wtorek 7 lipiec 2020

Zabawa na rzecz kościoła

  • Posted on:  poniedziałek, 22 sierpień 2011 17:55
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Rybakach odbył się kolejny festyn. Rada Kościelna wraz z księdzem proboszczem - Piotrem Kępką oraz mieszkańcy Bytomca, Miłowa i Rybaków dołożyli wszelkich starań, aby impreza się udała.

Choć pogoda nie rozpieszczała, jednak dobre humory dopisywały wszystkim. Tego dnia wizytę w Rybakach (gm. Maszewo) złożyli poseł - Bogusław Wontor, starosta krośnieński - Jacek Hoffman oraz wójt gminy - Dariusz Jarociński. Na gości, którzy pofatygowali się na festyn czekało wiele atrakcji. W jego programie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe, które dostarczyły dużo wrażeń i śmiechu. Dzieci i młodzież chętnie brała udział w grach i zabawach. Oblegany przez najmłodszych był też dmuchany zamek.

Zbierali na kościół
Warto nadmienić, że wszystkim udzieliła się atmosfera najważniejszej idei festynu, czyli zbiórka funduszy na remont zabytkowego kościoła w Rybakach. Do zrobienia jest jeszcze wiele m.in. okna, drzwi, elewacja oraz osuszenie i odwodnienie, tak więc każda złotówka się przyda. Festyn stworzył doskonałą okazję do zabawy. Wspólne spędzanie czasu i dobre samopoczucie to niesamowity relaks i odskocznia od codziennych spraw. Imprezę zakończono zabawą taneczną. O oprawę muzyczną zadbał tego dnia Jurek Dworak.

Czytany 1699 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.