sobota 20 kwiecień 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Chcesz zostać reżyserem?

  • piątek, 07 styczeń 2011 20:36

Krośnieński zamek uruchomił bezpłatne warsztaty filmowe!

Chcesz zostać reżyserem? Myślisz o studiach w szkole filmowej? Chcesz przyjrzeć się pracy filmowca z bliska i nakręcić swój film? Przyjdź i zapisz się na bezpłatne warsztaty filmowe! W ten sposób poznasz kulisy pracy reżysera i poznasz na czym polega fascynujący proces tworzenia filmów. Projekt jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zamieszkałych na terenie gminy Krosno Odrzańskie. Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek miesiąca, w godzinach od 16.00 do 19.00. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze spotkanie (organizacyjne) odbędzie 1 lutego 2011 r., o godz. 16.00 w CAK ?Zamek? przy ul. Szkolnej 1. Warsztaty filmowe przyjmą formę zajęć teoretyczno - praktycznych, w ramach których uczestnicy poznają poszczególne elementy produkcji filmowej, zaczynając od pracy nad scenariuszem, poprzez reżyserię, sztukę operatorską i grę aktorską, kończąc na montażu.

Zgłaszać się należy osobiście, telefonicznie, bądź e-mailowo na poniżej podany adres: Centrum Artystyczno ? Kulturalne ?Zamek?,  ul Szkolna 1, 66-600 Krosno Odrzańskie, tel.  68-383-89-94, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Uratuj życie Tomkowi

  • czwartek, 06 styczeń 2011 15:50

W Krośnie Odrzańskim rusza akcja pod hasłem "Wspólnie przeciw białaczce", której głównym celem jest odnalezienie dawcy szpiku dla Tomasza Wiśniowskiego i innych chorych oczekujących na przeszczep.

Akcja odbędzie się 22 stycznia w Centrum Artystyczno-Kulturalnym "Zamek" przy ul. Szkolnej 1. Akcja rusza o godz. 11 i potrwa sześć godzin. Przychodząc mmożna uratować życie nie tylko Tomkowi, ale i innym chorym.

Niestety, co drugi chory nie znajduje dawcy. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż liczba dawców w Polsce jest wciąż nikła. Dlatego Ty nie bądź obojętny. Oni potrzebują twojej pomocy! Wyciągnij do nich pomocną dłoń i podaruj im drugie życie.

Dawcą może zostać każdy. Musisz być tylko zdrowy i mieć 18-55 lat. Przychodząc, wypełniasz formularz rejestracyjny, a następnie zostanie pobrane od Ciebie jedynie 4ml krwi. Po zarejestrowaniu znajdziesz się w bazie DKMS Polska. Natomiast, Twoje anonimowe dane (wiek, płeć, wyniki typowania) trafią do światowej bazy dawców szpiku. Zawsze istnieje szansa, że ktoś z zarejestrowanych uratuje życie Tomkowi lub innej, chorej osobie. Więcej informacji na www.cak-zamek.pl.

Podwieczorki teatralne

  • wtorek, 04 styczeń 2011 09:22

Centrum Artystyczno - Kulturalne "Zamek" w Krośnie Odrzańskim ponownie zaprasza na "Familijne Podwieczorki Teatralne" - cykl przedstawień teatralnych dla całej rodziny.

Tym razem zapraszamy dzieci na spektakl pt. "Muzyczna podróż z bajkami". Jest to kolorowe przedstawienie muzyczne z przepięknymi lalkami. Artyści zabiorą najmłodszych widzów w muzyczną podróż po najbardziej znanych bajkach. Wspaniałe piosenki, barwne postacie, doskonały humor i szczypta teatralnej magii, sprawią, że dzieci spędzą cudowne chwile. Przedstawienie odbędzie się w czwartek 6 stycznia 2011 r., o godz. 15:00 w Zamku Piastowskim przy ul. Szkolnej 1 w Krośnie Odrzańskim. Wstęp wolny!

Masz pomysł na projekt?

  • piątek, 31 grudzień 2010 15:43

W każdy pierwszy wtorek miesiąca w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim dyżuruje Anna Mierżwińska, doradca w Centrum Informacji Unijnej, które działa w biurze europosła Artura Zasady.
Na doradztwo mogą się zgłaszać wszyscy, którzy mają ciekawe pomysły na realizację swoich przedsięwzięć, szukają rozmaitych źródeł dofinansowania. ? Także ci, którzy chcą się zapoznać z aktualną ofertą dostępnych funduszy lub stworzyć projekt, albo są w trakcie jego realizacji ? zachęca Zasada. Najbliższy dyżur już we wtorek 4 stycznia 2011 r. w godz. 10.00-15.00. Konsultacje są bezpłatne. Więcej informacji pod nr 509 391 744, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Sylwester pod chmurką

  • piątek, 31 grudzień 2010 01:33

Burmistrz Krosna Odrzańskiego oraz Centrum Artystyczno - Kulturalne "Zamek" w Krośnie Odrzańskim zapraszają mieszkańców na wspólną zabawę sylwestrową, która rozpocznie się w piątek, 31 grudnia o godz. 23.00 na Placu 11 Pułku. Na scenie wystąpi zielonogórski zespół QVADRAT, który zagra największe hity muzyczne. Tuż przed północą, zostaną złożone życzenia noworoczne, a chwilę po nich nastąpi pokaz sztucznych ogni. Impreza sylwestrowa potrwa do godz. 2.00.

 

Policyjny duet

  • sobota, 25 grudzień 2010 16:16

W podkrośnieńskiej miejscowości (20.12.) policjanci zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który na ich widok uciekł do lasu. Mężczyzna po chwili został zatrzymany przez młodszego aspiranta Ryszarda Wandraja. Policjantowi pomagał pies Akron.

Gdy poszukiwany mężczyzna uciekł do lasu, policjanci natychmiast powiadomili dyżurnego, który na miejsce skierował przewodnika psa służbowego. Po kilkukilometrowym pościgu, Akron doprowadził policjanta do kryjówki poszukiwanego. Mężczyzna został zatrzymany.  Nie jest to pierwszy sukces tego ?duetu?. Ryszard Wandraj i Arkon wielokrotnie brali udział w policyjnych interwencjach, podczas których zatrzymywali osoby poszukiwane oraz sprawców przestępstw i wykroczeń. Akron służy w Policji od 3 lat. Jest psem patrolowo-tropiącym. Tak jak wszystkie policyjne psy odbył specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Podczas zająć praktycznych jego przewodnik uczył go elementów posłuszeństwa ogólnego, pokonywania przeszkód, obrony przewodnika, pościgów za pozorantem, przeszukania terenu i pomieszczeń oraz tropienia śladów ludzkich. Raz w roku policyjne psy przechodzą tak zwaną atestację, podczas której specjalna komisja ocenia dalszą użyteczność psa w służbie. Akron, co roku przechodzi ją bez żadnych problemów.

 

Wprost pod koła

  • wtorek, 21 grudzień 2010 15:35

Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego, a zwłaszcza ulicy Poznańskiej obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Powód ten sam, co wcześniej - wielkie natężenie ruchu.
Ulica Poznańska jest drogą wojewódzką, jedną z głównych w Krośnie Odrzańskim. Wszyscy wiedzą, że potrzebne są tam zmiany organizacyjne, która zwiększą płynność ruchu w tej części miasta. Na początku roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad bezustannie tłumaczyła brak działań pustkami w kasie. I w tej kwestii nic się nie zmieniło, bo widocznych działań dyrekcji GDDKiA jak nie było, tak nie ma. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

(ts)

Turniej o bezpieczeństwie

  • poniedziałek, 13 grudzień 2010 12:59

W hali widowiskowo-sportowej w Krośnie Odrzańskim policjanci przeprowadzili eliminacje do IV edycji Wojewódzkiego Turnieju "Bezpieczna zerówka". Konkurs wygrały dzieci z przedszkola nr 1 w Krośnie Odrzańskim.
W eliminacjach udział wzięło sześć drużyn z przedszkoli: nr 1 w Krośnie Odrzańskim, ze Starego Raduszca, Szczawna, Kosierza, przedszkola nr 3 w Gubinie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gubinie. Turniej składał się z konkurencji praktycznych, w których uczestnicy musieli bezbłędnie pokonać tor sprawnościowy połączony z miasteczkiem ruchu drogowego oraz układali puzzle na czas.

nk

Licealiści czytają dzieciom

  • poniedziałek, 13 grudzień 2010 09:02

W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim, pod opieką nauczycieli bibliotekarzy, w październiku i listopadzie odwiedzały dzieci w Przedszkolu nr 3.

Wolontariuszki czytały bajki i wiersze dzieciom ze wszystkich grup wiekowych. - Dyrekcja przedszkola z sympatią odnosi się do naszej akcji, bowiem placówka ta uczestniczy w programie edukacyjnym "Czytające Przedszkola" - mówią uczniowie ZSP. Współpraca z przedszkolem trwa od kilku lat. Mali miłośnicy literatury zawsze z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania z uczennicami. Czytającym udaje się nawiązać kontakt z małymi słuchaczami. Dzieci chętnie odpowiadają na pytania związane z lekturą. Dla uczennic biorących udział w projekcie jest  to ciekawe i ważne  doświadczenie. Dzieci w podziękowaniu obdarowują lektorki ręcznie wykonanymi laurkami.

Pomóż Toli

  • sobota, 11 grudzień 2010 14:19

W sobotę 18 grudnia o godz. 18:00 w Hali sportowo-widowiskowej przy ul. Pułaskiego 3 w Krośnie Odrzańskim odbędzie się koncert charytatywny, którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc 2,5-letniej, chorej na białaczkę Toli.
Na scenie wystąpią zespoły Kombajn do zbierania kur po wioskach, Bez Sensu, Tupot Białych Mew i Manescape. W programie przewidziany jest również Stand Up Katarzyny Sobieszek z kabaretu Made in China i debiut krośnieńskiego kabaretu Koperek. W trakcie imprezy będzie można wrzucić "grosiki" do puszki oraz wziąć udział w aukcji charytatywnej. Liczy się każda złotówka! Dochód z Państwa dobrowolnych wpłat i licytacji zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów leczenia Toli. Głównym organizatorem dobroczynnego koncertu jest Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Współorganizatorami są CAK "Zamek" oraz OSiR w Krośnie Odrzańskim. 
Aleksandra  Tola Przepióra jest mieszkanką Krosna Odrzańskiego. U dziewczynki 18 października br. stwierdzono ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od 22 października przebywa wraz z mamą Agnieszką w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, gdzie poddawana jest intensywnej chemioterapii. Tola z uwagi na wcześnie wykrytą chorobę ma ogromne szanse na jej zwalczenie. Przed Tolą i jej rodziną długie i ciężkie miesiące walki  z chorobą i wydatkami przekraczającymi ich możliwości finansowe.


Jeśli chcą Państwo pomóc, można wpłacić również pieniądze na konto fundacji, której Tola jest podopieczną:
Fundacja
"Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową",
ul. O. Bujwida 42, 50-368 Wrocław
Bank Milenium 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
Z tytułem wpłaty:
"Dla Aleksandry Przepióra"

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

m12aaaa.jpg