środa 2 grudzień 2020

Tuba burmistrza na celowniku prokuratury

  • piątek, 19 wrzesień 2014 17:02

Wspominaliśmy już o wątpliwych działaniach „Wiadomości Gubińskich”. Teraz do krośnieńskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Gubiński Dom Kultury. Okazuje się, że bliźniacza sprawa toczy się już w Żaganiu.

Rondo (prawie) nazwane

  • piątek, 19 wrzesień 2014 10:23

Wyłoniono trzy propozycje nazwy ronda, zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Chrobrego, Roosevelta i Piastowską. Ostateczna decyzja będzie należeć do Rady Miasta.

Białek na burmistrza

  • wtorek, 09 wrzesień 2014 15:34

Obecny burmistrz nie ma pomysłu na to, aby podnieść standard życia mieszkańców – mówi Andrzej Białek, kandydat na burmistrza Gubina w nadchodzących wyborach samorządowych.

Dziura na dziurze, a remontu brak!

  • piątek, 05 wrzesień 2014 08:32

Łącznik między placem Jana Pawła II a eurodeptakiem jest w fatalnym stanie. Wygląda on już tak od dawna. Miasto jednak do tej pory nic z tym nie zrobiło. Dlaczego?

Urzędnicy: Gubinianie to brudasy!

  • sobota, 09 sierpień 2014 09:42

Wielokrotnie mieszkańcy wskazywali na brak porządku w mieście. Urzędnicy tłumaczą, że to właśnie wina gubinian, którzy nie chcą wyrzucać odpadów do śmietnika. Teraz okazuje się, że właśnie tych pojemników nie ma aż tak wiele.

Ile jeździ straż miejska?

  • sobota, 09 sierpień 2014 09:38

Postanowiliśmy przyjrzeć się jak jeździ straż miejska. Ile kilometrów zrobili w ciągu roku oraz jak duże były to koszty?

Lekarz olał pacjentkę!

  • sobota, 02 sierpień 2014 10:09

Dociera do nas coraz więcej niepokojących sygnałów, dotyczących opieki w szpitalu w Krośnie Odrzańskim. Jedna z pacjentek, mieszkanka Gubina, zdecydowała się opowiedzieć swoją historię oraz pokazać, że obecnie nikt nie może czuć się bezpieczny, mając w pobliżu takich „specjalistów”.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy niepokojący sygnał od jednego z mieszkańców. Według jego relacji komendant straży miejskiej miał wywieźć bezdomnego psa, wyłowionego w mieście, do lasu w pobliżu Pleśna (gm. Gubin). Tłumaczenia strażnika momentami nie trzymają się „kupy”.

Miasto dostało 2,5 mln zł

  • poniedziałek, 21 lipiec 2014 10:58

Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych pozyskał środki finansowe związane z usuwaniem skutków powodzi. Gubin otrzymał 2,5 mln na trzy zadania. 

Radni odstraszyli inwestora

  • poniedziałek, 21 lipiec 2014 10:54

W tym roku pisaliśmy o inwestorze, który miał zamiar postawić market ogrodniczo-budowlany. Wygląda jednak na to, że radni i urzędnicy odstraszyli przedsiębiorcę swoimi wymaganiami.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.