środa 23 wrzesień 2020

Wojska Polskiego w rezerwie

  • Posted on:  wtorek, 06 grudzień 2011 17:49
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Co roku głośno mówi się o tym, że ulica Wojska Polskiego w Gubinie w końcu doczeka się zasłużonego remontu. Tymczasem odpowiedni wniosek o dofinansowanie znalazł się na liście rezerwowej. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych pozostaje jednak optymistą i twierdzi, że inwestycję uda się przeprowadzić w przyszłym roku.
Gubin czeka na ten remont, jak na zbawienie. Tutejszy samorząd zdecydował się nawet przekazać 50 tys. zł na ten właśnie cel. Jest to zaledwie kropla w morzu potrzeb, ale zawsze wiele znaczy. Gubińscy urzędnicy wcale nie musieli oddawać tych pieniędzy, to była tylko i wyłącznie ich dobra wola. Przyjęło się bowiem, że samorządy nawzajem się wspierają. Przy rozpatrywaniu wniosków, gdy w dany projekt zaangażowany jest samorząd, na terenie którego leży droga czekająca na remont, można uzyskać dodatkowe, bardzo cenne punkty, które przeważą o realizacji takiej inwestycji.
Przykra niespodzianka
Kiedy wydawało się, że w końcu wszystko potoczy się zgodnie z planem, na gubinian spadła kolejna, przykra niespodzianka. Okazało się, że projekt znalazł się na liście rezerwowej. - Aktualnie czekamy na konkretny plan wydatków przewidzianych na przyszły rok - uspokaja Janusz Mielczarek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. - Wniosek póki co z powodów, o których długo by mówić nie otrzymał dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - informuje. Lista rezerwowych nie jest jednak aż tak obszerna, jeżeli chodzi o powiaty, a gubiński wniosek obecnie znajduje się na dziewiątym miejscu. Przypomnijmy, że siedem otrzymało już dofinansowanie.
Dyrektor optymistą
Co roku jest tak, że wnioski z listy rezerwowej wchodzą jednak do realizacji. - Osobiście w tym przypadku jestem optymistą. Uważam, że raczej to zadanie będzie w przyszłym roku zrealizowane, dlatego, że wejdziemy z wspomnianej już listy rezerwowej i w związku z tym będzie to możliwe do zrobienia - tłumaczy dyrektor ZDP. Co zostanie wykonane w ramach prac, które mają odbyć się na jednej z bardziej dziurawych dróg w mieście? - Zakłada się typowy remont kapitalny, czyli kompleksową wymianę nawierzchni chodnika, położenie nowej nawierzchni jezdni oraz nowe oznakowanie poziome, pionowe - wymienia J. Mielczarek.

(ts)

Czytany 1189 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.