piątek 5 marzec 2021

Na dnie silosa we wsi Staropole (gm. Lubrza) odnaleziono szczątki 5 żołnierzy niemieckich. Kości odkryto przypadkiem podczas prac na terenie jednego z gospodarstw rolnych.

W Lubrzy wmurowali kamień węgielny (FILM)

  • piątek, 03 marzec 2017 10:54

14 lutego odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy dom kultury i urząd gminy w Lubrzy.

 

Były policjant, który zakupił działkę w Lubrzy, spycharką potraktował średniowieczne grodzisko. Takiej zbrodni na zabytku jeszcze u nas nie było! Zgodnie z ustawą, grozi mu za to nawet do 5 lat więzienia.

W gminie Lubrza wczoraj (24.07.16) powtórzono wybory na wójta. Znamy wyniki głosowania!

W Staropolu (gm. Lubrza) zaginęła starsza kobieta cierpiąca na zaniki pamięci. Na szczęście udało się ją odnaleźć. Siedziała zmarznięta w zaroślach

O tym, że 80-letnia mieszkanka Staropola wyszła z domu i nie wróciła rodzina powiadomiła policję około 21:30 (03.11). Liczyła się każda minuta tym bardziej, że było ciemno i zimno. Policjanci przybyli na miejsce ustalili, że kobieta cierpi na zaniki pamięci i często traci orientację. Rodzina początkowo samodzielnie poszukiwała seniorki, lecz bezskutecznie. Zachodziła obawa o jej zdrowie i życie. Policjanci więc rozpoczęli poszukiwania kobiety. Podjęto również przygotowania do akcji poszukiwawczej, która po chwili okazała się zbędna. Funkcjonariusze odnaleźli starszą panią w zaroślach niedaleko domu. 80-latka siedziała na ziemi nieopodal torowiska zmarznięta i zdezorientowana. Policjanci odprowadzili ją do domu i wezwali pogotowie. Wszystko dobrze się skończyło.

- Przy tego typu wydarzeniach najważniejszy jest czas. Liczy się każda minuta i każda, nawet najdrobniejsza informacja. Dlatego przypominamy tym, którzy mają pod opieką ludzi starszych, cierpiących na choroby wymagające stałej opieki lub osoby, które nie potrafią samodzielnie funkcjonować, aby objąć je szczególną uwagą. Zwłaszcza w okresie zimowym. Jednocześnie apelujemy aby w podobnych sytuacjach niezwłocznie powiadomić Policję. Obecna pora roku, kiedy szybciej zapada zmrok i temperatura spada poniżej zera, wymaga natychmiastowych działań, dzięki którym niejedno życie ludzkie może zostać uratowane – podkreśla asp. Łukasz Szymański.

Alicja Jóźwicka

CBA wpadło do urzędu

  • sobota, 30 marzec 2013 11:01

W minionym tygodniu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wkroczyli do budynku gminy w Lubrzy. W związku z prowadzonym śledztwem zatrzymano jednego z urzędników, a innych pracowników przesłuchano. Trwa dochodzenie, które na chwilę obecną jest utajnione.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.