czwartek 3 grudzień 2020

Ktoś masowo truje moje pszczoły Wyróżniony

  • Posted on:  poniedziałek, 06 sierpień 2018 09:20
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejny raz otruto mi pszczoły.  Gdy idzie wiosna, działkowcy robią opryski i tak to się kończy – opowiada Mirosław z Krosna Odrz. Kolejny raz otruto mi pszczoły. Gdy idzie wiosna, działkowcy robią opryski i tak to się kończy – opowiada Mirosław z Krosna Odrz. foto: Tomasz Strzemieczny

 

 

Pan Mirosław mieszka przy ulicy Kościuszki w Krośnie Odrzańskim. Za swoim domem prowadzi pasiekę i jak każdy pszczelarz, z troską opiekuje się swoimi owadami. Niestety, od jakiegoś czasu, po wiosennych opryskach, pszczoły naszego czytelnika padają. - Tak nie może przecież być – kręci głową zdenerwowany mężczyzna.

 

Tegoroczna gehenna pszczół pana Mirosława nie jest pierwszym przypadkiem, z którym zetknął się nasz czytelnik. - Kolejny raz otruto mi pszczoły – przyznaje. Jak do tego doszło? - pytamy. - Gdy idzie wiosna, działkowcy robią opryski i tak to się kończy – odpowiada pszczelarz. Kwiaty kwitną, siada na nich trucizna i chyba nie muszę tłumaczyć do czego to prowadzi – dodaje zdenerwowany.Więcej w gubińsko-krośnieńskim wydaniu „Gazety Tygodniowej”.

 

 

Tomasz Strzemieczny

 

Czytany 1649 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 sierpień 2018 09:43

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.