wtorek 13 kwiecień 2021

Straszą karami, a ze śmieciami każą biegać po mieście!

  • Posted on:  poniedziałek, 02 marzec 2020 09:31
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Od 1 marca obowiązuje bezwzględna segregacja odpadów komunalnych. Od 1 marca obowiązuje bezwzględna segregacja odpadów komunalnych.

Od 1 marca wszyscy mieszkańcy bezwzględnie zobowiązani są segregować odpady komunalne. Miasto jednak wprowadza rozwiązania, które mało tego, że nie ułatwiają, a wręcz utrudniają! Ze śmieciami będzie trzeba „biegać” po Gubinie i szukać wyznaczonego punktu. W przypadku nieprawidłowości będą nakładane kary.

Do jutra (28.02.) należy złożyć deklaracje, które zobowiązują każdego do selektywnej zbiórki odpadów. Gdy nie złożymy odpowiedniego, nowego dokumentu, to opłata zostanie nam naliczona w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez burmistrza. - Nowymi przepisami objęci są wszyscy mieszkańcy, nie ma już możliwości skorzystania z opcji niesegregowania odpadów – usłyszeliśmy w magistracie. Kontrole będą przeprowadzane przez pracowników firmy odbierającej śmieci. Jeśli zostaną stwierdzone nieprawidłowości opłaty wzrosną, możemy spodziewać się także kar. Więcej w gubińsko-krośnieńskim wydaniu „Gazety Tygodniowej”.

Katarzyna Musiał

 

 

Czytany 1500 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 marzec 2020 09:39

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.