czwartek 3 grudzień 2020

5 tysięcy złotych na lokalne projekty społeczne

  • Posted on:  niedziela, 08 styczeń 2017 20:56
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 stycznia ruszyła druga edycja ogólnopolskiego programu Tesco i Fundacji Tesco Dzieciom „Decydujesz, pomagamy” mającego na celu wsparcie lokalnych projektów społecznych.  O tym, które pomysły zostaną dofinansowane, zdecydują sami mieszkańcy naszego regionu. Organizacje z lubuskiego otrzymają w sumie 

5 grantów - każdy po 5 000 zł.

Kolejny raz rusza programgrantowy Fundacji Tesco Dzieicom. W ubiegłym roku 5 tysięcy złotych trafiło między innymi do  Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Szkoła Marzeń" w Świebodzinie. Powstał również Klub Gier Planszowych w Sulechowie. Podobnio jak rok temu, zwycięzcę wybiorą mieszkańcy w drodze głosowania. Projekty można zgłaszać do 31 stycznia.

Udział w programie mogą wziąć zarówno lokalne organizacje pozarządowe, jak i spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.tesco.pl/pomagamy, krótko opisać swój pomysł i wysłać w terminie od 2 do 31 stycznia 2017 r. O tym, który projekt ostatecznie otrzyma dofinansowanie, zadecydują klienci Tesco w otwartym głosowaniu, które rozpocznie się w marcu 2017 r.

W pierwszej edycji programu w 2016 roku mieszkańcy Ziemi Lubuskiej wybrali 4 organizacje, do których trafiło w sumie 20 000 zł. Zwycięskie organizacje mogły realizować projekty do końca grudnia 2016 r. Ich efekty przerosły najśmielsze oczekiwania organizatora, nie tylko ze względu na aktywizację mieszkańców, ale również różnorodność i innowacyjność zrealizowanych projektów. Jednym z nich było stworzenie projektu „Sulechów - włącz się do gry!”. Dzięki inicjatywie Sulechowskiego Domu Kultury im. F. Chopina i grantowi uzyskanemu w programie „Decydujesz, pomagamy” założono Klub Gier Planszowych oraz zakupiono gry i wyposażenie potrzebne do aranżacji plenerowych spotkań z grami dla mieszkańców gminy. W okresie wakacyjnym Zaułek przy Zborze stał się kolorowym i ciekawym miejscem spotkań mieszkańców. Projekt przyczynił się do integracji społeczności lokalnej, ukazał inny sposób spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowań i nawiązywania nowych znajomości.

Aby zgłosić projekt, wystarczy wejść na stronę www.tesco.pl/pomagamy i uzupełnić formularz, krótko opisując planowane przedsięwzięcie. Wnioski można składać do 31 stycznia 2017 roku. 

 

Informacja prasowa, aj

foto: swiebodzin.eu

Czytany 2303 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie