sobota 20 kwiecień 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Ile jeździ straż miejska?

  • sobota, 09 sierpień 2014 09:38

Postanowiliśmy przyjrzeć się jak jeździ straż miejska. Ile kilometrów zrobili w ciągu roku oraz jak duże były to koszty?

Lekarz olał pacjentkę!

  • sobota, 02 sierpień 2014 10:09

Dociera do nas coraz więcej niepokojących sygnałów, dotyczących opieki w szpitalu w Krośnie Odrzańskim. Jedna z pacjentek, mieszkanka Gubina, zdecydowała się opowiedzieć swoją historię oraz pokazać, że obecnie nikt nie może czuć się bezpieczny, mając w pobliżu takich „specjalistów”.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy niepokojący sygnał od jednego z mieszkańców. Według jego relacji komendant straży miejskiej miał wywieźć bezdomnego psa, wyłowionego w mieście, do lasu w pobliżu Pleśna (gm. Gubin). Tłumaczenia strażnika momentami nie trzymają się „kupy”.

Miasto dostało 2,5 mln zł

  • poniedziałek, 21 lipiec 2014 10:58

Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych pozyskał środki finansowe związane z usuwaniem skutków powodzi. Gubin otrzymał 2,5 mln na trzy zadania. 

Radni odstraszyli inwestora

  • poniedziałek, 21 lipiec 2014 10:54

W tym roku pisaliśmy o inwestorze, który miał zamiar postawić market ogrodniczo-budowlany. Wygląda jednak na to, że radni i urzędnicy odstraszyli przedsiębiorcę swoimi wymaganiami.

Modele w urzędzie a na deptaku syf

  • poniedziałek, 21 lipiec 2014 10:19

W magistracie miała miejsce kolejna sesja. Tym razem jednak była to sesja zdjęciowa. W gabinecie burmistrza pozowali Bartłomiej Bartczak i jego zastępca Justyna Karpisiak. Otrzymaliśmy informacje od mieszkańców, że takie fotografie znajdują się na Facebooku. - Widać, że w urzędzie nie mają co robić – usłyszeliśmy.

Będzie kasa na zabezpieczenia?

  • poniedziałek, 14 lipiec 2014 09:42

Radni często przypominają o braku odpowiednich zabezpieczeń przeciwpowodziowych w mieście. Wygląda na to, że wymówka z brakiem pieniędzy niedługo może przestać obowiązywać. Jest szansa na pozyskanie środków unijnych. 

Zapomniana ulica

  • piątek, 11 lipiec 2014 09:32

Kompletna ciemność, na ulicy nie ma nawet jednej lampy. Do tego niewykoszone pobocze oraz zarośnięte znaki. Tak w skrócie wygląda ul. Wyzwolenia, zapomniany przez urząd zakątek Gubina.

Prosto w lampę

  • wtorek, 08 lipiec 2014 15:30

W sobotę (28.06.) w godzinach popołudniowych w Gubinie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu osobowego uderzył w lampę oświetleniową.

Przedwyborczy ochłap

  • piątek, 27 czerwiec 2014 11:04

Wielokrotnie pracownicy niepedagogiczni w szkołach narzekali na swoje pensje i brak podwyżek. Wygląda na to, że ciągłe prośby się opłaciły i do ich kieszeni wpadnie kilka złotych. Czy nie jest to jednak zagrywka przedwyborcza?

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

m12aaaa.jpg