czwartek 3 grudzień 2020

17-latek uciekał samochodem i rzucił się z nożem na policjanta

  • Posted on:  piątek, 18 sierpień 2017 13:20
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

17-letni chłopak zaatakował nożem policjanta po tym, gdy funkcjonariusze zakończyli jego ucieczkę samochodem. Powiedział, że nie wie, dlaczego zaatakował.

 Zielonogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Sulechowie zatrzymali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a potem zaatakował jednego z nich nożem. Do zdarzenia doszło około godz. 3 w nocy (16.08).

Wtedy to patrol z komisariatu w Sulechowie na ul. Armii Krajowej próbował zatrzymać do kontroli kierującego oplem vectra młodego mężczyznę. - Policjanci dali sygnały świetlne i dźwiękowe, aby kierującego zatrzymać, ale ten zignorował je i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg. W miejscowości Górzykowo kierujący zatrzymał się przed jednym z budynków i wszedł do środka. Gdy policjanci pobiegli za nim i próbowali go obezwładnić, młody mężczyzna stał się bardzo agresywny, a w pewnej chwili wyciągnął nóż i zaatakował jednego z funkcjonariuszy, raniąc go w rękę, po czym uciekł do pobliskiego lasu – relacjonuje rzeczniczka policji, podinsp. Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze. Wkrótce za 17-latkiem ruszyli w pościg inni policjanci i pies tropiący. Młodego mężczyznę znaleziono w lesie.

17-letni mieszkaniec Sulechowa tłumaczył policjantom, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo nie miał prawa jazdy. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego zaatakował policjanta nożem. Po przeszukaniu funkcjonariusze znaleźli przy nim 2 tak zwane strunówki z marihuaną. Ponadto została mu pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających. Zatrzymany mężczyzna nie był wcześniej notowany. Usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, czynnej napaści na funkcjonariusza z użyciem noża, posiadania środków odurzających, kierowania pod działaniem środków odurzających oraz krótkotrwałego użycia pojazdów. Za te przestępstwa według kodeksu karnego grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.   

 

 

oprac. informacji prasowej Alicja Jóźwicka

foto Policja Zielona Góra

 

 

Czytany 3584 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 sierpień 2017 13:52

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie