacji, z których wynika, że europejska sieć sklepów Lidl dysponuje już pozwoleniem na budowę marketu w Gubinie, dokładnie obok centrum handlowego. Tak więc w naszym mieście przybędzie kolejny wolnostojący market. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".
ts

XIX finał WOŚ

  • sobota, 18 grudzień 2010 16:49

W niedzielę 9 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gubiński sztab zachęca do aktywnego uczestnictwa w imprezie.
Finał Wielkiej Orkiestry jest całodziennym zbieraniem pieniędzy przez wolontariuszy. Kwestujący jak co roku, będą posiadać specjalną legitymację i zaplombowaną puszkę. Gubiński sztab składa się z siedmiu osób, które z zaangażowaniem przygotowują styczniowy finał. Wiadomo już, że impreza rozpocznie się około godziny 13.00. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

(as)

Noworoczne podwyżki

  • wtorek, 14 grudzień 2010 20:33

Gubińscy radni rozdali prezenty. Burmistrzowi podnieśli pensję, a nam podatki! Szczegóły w najbliższym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Cel - doinformować społeczeństwo

  • wtorek, 14 grudzień 2010 14:36

Doinformowanie społeczeństwa w kwestii przepisów obowiązujących zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie granicy, to główne zadanie powstałego niedawno Transgranicznego Punktu Informacyjnego Euromiasta Gubin Guben.
Przedsięwzięcie powstało i może być realizowane dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Brandenburgia 2007 - 2013 w ramach "Europejskiej Współpracy Terytorialnej" w Euroregionie Sprewa - Nysa - Bóbr.  Celem projektu jest nawiązanie bliższej współpracy gubińskiej Straży Miejskiej, Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze - Babimoście oraz Bundespolizei Inspekcja Forst, aby móc wspólnie i z większym zrozumieniem rozwiązywać problemy Euromiasta oraz doinformować społeczeństwo o prawach obowiązujących po polskiej i niemieckiej stronie granicy.

nk

Rudera przy urzędzie

  • piątek, 10 grudzień 2010 17:02

Budynek należący do miasta, w którym mieszka państwo Herniak znajduje się przy samym magistracie. - Dziurawy dach i pęknięta ściana bez tynku od strony parkingu nie jest dobrą wizytówką Gubina - mówią lokatorzy.
Kamienica od  strony ulicy Piastowskiej prezentuje się całkiem dobrze, ale jak wejdziemy od ulicy Lenino widzimy pękniętą na całej długości ścianę bez tynku, który odleciał dwa lata temu. W tym miejscu znajduję się parking, na którym zostawiają swoje samochody petenci urzędu. Wchodząc do mieszkania państwa Herniak widzimy zadbane pomieszczenie, na ścianach są plamy przez przeciekający dach. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".
(as)

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

m12aaaa.jpg