środa 14 listopad 2018

Barak zamiast mieszkania

  • czwartek, 02 luty 2017 16:13

Mieszkanka Krosna Odrz. otrzymała nakaz eksmisji z zajmowanego lokalu komunalnego. Powód? Oczywiście zadłużenie. Kobieta podpisała umowę i miała trafić do baraku w Marcinowicach. Jednak po pewnym czasie zmieniła zdanie. - Miałam taki moment, że byłam gotowa odebrać sobie życie, niewiele brakowało – mówi załamana Adela Wołoszczuk.

OSiR wszedł w XXI wiek

  • czwartek, 02 luty 2017 16:07

Zadbana, nowoczesna baza sportowa, której krośnianom zazdroszczą mieszkańcy województwa lubuskiego, to nie jedyna wizytówka miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jego pracownicy postawili w ostatnim czasie na rozwój nowoczesnych technologii, co spotkało się z ciepłym przyjęciem mieszkańców.

Przeniosą przejście dla pieszych

  • piątek, 07 październik 2016 10:46

Niektóre decyzje Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mogą zaskakiwać, o czym pisaliśmy nie raz. Z tą najświeższą nie sposób jednak nawet dyskutować, bo jest jak najbardziej właściwa. Chodzi o likwidację przejścia dla pieszych przy dużym moście i wymalowania go bliżej ulicy Ariańskiej.

Czeka nas komunikacyjny horror?

  • wtorek, 20 wrzesień 2016 08:49

Plany związane z podniesieniem przeprawy przez Odrę ma Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Krośnieński most ma zostać usadowiony wyżej, o ponad metr.

Tak będzie wyglądała „szachownica”!

  • poniedziałek, 08 sierpień 2016 09:19

Krośnieńscy samorządowcy od dłuższego czasu zastanawiali się nad poprawą wizerunku placu miejskiego, potocznie zwanego „szachownicą”. Koncepcja tego miejsca jest już przygotowana.

Te drzewa są zmorą kierowców

  • sobota, 16 styczeń 2016 13:41

Temat wycinki drzew rosnących wzdłuż ulicy Piastów wałkowany był już wielokrotnie, jak dotąd bez większych efektów. Na brak działań w tym zakresie narzekają nie tylko kierowcy, którzy mają problem z wyjazdem z Placu 11 Pułku. Uwagę na problem zwrócił również radny Mariusz Grycan.

Jest decyzja. Gmina kupi budynek!

  • poniedziałek, 23 listopad 2015 11:17

Cierpliwość została wynagrodzona. Wojskowa Agencja Mieszkaniowa poinformowała, że jest „zielone światło” dla transakcji, w wyniku której, krośnieński samorząd przejmie budynek, zlokalizowany przy ulicy Poznańskiej 8-30. - Mam nadzieję, że zyska na tym centrum miasta – komentuje Jerzy.

Odkupią i wyremontują to straszydło!

  • środa, 09 wrzesień 2015 12:11

Ponad 1 mln zł. - Taki jest efekt negocjacji burmistrza Marka Cebuli z przedstawicielami Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, dotyczącymi zakupu obskurnego budynku, zlokalizowanego na ulicy Poznańskiej. Czy niebawem obiekt ten zmieni się nie do poznania? Wszystko na to wskazuje.

Neo-Nówka znowu w HSW!

  • piątek, 04 wrzesień 2015 16:23

Wyjątkowy, jubileuszowy koncert, podsumowujący piętnastolecie działalności kabaretu Neo-Nówka, odbędzie się w krośnieńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej. 

Powstaną nowe mieszkania?

  • piątek, 28 sierpień 2015 09:38

Pojawiły się problemy z mieszkaniami wynajmowanymi przez gminę od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Okazuje się, że część mieszkańców zajmuje te lokale, mimo że umowa dobiegła już końca, co niesie za sobą zbędne wydatki. Sposobem na wyjście z patowej sytuacji ma być oddanie do użytku nowych mieszkań socjalnych. - Pracujemy nad tym – usłyszeliśmy w urzędzie. 

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.