wtorek 13 kwiecień 2021

Ogrodzenia szpecą przedszkola

  • piątek, 02 listopad 2018 09:37

- Mamy piękne, nowe przedszkola z brzydkimi ogrodzeniami. To tak nie powinno wyglądać. Jak już coś robimy, to raz a porządnie – mówi radny Sebastian Różycki.

Leśnicy rujnują nam drogi!

  • piątek, 23 luty 2018 10:01

- Prawie dwa tysiące złotych musiałam zapłacić za naprawę auta! - mówi rozzłoszczona Anna Ejsmont z miejscowości Brody.- Ludzie sami łatają dziury na drodze, chociaż to robota gminy! - dodaje zbulwersowany Marek Kozłowski. Mieszkańcy rozrytych wiejskich dróg tracą nie tylko nerwy, ale i własne, ciężko zarobione pieniądze.

Policja poszukuje Pawła Kowalskiego

  • środa, 23 sierpień 2017 11:47


Komisariat Policji w Sulechowie poszukuje Pawła Kowalskiego, lat 47. Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym, na sumieniu ma m.in. kradzież z włamaniem.

 

17-letni chłopak zaatakował nożem policjanta po tym, gdy funkcjonariusze zakończyli jego ucieczkę samochodem. Powiedział, że nie wie, dlaczego zaatakował.

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości potrąconej rowerzystki. kobieta zginęła potrącona przez tira we wczorajszym wypadku pod Sulechowem.

Komunikat policji:

Wypadek miał miejsce 28 lipca 2017r około godz. 15:30 w Sulechowie na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z dawną drogą K-3 z udziałem kierującego pojazdem ciężarowym m-ki Man i pieszej kobiety, prowadzącej rower. W wyniku zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Komisariat Policji w Sulechowie prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości zmarłej kobiety jak również świadków przedmiotowego zdarzenia.
       

Kobieta, która poniosła śmierć na miejscu była w wieku około 70 - 80 lat. Posiadała na sobie ubranie  w kolorze ciemnym. Na nadgarstku lewej ręki miała płaski zegarek m-ki "Q & Q". Zegarek posiadał pasek koloru czarnego. Rower, który prowadziła był zielony, typu damka. W tylnej części zamontowany był metalowy koszyk. Rower posiadał siodełko w kolorze brązowym, brak osłony łańcucha. 
        Przy zmarłej kobiecie nie ujawniono jakichkolwiek dokumentów mogących przyczynić się do ustalenia jej tożsamości.
        W przypadku informacji mogących przyczynić się do ustalenia tożsamości kobiety proszę o niezwłoczny kontakt z dyżurnym KP w Sulechowie, tel. 68 385 96 11 lub 997

Porwali i skatowali 24-latka z Sulechowa

  • środa, 12 kwiecień 2017 19:26

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (12.04) w Sulechowie. To tu na jednym z przystanków autobusowych został porwany i wywieziony do lasu młody mężczyzna. Został on dosłownie skatowany.

3 sprawców
Jak udało się nam dowiedzieć 24-latek został porwany z przystanku autobusowego przez trzech bandziorów. Po tym jak o sprawie została poinformowana policja ruszyła obława na sprawców. Śledczym bardzo szybko udało się zatrzymać dwójkę z nich. Ukrywali się pod Sulechowem. Byli zaskoczeni. Trzeci sprawca wpadł w ręce policji przed godz. 19.00.

 

CCC i McDonald's

  • piątek, 10 luty 2017 12:00

Otwarcie Quick Parku planowane jest na drugą połowę tego roku. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w regionie. Wiemy już, że sieć sklepów CCC otworzy swój salon dla mieszkańców Sulechowa. 

Prokurator wydał list gończy za niebezpiecznym przestępcą. 43-letni mężczyzna podejrzewany jest o handel narkotykami i działanie w grupie przestępczej.

2 stycznia ruszyła druga edycja ogólnopolskiego programu Tesco i Fundacji Tesco Dzieciom „Decydujesz, pomagamy” mającego na celu wsparcie lokalnych projektów społecznych.  O tym, które pomysły zostaną dofinansowane, zdecydują sami mieszkańcy naszego regionu. Organizacje z lubuskiego otrzymają w sumie 

5 grantów - każdy po 5 000 zł.

Kabaret Neo-Nówka wystąpi w Zielonej Górze

  • piątek, 02 grudzień 2016 10:37

 

Już 10 grudnia w hali widowiskowo-sportowej CRS w Zielonej Górze wystąpi kabaret Neo-Nówka. Dla naszych Czytelników mamy 3 podwójne zaproszenia na to wydarzenie! Spodziewajcie się sporej dawki humoru!

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie