Wydrukuj tę stronę

500 złotych mniej dla burmistrza

  • Posted on:  niedziela, 01 styczeń 2012 20:47
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W ubiegłym roku radni podnieśli burmistrzowi pensję o blisko 2 tys. zł. W tym roku rada szukając oszczędności obniżyła pensję Bartłomieja Bartczaka zaledwie o 500 zł. W ubiegłym roku radni podnieśli burmistrzowi pensję o blisko 2 tys. zł. W tym roku rada szukając oszczędności obniżyła pensję Bartłomieja Bartczaka zaledwie o 500 zł. foto: GT

Radni obniżyli burmistrzowi Gubina pensję o całe 500 zł. Zmienili także stawki swoich diet na mniejsze. Mniej wypłaty dostaną także naczelnicy wydziałów i ich zastępcy.

 

Z propozycją obniżenia diet wyszedł jeden z radnych. - Głównym priorytetem na najbliższe lata jest ograniczenie wydatków w mieście. Wychodząc naprzeciw tej tezie, pragniemy na początek ograniczyć koszty funkcjonowania Rady Miejskiej, poprzez obniżkę diet radnych. Reformę wydatków zaczynamy od siebie - mówił Wojciech Sendera w imieniu radnych z klubu Pro Gubin. Słowa wcielono w czyn. Podczas posiedzenia ostatniej, grudniowej sesji radni jednogłośnie opowiedzieli się za obniżeniem swoich diet. Od teraz przewodniczący Rady Miasta, a także jego zastępcy oraz przewodniczący poszczególnych komisji będą dostawali o 10 procent mniej comiesięcznego wynagrodzenia. Przewodniczący zatem będzie odbierał za swoją pracę wynagrodzenie w wysokości 1350 zł, natomiast wiceprzewodniczący i przewodniczący komisji 975 zł. Radnym diety obniżono o 5 procent i ich ekwiwalent wynosi teraz 750 zł.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat krośnieński

Skomentuj artykuł! Najciekawsze opinie opublikujemy w wydaniu papierowym.

Czytany 1466 razy