środa 2 grudzień 2020

Świątynia boża, to ważne dla każdej parafii miejsce. Zdają sobie z tego sprawę mieszkańcy Osiecznicy, którzy alarmują. - Nasz kościół się sypie! - Prace przygotowawcze do modernizacji są zaawansowane – uspokaja ksiądz proboszcz.

Abonament za wodę w dół

  • sobota, 22 luty 2014 10:00

Już jutro w Krośnie Odrzańskim odbędzie się sesja, podczas której poznamy nowe stawki za wodę i odprowadzanie ścieków. Z naszych informacji wynika, że tu zmiany nie będą wielkie. Należy ich się jednak spodziewać w przypadku tzw. abonamentu.

Śmierć owiana tajemnicą

  • poniedziałek, 17 luty 2014 10:43

Zachłyśnięcie alkoholem, morderstwo, zawał serca. W ubiegły czwartek (6.02.), w Szklarce Radnickiej (gm. Krosno Odrz.) znaleziono zwłoki 40-letniej kobiety. Niespodziewana śmierć Anny P. wywołała falę spekulacji. Informacje przekazane przez policję i prokuraturę nie zawsze spójne są z tym, o czym mówią mieszkańcy.

Wojna o kawałek słupa!

  • poniedziałek, 10 luty 2014 10:14

 

Ktoś, kto kilkanaście miesięcy temu „skasował” samochodem lampę oświetlającą krośnieński most, z całą pewnością nie zdawał sobie sprawy, że rozpęta istną wojnę. O co? O pozostałość uszkodzonego słupa, którego po dziś dzień nie ma kto usunąć!

W mieście niezbędny jest żłobek!

  • niedziela, 09 luty 2014 09:52

Ostatni żłobek w Krośnie Odrzańskim zlikwidowano jedenaście lat temu. Wtedy taka była potrzeba chwili. Dzisiaj tego typu obiekt bardzo by się przydał. Podkreślają to zarówno urzędnicy, jak i rodzice. I niewykluczone, że zostanie utworzony.

Będzie spotkanie z handlarzami

  • poniedziałek, 03 luty 2014 09:29

Najpierw odbędzie się spotkanie z nabywcą dużej działki na ulicy Parkowej oraz projektantem poznańskiej firmy WS Koncept, a później pierwsze oficjalne konkrety, skierowane zostaną do handlarzy z pobliskiego targowiska. Sprawa dotyczyć będzie m.in. remontu krośnieńskiego rynku.

Świetlica doczeka się toalety

  • niedziela, 02 luty 2014 16:09

 

Do tej pory mieszkańcy Kamienia mieli świetlicę wiejską bez toalety. Swoje potrzeby załatwiać musieli w toi–toi`u, który naście lat temu podarował im były burmistrz, Bolesław Borek.

Dolne Krosno na nowo

  • piątek, 24 styczeń 2014 07:14

Do magistratu spłynęło dziesięć prac architektonicznych, które pokazują, w jaki sposób, za wiele lat, wyglądać ma „dolne miasto”.

Sprzeczka o skwer przy „tramwaju”

  • piątek, 03 styczeń 2014 10:10

Remont skweru przy WBK-u zbliża się wielkimi krokami. Radni właśnie przeznaczyli w budżecie gminy środki na projekt budowlany. Są wśród nich jednak i tacy, którym pomysł modernizacji placu przy tzw. „tramwaju” jest „nie po nosie”.

Adresowy bajzel

  • piątek, 27 grudzień 2013 10:46

Kilka instytucji i jeden adres, a mianowicie ulica Szkolna 1. - Kto odpowiada za ten bałagan? - pyta nas czytelnik z Krosna Odrzańskiego. Spróbujmy zatem rozwiązać jego problem.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.