środa 2 grudzień 2020

Ruiny znikną z Bobrowej

  • piątek, 05 wrzesień 2014 08:47

Stare budynki gospodarcze od lat straszą mieszkańców ulicy Bobrowej oraz przechadzających się tą częścią miasta turystów. Czy w końcu te stare komórki, zostaną rozebrane

Kolonijne piekło!

  • wtorek, 02 wrzesień 2014 10:15

Dla kilkanaściorga dzieci z Krosna Odrzańskiego, letnia kolonia w Nowym Dworku, nieopodal Świebodzina, miała być spełnieniem wakacyjnych marzeń. Marzeń, które zmieniły się w piekło, jakie maluchom zgotowali opiekunowie sierpniowej wyprawy.

My tu na dole dziadujemy

  • sobota, 09 sierpień 2014 09:48

- W górnej części naszego miasta, niemal w każdym zakątku, widać koparki i ludzi, którzy dbają, żeby to jako – tako wyglądało, a my, tu na dole – dziadujemy – zaalarmowała Ewa. - Nie mamy nawet marketu! Kiedy będziemy traktowani tak samo, jak ci, którzy mieszkają po drugiej stronie Odry? - pyta kobieta.

Szpital prawie mnie wykończył

  • sobota, 09 sierpień 2014 09:27

W zeszłym tygodniu opisywaliśmy błędnie zdiagnozowany zawał w szpitalu w Krośnie Odrz. Teraz skontaktowała się z nami kolejna pacjentka, którą odesłano stamtąd, pomimo udaru. - W tej lecznicy prawie mnie wykończyli – żali się Ludwika Wacławek.

Nie chcemy betonowej pustyni!

  • poniedziałek, 21 lipiec 2014 10:49

Wściekli mieszkańcy bloku przy krośnieńskim „tramwaju” spotkali się z wiceburmistrzem Grzegorzem Garczyńskim (15.07.) i dali wyraźny sygnał. - Nie dopuścimy do realizacji tej inwestycji, w formie proponowanej przez urząd. Gorąca dyskusja trwała przeszło godzinę.

(Na razie) Nie kandyduje

  • poniedziałek, 14 lipiec 2014 10:36

Starosta Robert Pawłowski zdementował informacje, jakoby miał zamiar ubiegać się o fotel burmistrza Krosna Odrz.

Piastów czeka na remont

  • poniedziałek, 14 lipiec 2014 10:31

O konieczności remontu ulicy Piastów w Krośnie Odrz. mówi się od dłuższego czasu. Do tej pory nic jednak nie zrobiono, a mieszkańcy zaczynają się niecierpliwić. Okazuje się, że pierwsze prace ruszą jeszcze latem. 

Strażnikom capnęli fotoradar

  • piątek, 11 lipiec 2014 08:57

Strażnik miejski z Krosna Odrzańskiego był rzekomo tak zaabsorbowany uzupełnianiem notatek służbowych, że nie zauważył, jak ktoś spod nosa ukradł mu przenośne urządzenie do rejestracji prędkości! A może, jak donoszą mieszkańcy, po prostu spał w samochodzie?! To pierwsza tego typu wpadka w Polsce!

Podczas parady rybobraniowej mogło dojść do wypadku! Jedno z uczestniczących w niej dzieci, wpadło nogą we właz niezabezpieczonej, głębokiej studzienki kanalizacyjnej!

Powstanie prawie 50 nowych stoisk

  • środa, 25 czerwiec 2014 09:18

O remoncie krośnieńskiego targowiska mówi się przynajmniej od czterech lat. Wygląda jednak na to, że ten „serial” nareszcie się kończy. Aktualnie trwa postępowanie przetargowe i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zmodernizowana część rynku, zostanie oddana do użytku już w październiku. 

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.