Wydrukuj tę stronę

Gubin zablokuje Krosno

  • Posted on:  czwartek, 08 grudzień 2011 19:24
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Na zdjęciu mieszkańcy Gubina, podczas protestu kilka miesięcy temu. Wówczas zablokowali most w Krośnie. Na zdjęciu mieszkańcy Gubina, podczas protestu kilka miesięcy temu. Wówczas zablokowali most w Krośnie.

W szpitalu powiatowym szykują się zwolnienia. Dotyczą pracowników z Gubina. Pracę ma stracić 50 osób. Wszytko przez zmiany, jakie czekają placówkę. Chcąc wyrazić swój sprzeciw mieszkańcy przygranicznego miasta zablokują most w Krośnie Odrzańskim.

W piątek (9.12.)  na godzinę 14.00 mieszkańcy Gubina zaplanowali protest przy moście na Odrze w Krośnie Odrzańskim. O udział w manifestacji proszeni są wszyscy, którzy chcą bronić szpitala i nie zgadzają się z planami przeniesienia oddziałów z Gubina. W mieście przeciwnicy zaproponowanego planu restrukturyzacji rozdawali mieszkańcom ulotki. Ich treść jest bardzo wymowna - ?Starosta krośnieński likwiduje gubiński szpital! Znowu Krosno nas okrada! Nie pozwólmy znów zepchnąć nas na margines!?. Ostateczne decyzje w sprawie dalszych losów placówki mają zapaść w najbliższych dniach.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat krośnieński

Czytany 1414 razy