niedziela 17 luty 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Starszą kobietę odnaleziono po kilku godzinach

  • Posted on:  piątek, 06 listopad 2015 08:57
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Staropolu (gm. Lubrza) zaginęła starsza kobieta cierpiąca na zaniki pamięci. Na szczęście udało się ją odnaleźć. Siedziała zmarznięta w zaroślach

O tym, że 80-letnia mieszkanka Staropola wyszła z domu i nie wróciła rodzina powiadomiła policję około 21:30 (03.11). Liczyła się każda minuta tym bardziej, że było ciemno i zimno. Policjanci przybyli na miejsce ustalili, że kobieta cierpi na zaniki pamięci i często traci orientację. Rodzina początkowo samodzielnie poszukiwała seniorki, lecz bezskutecznie. Zachodziła obawa o jej zdrowie i życie. Policjanci więc rozpoczęli poszukiwania kobiety. Podjęto również przygotowania do akcji poszukiwawczej, która po chwili okazała się zbędna. Funkcjonariusze odnaleźli starszą panią w zaroślach niedaleko domu. 80-latka siedziała na ziemi nieopodal torowiska zmarznięta i zdezorientowana. Policjanci odprowadzili ją do domu i wezwali pogotowie. Wszystko dobrze się skończyło.

- Przy tego typu wydarzeniach najważniejszy jest czas. Liczy się każda minuta i każda, nawet najdrobniejsza informacja. Dlatego przypominamy tym, którzy mają pod opieką ludzi starszych, cierpiących na choroby wymagające stałej opieki lub osoby, które nie potrafią samodzielnie funkcjonować, aby objąć je szczególną uwagą. Zwłaszcza w okresie zimowym. Jednocześnie apelujemy aby w podobnych sytuacjach niezwłocznie powiadomić Policję. Obecna pora roku, kiedy szybciej zapada zmrok i temperatura spada poniżej zera, wymaga natychmiastowych działań, dzięki którym niejedno życie ludzkie może zostać uratowane – podkreśla asp. Łukasz Szymański.

Alicja Jóźwicka

Czytany 1067 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.