wtorek 13 kwiecień 2021

Zapomniane wzgórza

  • Posted on:  poniedziałek, 17 sierpień 2020 10:18
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wielu mieszkańców Gubina marzy o tym, by przywrócić przedwojenny stan Wzgórz Gubińskich. Wielu mieszkańców Gubina marzy o tym, by przywrócić przedwojenny stan Wzgórz Gubińskich.

Wzgórza Gubińskie to spory, zaniedbany teren. - Trawa po pas i hałdy śmieci uniemożliwiają obecnie jego wykorzystanie. Nikt w Urzędzie Miasta się nimi nie interesuje, a przecież powinny stać się prestiżową wizytówką miasta – uważa radny Mirosław Rogiński.

Wzgórza Gubińskie niegdyś były jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w mieście. Przed wojną znajdowała się tam restauracja i sady. Dziś rośnie tam tylko wysoka trawa oraz „rosną” dzikie wysypiska śmieci. Wzgórza w dalszym ciągu mają duży potencjał. Jednak na sam początek konieczne byłoby ich uprzątnięcie, a także wyznaczenie i oznakowanie ścieżek spacerowych. Niezbędne są też kosze na śmieci i ławki. Mieszkańcy od wielu lat czekają na zagospodarowanie wzgórz. - Dzięki środkom unijnym można byłoby to zrobić – uważa radny Rogiński. Więcej w gubińsko-krośnieńskim wydaniu „Gazety Tygodniowej”.

 

Justyna Konopska

 

Czytany 918 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 sierpień 2020 10:22

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.