poniedziałek 25 styczeń 2021

Rozdzielą gminę?

  • Posted on:  wtorek, 24 maj 2011 16:44
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mieszkańcy gminy Krosno Odrzańskie są zgodni, że jakiekolwiek zmiany nie wpłyną dobrze na kondycje samorządu. - Taka zmiana nie jest dobrym pomysłem. Myślę, że wioski by nie poradziły sobie bez miasta - uważa Marek Kupczak. Podobnego zdania jest Alfons Ilnicki (na zdj.). - Uważam, że kształt naszej gminy powinien pozostać w obecnej formie. Miasto - miastem, ale co by się stało z wioskami? - pyta mężczyzna. Mieszkańcy gminy Krosno Odrzańskie są zgodni, że jakiekolwiek zmiany nie wpłyną dobrze na kondycje samorządu. - Taka zmiana nie jest dobrym pomysłem. Myślę, że wioski by nie poradziły sobie bez miasta - uważa Marek Kupczak. Podobnego zdania jest Alfons Ilnicki (na zdj.). - Uważam, że kształt naszej gminy powinien pozostać w obecnej formie. Miasto - miastem, ale co by się stało z wioskami? - pyta mężczyzna. foto: (ts)

Czy mieszkańcy wiosek w gminie Krosno Odrzańskie zorganizują referendum w sprawie odłączenia ich od miasta? Czy wybiorą swojego wójta? Czy taki ruch pomógłby w redukcji długu miasta?  Samorządowcy twierdzą, że nie. Burmistrz Cebula nie krył zdziwienia tym pomysłem. - Nie wiem, kto jest jego autorem, ale  nie rozważam takiego scenariusza - zapewnia włodarz. Pamiętać należy, że to nie od burmistrza, zależałoby ewentualne utworzenie gminy wiejskiej, a od mieszkańców. Mieszkańców głównie wsi, którzy po akcji likwidacji szkół zapowiadają referendum w sprawie odwołania burmistrza lub rozdzieleniu gminy. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Czytany 3030 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.