niedziela 17 luty 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Mieszkańcy protestują: nie chcemy indyków

  • Posted on:  wtorek, 19 kwiecień 2016 13:05
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Do Urzędu Gminy w Maszewie wpłynęło pismo od mieszkańców Granic, będące protestem przeciwko planom powstania w najbliższej okolicy fermy indyków. Wójt zapowiada konsultacje oraz spotkanie z inwestorem. 

Inwestor, posiadający podobne fermy na terenie całego kraju, jest także właścicielem gruntu znajdującego się na terenie Granic. W lutym wystąpił z wnioskiem o sporządzenie raportu środowiskowego dla przedsięwzięcia, jakim jest ferma indyków. Dokument otrzymał pozytywną opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, mieszkańcy jednak nie zgadzają się z nią, żądając powołania niezależnego audytora, który powtórnie sporządzi raport.  

Cały smród do wsi

Z mieszkańcami Granic spotykamy się w centrum wsi. - Widzi pani te ugory? To właśnie tu chcą nam postawić fermę – mówią od razu. - Proszę spojrzeć na flagę, wyraźnie widać, że wiatr wieje w tę stronę. Cały smród będzie leciał do wsi – wskazuje ręką Ryszard Tymczuk. Pod protestem przeciwko powstaniu inwestycji podpisały się w sumie 63 osoby, a więc większość mieszkańców. - W razie takiej konieczności nie zawahamy się nawet zgłosić sprawy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego – wyjaśnia Waldemar SzymańskiWięcej w wydaniu „Tygodniowej”.

Ewa Rychlik

Czytany 1300 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.