piątek 18 styczeń 2019

HOMANIT  Twoje miejsce pracy! e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  tel. 783 787 787!

Znamy propozycje nowych nazw ulic!

  • Posted on:  piątek, 17 luty 2017 11:30
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Najwięcej zamieszania jest ze zmianą nazwy ul. Armii Czerwonej. Najwięcej zamieszania jest ze zmianą nazwy ul. Armii Czerwonej. foto:Archiwum GT

Nieubłaganie zbliża się czas, w którym podjęte zostaną decyzje w sprawie nowych nazw ulic w Krośnie Odrz. Ma to oczywiście związek z akcją zmiany „czerwonych” patronów niektórych szlaków. 

Z miasta zniknąć muszą nazwy ulic, placów czy budowli, upamiętniające osoby, organizacje, wydarzenia, daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny. Wymusza to ustawa, która obowiązuje od 2 września. Od tego momentu samorządy dostały rok na zmianę patronów. Jeśli ktoś nie wywiąże się z tego obowiązku, nową nazwę ulicy nada wojewoda w uzgodnieniu z Instytutem Pamięci Narodowej. Temat dekomunizacji ulic tu i ówdzie pojawiał się na tapecie, ale widocznie nie był na tyle palący, żeby doprowadzić go do końca. Tym bardziej, że nie było też presji ze strony mieszkańców, którzy przyzwyczaili się do długoletnich nazw. Więcej w gubińsko-krośnieńskim wydaniu „Gazety Tygodniowej”.

Tomasz Strzemieczny

 sdsadasdasdasfdsgfdhjhgkhjljk.jpg

Czytany 1074 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 luty 2017 11:36

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Kabaret.jpg