środa 2 grudzień 2020

Wszystko jasne. Będzie mediateka!

  • czwartek, 14 czerwiec 2018 10:00

O planach budowy mediateki w Krośnie Odrz. mówiło się od wielu lat. Kiedy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, pojawił się problem z wykonawcą, który odpowiednio przebuduje pomieszczenia po „Malenie”. Na szczęście udało się go rozwiązać i prace już trwają.

Parking utwardzony. Co dalej?

  • piątek, 23 luty 2018 09:50

Nieopodal bloku przy ulicy Poznańskiej 46 utwardzono parking. Działanie to pomogło doraźnie pozbyć się dziur, ale na dłuższa metę, problemu nie rozwiąże.

Kolejne spotkanie dla mieszkańców

  • piątek, 17 luty 2017 11:15

Krośnieński Urząd Miasta przyzwyczaił już, że każdego roku organizuje spotkanie dla mieszkańców, podczas którego przedstawia się podsumowanie minionych dwunastu miesięcy oraz plany na najbliższą przyszłość. Tak będzie i tym razem.

Barak zamiast mieszkania

  • czwartek, 02 luty 2017 16:13

Mieszkanka Krosna Odrz. otrzymała nakaz eksmisji z zajmowanego lokalu komunalnego. Powód? Oczywiście zadłużenie. Kobieta podpisała umowę i miała trafić do baraku w Marcinowicach. Jednak po pewnym czasie zmieniła zdanie. - Miałam taki moment, że byłam gotowa odebrać sobie życie, niewiele brakowało – mówi załamana Adela Wołoszczuk.

OSiR wszedł w XXI wiek

  • czwartek, 02 luty 2017 16:07

Zadbana, nowoczesna baza sportowa, której krośnianom zazdroszczą mieszkańcy województwa lubuskiego, to nie jedyna wizytówka miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jego pracownicy postawili w ostatnim czasie na rozwój nowoczesnych technologii, co spotkało się z ciepłym przyjęciem mieszkańców.

Przeniosą przejście dla pieszych

  • piątek, 07 październik 2016 10:46

Niektóre decyzje Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mogą zaskakiwać, o czym pisaliśmy nie raz. Z tą najświeższą nie sposób jednak nawet dyskutować, bo jest jak najbardziej właściwa. Chodzi o likwidację przejścia dla pieszych przy dużym moście i wymalowania go bliżej ulicy Ariańskiej.

Czeka nas komunikacyjny horror?

  • wtorek, 20 wrzesień 2016 08:49

Plany związane z podniesieniem przeprawy przez Odrę ma Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Krośnieński most ma zostać usadowiony wyżej, o ponad metr.

Tak będzie wyglądała „szachownica”!

  • poniedziałek, 08 sierpień 2016 09:19

Krośnieńscy samorządowcy od dłuższego czasu zastanawiali się nad poprawą wizerunku placu miejskiego, potocznie zwanego „szachownicą”. Koncepcja tego miejsca jest już przygotowana.

Te drzewa są zmorą kierowców

  • sobota, 16 styczeń 2016 13:41

Temat wycinki drzew rosnących wzdłuż ulicy Piastów wałkowany był już wielokrotnie, jak dotąd bez większych efektów. Na brak działań w tym zakresie narzekają nie tylko kierowcy, którzy mają problem z wyjazdem z Placu 11 Pułku. Uwagę na problem zwrócił również radny Mariusz Grycan.

Jest decyzja. Gmina kupi budynek!

  • poniedziałek, 23 listopad 2015 11:17

Cierpliwość została wynagrodzona. Wojskowa Agencja Mieszkaniowa poinformowała, że jest „zielone światło” dla transakcji, w wyniku której, krośnieński samorząd przejmie budynek, zlokalizowany przy ulicy Poznańskiej 8-30. - Mam nadzieję, że zyska na tym centrum miasta – komentuje Jerzy.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.