środa 2 grudzień 2020

Miało być bezpieczniej

  • piątek, 02 maj 2014 10:56

Część mieszkańców ulic: Paderewskiego oraz Młyńskiej jest zbulwersowanych tym, że bez ich wiedzy zainstalowany został próg zwalniający i słupek ograniczający możliwość zjazdu na chodnik. - Kiedyś dojdzie tu do wypadku – mówią.

Syf na starym cmentarzu

  • niedziela, 27 kwiecień 2014 13:29

Stary, poniemiecki cmentarz zarasta chaszczami oraz brudem, a na horyzoncie nie widać chętnych, którzy zmieniliby ten katastrofalny krajobraz.

Fura do wygrania w Krośnie!

  • piątek, 25 kwiecień 2014 16:43

Ot niespodzianka! Podczas nadchodzącego święta Krosna Odrz. zorganizowana zostanie loteria, w której główną nagrodą będzie nowiutki opel corsa!

Lata pracy pójdą na marne

  • poniedziałek, 14 kwiecień 2014 09:59

Andrzej Skoczylas od lat dzierżawił ziemię od gminy, na której uprawiał latorośl. Mimo wielu prób wykupu gruntu na własność, bez konieczności stawania do przetargu, sztuka ta mu się nie powiodła. - Chce się mnie pozbawić czegoś, o co przez lata dbałem! – mówi załamany. - Takie są przepisy – rozkładają ręce w urzędzie.

Zamek doczeka się renowacji?

  • poniedziałek, 07 kwiecień 2014 11:41

Odbyło się pierwsze spotkanie urzędników i kierownictwa Centrum Artystyczno – Kulturalnego „Zamek” w Krośnie Odrzańskim. Tematem rozmów był oczywiście ewentualny remont „wizytówki” dolnego miasta.

Ubrania koło śmieci

  • piątek, 28 marzec 2014 16:39

Radny zwraca uwagę na kontenery, przeznaczone do magazynowania odzieży używanej, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie śmietników. Czy jest z tym problem?

Pijaki trzęsą parkiem

  • środa, 26 marzec 2014 10:23

Przyszła wiosna, a wraz z nią w krośnieńskim Parku Tysiąclecia pojawiły się osoby nadużywające alkoholu. - Trzeba coś z tym w końcu zrobić, przecież to miejsce publiczne – alarmują mieszkańcy.

Wpłynęły trzy prace na górne miasto

  • niedziela, 16 marzec 2014 10:44

Znamy już koncepcje biur architektonicznych na zagospodarowanie górnej części Krosna Odrzańskiego. Czy spełnią one oczekiwania mieszkańców? 

Jest apel w sprawie obwodnicy

  • poniedziałek, 10 marzec 2014 09:34

Radni z Krosna Odrzańskiego wystosowali specjalny apel w sprawie budowy obwodnicy. Nasi rajcy nie interweniują już w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, lecz m.in. u samej Elżbiety Bieńkowskiej, wicepremier i ministry infrastruktury i rozwoju.

Ile osób korzysta z dożywiania?

  • wtorek, 04 marzec 2014 20:04

W minionym miesiącu krośnieńscy radni podjęli dwie uchwały, które mają na celu pomóc mieszkańcom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Jakie są nowe kryteria i warunki udzielania się o nią? Sprawdźmy.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.