niedziela 27 maj 2018

Opieka na godziny

  • czwartek, 09 grudzień 2010 15:15

Z myślą o samotnych matkach oraz braku miejsca, w którym można zostawić dziecko na kilka godzin w ciągu tygodnia czy podczas weekendu, powstał w Gubinie klub nieboraczka.
? Każda kobieta ma czasami ochotę na wizytę u fryzjera, zakupy czy kawę z koleżankami. Wówczas może zostawić u nas swoje dziecko. Gwarantujemy, że nie będzie się u nas nudziło. Właśnie na takie potrzeby założyłam klub malucha ? mówi Monika Ciszewska, właścicielka klubu. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".
nk

Dwójka społecznikiem roku

  • środa, 08 grudzień 2010 21:11

W gubińskiej "dwójce" (25.11.) odbyło się spotkanie związane z odznaczeniem "Społecznik Roku 2010 Powiatu Krośnieńskiego".

Wniosek o przyznanie tego tytułu zgłosił Zarząd Rejonowy PCK w Gubinie, z którym szkoła współpracuje cztery lata. Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla grona pedagogicznego za wieloletnią, społeczną działalność na rzecz drugiego człowieka. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

(as)

Gubińskie ZOO

  • środa, 08 grudzień 2010 12:39

Owce, tygrys, żółw, krokodyle, pies pasterski, żyrafa i słoń, to nowa atrakcja gubińskiego Egzotarium.

W przyszłym roku planuje się zrobić tam również mały plac zabaw. Pomysł przedstawiła projektant dr Monika Drozdek. Zaproponowała coś nowego, coś z czym w Gubinie nie mieliśmy jeszcze do czynienia. Dawniej Tadeusz Firlej posadził w tym miejscu drzewa, które w jakiś sposób się wyróżniały i nazwał ten plac Egzotarium. Po dokonaniu inwentaryzacji zdecydowano o usunięciu niektórych roślin, bo okazały się stare lub rosły w innych częściach miasta. Nazwa pozostała, ale zamiast roślin, pojawiły się egzotyczne zwierzęta. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".
nk

Burmistrz na chwilę?

  • wtorek, 07 grudzień 2010 16:33

Czy Bartłomiej Bartczak wystartuje w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych? Czy zmieni fotel burmistrza na sejmową ławę? Podobno dostał taką propozycję. Według naszego informatora o jego miejsce powalczy Justyna Karpisiak z Edwardem Patkiem.

Taka propozycja miała paść z ust Europosła Artura Zasady, podczas zwycięskiego wieczoru wyborczego B. Bartczaka, który zapewnia, że póki co takiego tematu nie ma. - Ponownie zostałem wybrany na burmistrza i tylko to się w tej chwili liczy. Gubin jest magicznym miejscem, które coś w sobie ma i warto tutaj pracować. Nie chciałbym uciekać z okrętu w połowie drogi, a poparcie udzielone mi przez mieszkańców do czegoś zobowiązuje. W kuluarach mówi się, że ewentualnym następcą obecnego burmistrza może zostać ktoś z dwójki Justyna Karpisiak, Edward Patek. Więcej w papierowym wydaniu ?Gazety Tygodniowej?.

(ts)

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

10603564_265x145sasaddas8.jpg