czwartek 20 wrzesień 2018

Przeniosą przejście dla pieszych

  • piątek, 07 październik 2016 10:46

Niektóre decyzje Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mogą zaskakiwać, o czym pisaliśmy nie raz. Z tą najświeższą nie sposób jednak nawet dyskutować, bo jest jak najbardziej właściwa. Chodzi o likwidację przejścia dla pieszych przy dużym moście i wymalowania go bliżej ulicy Ariańskiej.

Czeka nas komunikacyjny horror?

  • wtorek, 20 wrzesień 2016 08:49

Plany związane z podniesieniem przeprawy przez Odrę ma Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Krośnieński most ma zostać usadowiony wyżej, o ponad metr.

Tak będzie wyglądała „szachownica”!

  • poniedziałek, 08 sierpień 2016 09:19

Krośnieńscy samorządowcy od dłuższego czasu zastanawiali się nad poprawą wizerunku placu miejskiego, potocznie zwanego „szachownicą”. Koncepcja tego miejsca jest już przygotowana.

Te drzewa są zmorą kierowców

  • sobota, 16 styczeń 2016 13:41

Temat wycinki drzew rosnących wzdłuż ulicy Piastów wałkowany był już wielokrotnie, jak dotąd bez większych efektów. Na brak działań w tym zakresie narzekają nie tylko kierowcy, którzy mają problem z wyjazdem z Placu 11 Pułku. Uwagę na problem zwrócił również radny Mariusz Grycan.

Jest decyzja. Gmina kupi budynek!

  • poniedziałek, 23 listopad 2015 11:17

Cierpliwość została wynagrodzona. Wojskowa Agencja Mieszkaniowa poinformowała, że jest „zielone światło” dla transakcji, w wyniku której, krośnieński samorząd przejmie budynek, zlokalizowany przy ulicy Poznańskiej 8-30. - Mam nadzieję, że zyska na tym centrum miasta – komentuje Jerzy.

Odkupią i wyremontują to straszydło!

  • środa, 09 wrzesień 2015 12:11

Ponad 1 mln zł. - Taki jest efekt negocjacji burmistrza Marka Cebuli z przedstawicielami Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, dotyczącymi zakupu obskurnego budynku, zlokalizowanego na ulicy Poznańskiej. Czy niebawem obiekt ten zmieni się nie do poznania? Wszystko na to wskazuje.

Neo-Nówka znowu w HSW!

  • piątek, 04 wrzesień 2015 16:23

Wyjątkowy, jubileuszowy koncert, podsumowujący piętnastolecie działalności kabaretu Neo-Nówka, odbędzie się w krośnieńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej. 

Powstaną nowe mieszkania?

  • piątek, 28 sierpień 2015 09:38

Pojawiły się problemy z mieszkaniami wynajmowanymi przez gminę od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Okazuje się, że część mieszkańców zajmuje te lokale, mimo że umowa dobiegła już końca, co niesie za sobą zbędne wydatki. Sposobem na wyjście z patowej sytuacji ma być oddanie do użytku nowych mieszkań socjalnych. - Pracujemy nad tym – usłyszeliśmy w urzędzie. 

Straż miejska może stracić fotoradar!

  • poniedziałek, 10 sierpień 2015 09:53

Pomiary tylko do końca roku?

We wtorek (14.07.) odbyło się posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej, podczas której zaakceptowany został projekt Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sprawie odebrania fotoradarów straży miejskiej. To może oznaczać początek końca prowadzenia przez strażników pomiarów, na drogach gminy Krosno Odrz. 

Suszą gacie w centrum miasta

  • czwartek, 30 kwiecień 2015 11:09

Nadeszła wiosna, a wraz z nią z blokowych suszarni, na słoneczko „wyszło” pranie. Okazuje się, że obrazek wiszącej bielizny nie wszystkim przypadł do gustu, głównie w centrum miasta. 

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.