niedziela 17 luty 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Przeszły szkolenie

  • wtorek, 01 luty 2011 14:55

Ośrodek Pomocy Społecznej w Maszewie zakończył szkolenia dla kobiet odbywające się w ramach projektu  pn. "Program aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych w Gminie Maszewo" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem  projektu było zwiększenie aktywności zawodowej osób bezrobotnych będących świadczeniobiorcami Ośrodka Pomocy Społecznej w Maszewie poprzez przygotowanie ich do uczestnictwa w rynku pracy.  Szkolenia ukończyło osiem kobiet, które tym samym nabyły kwalifikacje opiekuna środowiskowego oraz otrzymały świadectwa uzyskanych kwalifikacji pozwalające na świadczenie usług opiekuńczych.

Ferie w Maszewie

  • wtorek, 01 luty 2011 14:47

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Zespole Szkół w Maszewie organizowane są zajęcia dla uczniów w godzinach 10.00 - 13.00.
Na potrzeby uczniów kursował będzie autobus. Przez cały okres ferii zimowych  w godzinach od 15.00 do 18.00 dla chętnych udostępniona jest szkolna sala gimnastyczna. Zapewniona jest opieka instruktora sportu. Przewidziano zarówno w Maszewie jak i w Gęstowicach wyjazdy uczniów na basen do Zielonej Góry i Świebodzina. Planowana jest wycieczka do Zielonej Góry dla maluchów z Gęstowic. Przedszkole i oddziały przedszkolne w gminie funkcjonują bez zmian.
Zajęcia feryjne dla uczniów prowadzi również Ochotnicza Straż Pożarna w Rybakach. Młodzież spotykać się może codziennie w świetlicy strażackiej, a zajęcia prowadzą miejscowe druhny z OSP.

Doprowadził do wypadku

  • niedziela, 16 styczeń 2011 11:45

Zapadł wyrok w sprawie, 34-latka przez którego zginęły 3 osoby.
Przypomnijmy. Sprawa dotyczy tragicznego wypadku, do którego doszło 13 lipca 2009 roku pod Maszewem. Oskarżony kierując osobową tigrą doprowadził do wypadku, w którym zginęły trzy osoby.  Oskarżony jadąc z nadmierną prędkością i pod wpływem alkoholu (1,6 promila) podczas pokonywania łuku drogi, zjechał na lewe pobocze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Na skutek tego oskarżony doprowadził do przewrócenia się pojazdu na dach, a następnie uderzenia nim w przydrożne drzewo.
W wyniku wypadku 3 pasażerów pojazdu siedzących na tylnym siedzeniu opla: dziewczyna, chłopak oraz jego matka - ponieśli śmierć, czwarty pasażer siedzący obok kierowcy doznał licznych obrażeń ciała. Oskarżonemu groziła kara od 9 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności.
Sąd Rejonowy Wydział Karny w Krośnie Odrzańskim w wydanym wyroku skazał oskarżonego na karę 6 lat pozbawienia wolności, orzekł wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na zawsze, świadczenie pieniężne w kwocie 5000 złotych na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze.
(rj)

Własnymi siłami

  • poniedziałek, 03 styczeń 2011 11:08

Dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy wójtem Maszewa, a Dowódcą 5 Kresowego Batalionu Saperów Krzysztofem Pobiedzińskim średni samochód pożarniczy ZIŁ 4VD z OSP Połęcko przygotowany został do odśnieżania. Saperzy z Krosna przerobili stary pług w taki sposób, że można go zamontować w wozie strażackim. Taniej i sprawniej od wynajmowanych firm. Szczególną aktywnością przy odśnieżaniu wykazują się druhowie: Ryszard Nowak, Jarosław Benc, Andrzej Lenkiewicz, Józef Borukało i Gustaw Staszczak.

Mamy dość tej drogi

  • poniedziałek, 13 grudzień 2010 14:56

- Wójt chwali się oddaniem do użytku nowej drogi, a my pytamy, gdzie ona jest - mówią mieszkańcy Radomicka.
- Jak  mamy przejść, albo przejechać po tej drodze. Nie dojedzie tu nawet pogotowie. Radomicko jest podzielone, bo kolonia jest w lesie - mówi Grażyna Kukulska. - Przywieźli tu przyczepę piachu, ale nic to nie dało, woda stoi, a my po tym chodzimy - dodaje kobieta. Mieszkańcy twierdzą, że są lekceważeni, a wszystko przez fatalny stan drogi powiatowej, która biegnie przez całą wieś. - Udało się w starostwie pozyskać środki na remont niespełna kilometrowego odcinka - mówi Dariusz Jarociński, wójt Maszewa. - Niestety starostwo ma takich dróg mnóstwo, ale brakuje pieniędzy na ich remont. Oczywiście stale dopytujemy i prosimy o przeznaczenie środków na remonty nawierzchni - mówi wójt. Tłumaczeń tych nie rozumieją mieszkańcy, którzy twierdzą, że o nich się zapomniało. - Wójt chwali się w prasie, że zrobił drogę w Radomicku. Ja tu mieszkam i drogi nie widzę, może wójt przyjedzie i mi ją pokaże - mówi Janina Szmigiel. - Dlaczego nie dokończyli tej drogi, niedługo będzie zima, dopiero się zacznie - dodaje.
Nie wiadomo kiedy

- Na terenie gminy jest sporo dróg powiatowych w tak beznadziejnym stanie. Jakiekolwiek pieniądze musimy dobrze rozdysponować - mówi wójt Jarociński. Nie wiadomo czy i kiedy starostwo znajdzie pieniądze na inwestycje.
(rj)

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.