środa 14 listopad 2018

Wybudują osiedle

  • wtorek, 21 grudzień 2010 15:51

Nowe bloki mieszkalne zostaną wybudowane przy ulicy Sportowej.

Jak się okazało sprawa jest powiązana z przewijającą się w naszej gminie od kilku lat kopalnią węgla brunatnego. Szczegóły tylko w "Gazecie Tygodniowej".

(ts)

Rajd mikołajkowy

  • poniedziałek, 20 grudzień 2010 14:55

W okolicach Kosarzyna (5.12.) odbył się Rajd Mikołajkowy.
W zawodach wzięło udział około 40 uczestników z województwa lubuskiego. Dwanaście załóg brało udział w rajdzie na orientację, pozostali przyjechali  po to, żeby spędzić miło czas na łonie natury i podziwiać wyścig samochodów terenowych. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".

nk

Nowa galeria i Lidl w Gubinie

  • sobota, 18 grudzień 2010 18:51

To już jest pewne. W Gubinie powstanie galeria handlowa oraz supermarket Lidl.
Z informacji do których dotarła "Gazeta Tygodniowa" wynika, że budowa centrum handlowego, o którym mówi się w kuluarach od ponad roku, jest już przesądzone. Dotarliśmy też do informacji, z których wynika, że europejska sieć sklepów Lidl dysponuje już pozwoleniem na budowę marketu w Gubinie, dokładnie obok centrum handlowego. Tak więc w naszym mieście przybędzie kolejny wolnostojący market. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".
ts

XIX finał WOŚ

  • sobota, 18 grudzień 2010 16:49

W niedzielę 9 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gubiński sztab zachęca do aktywnego uczestnictwa w imprezie.
Finał Wielkiej Orkiestry jest całodziennym zbieraniem pieniędzy przez wolontariuszy. Kwestujący jak co roku, będą posiadać specjalną legitymację i zaplombowaną puszkę. Gubiński sztab składa się z siedmiu osób, które z zaangażowaniem przygotowują styczniowy finał. Wiadomo już, że impreza rozpocznie się około godziny 13.00. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

(as)

Noworoczne podwyżki

  • wtorek, 14 grudzień 2010 20:33

Gubińscy radni rozdali prezenty. Burmistrzowi podnieśli pensję, a nam podatki! Szczegóły w najbliższym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Cel - doinformować społeczeństwo

  • wtorek, 14 grudzień 2010 14:36

Doinformowanie społeczeństwa w kwestii przepisów obowiązujących zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie granicy, to główne zadanie powstałego niedawno Transgranicznego Punktu Informacyjnego Euromiasta Gubin Guben.
Przedsięwzięcie powstało i może być realizowane dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Brandenburgia 2007 - 2013 w ramach "Europejskiej Współpracy Terytorialnej" w Euroregionie Sprewa - Nysa - Bóbr.  Celem projektu jest nawiązanie bliższej współpracy gubińskiej Straży Miejskiej, Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze - Babimoście oraz Bundespolizei Inspekcja Forst, aby móc wspólnie i z większym zrozumieniem rozwiązywać problemy Euromiasta oraz doinformować społeczeństwo o prawach obowiązujących po polskiej i niemieckiej stronie granicy.

nk

Rudera przy urzędzie

  • piątek, 10 grudzień 2010 17:02

Budynek należący do miasta, w którym mieszka państwo Herniak znajduje się przy samym magistracie. - Dziurawy dach i pęknięta ściana bez tynku od strony parkingu nie jest dobrą wizytówką Gubina - mówią lokatorzy.
Kamienica od  strony ulicy Piastowskiej prezentuje się całkiem dobrze, ale jak wejdziemy od ulicy Lenino widzimy pękniętą na całej długości ścianę bez tynku, który odleciał dwa lata temu. W tym miejscu znajduję się parking, na którym zostawiają swoje samochody petenci urzędu. Wchodząc do mieszkania państwa Herniak widzimy zadbane pomieszczenie, na ścianach są plamy przez przeciekający dach. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".
(as)

Ocalmy od zapomnienia

  • piątek, 10 grudzień 2010 09:57

Fara, Baszta, a nawet Firlejówka, to tylko niektóre z 28. pięknych makiet gubińskich zabytków, które trafiły do Izby Muzealnej.
Na pomysł stworzenia miniatur najbardziej znanych budynków w mieście wpadli przyjaciele Ziemi Gubińskiej. - W związku z 775. rocznicą miasta, która była obchodzona w czerwcu tego roku, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gubińskiej postanowiło uhonorować najstarsze obiekty miejskie - informuje Wiesław Łabęcki z Izby Muzealnej. - Wytypowaliśmy kilkanaście różnych obiektów i wspólnie z burmistrzem oraz Komitetem Organizacyjnym 775 - lecia Gubina zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod nazwą "Ocalmy od zapomnienia", który polegał na wykonaniu zminiaturyzowanej wersji danego gubińskiego obiektu - dodaje mężczyzna. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".
(ts)

Opieka na godziny

  • czwartek, 09 grudzień 2010 15:15

Z myślą o samotnych matkach oraz braku miejsca, w którym można zostawić dziecko na kilka godzin w ciągu tygodnia czy podczas weekendu, powstał w Gubinie klub nieboraczka.
? Każda kobieta ma czasami ochotę na wizytę u fryzjera, zakupy czy kawę z koleżankami. Wówczas może zostawić u nas swoje dziecko. Gwarantujemy, że nie będzie się u nas nudziło. Właśnie na takie potrzeby założyłam klub malucha ? mówi Monika Ciszewska, właścicielka klubu. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".
nk

Dwójka społecznikiem roku

  • środa, 08 grudzień 2010 21:11

W gubińskiej "dwójce" (25.11.) odbyło się spotkanie związane z odznaczeniem "Społecznik Roku 2010 Powiatu Krośnieńskiego".

Wniosek o przyznanie tego tytułu zgłosił Zarząd Rejonowy PCK w Gubinie, z którym szkoła współpracuje cztery lata. Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla grona pedagogicznego za wieloletnią, społeczną działalność na rzecz drugiego człowieka. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

(as)

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.