piątek 5 marzec 2021

Do bestialskiego mordu na szczennej suce doszło koło wsi Niekarzyn (gm. Skąpe). Zwłoki zwierzęcia znalazła spacerowiczka. Suka została zrzucona z mostu, pysk miała owinięty taśmą... Kto dokonał tak bestialskiego czynu?

Meżczyznę od śmierci dzieliło kilka minut, wykrwawiał się. Żyje dzięki uporowi dwóch policjantów.

5 osób wypadło z łodzi

  • środa, 10 sierpień 2016 15:33

 

5 osób, które podczas silnego wiatru wypadło z łodzi na jez. Niesłysz, uratowali WOPR-owcy wraz z policją.

Otwarcie hali sportowej w Ołoboku

  • wtorek, 22 wrzesień 2015 11:37

Podstawówka w Ołoboku wreszcie może cieszyć się z sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. W miniony piątek dzieci głośno świętowały 70 lat szkoły oraz otwarcie hali, śpiewając, że marzenia się spełniają.

Orlik przy szkole rośnie

  • piątek, 11 listopad 2011 15:34

W Radoszynie powstaje właśnie drugi w gminie Skąpe Orlik w ramach rządowego programu "Moje Boisko Orlik 2012".
 - Realizacja inwestycji jest konsekwencją naszych starań o zapewnienie młodym mieszkańcom Gminy Skąpe właściwych warunków organizacji i udziału w zajęciach sportowych - twierdzą urzędnicy. Powstające boisko ma zabezpieczyć potrzeby w tym zakresie w pierwszym rzędzie uczniów samego gimnazjum, którzy z oczywistych względów będą z niego korzystać w godzinach lekcyjnych. Jednak po zakończeniu zajęć dydaktycznych obiekt dostępny będzie także dla wszystkich chętnych, szczególnie mieszkańców okolicznych wsi.
Praca wre
Przeprowadzone dotychczas prace nadały ostateczny kształt i granice, w ramach których już wkrótce pojawi się boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Wierzchnia warstwa ziemi została już zdjęta, niedługo pojawi się podbudowa. Równolegle z pracami na zewnątrz szkoły prowadzone są roboty budowlane wewnątrz budynku, gdzie powstają nowe szatnie w miejscu dotychczasowych. Stare tynki, płytki i podłogi zostały zbite. Wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną. Stawiane są nowe ścianki działowe. Wkrótce szatnie będą jak nowe.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.