poniedziałek 18 styczeń 2021

Nabór do przedszkoli zakończony

  • Posted on:  niedziela, 11 maj 2014 15:03
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Prawie 100 proc. dzieci w Sulechowie dostanie się do przedszkoli. W niewielu miastach w Polsce są tak dobre statystyki. Prawie 100 proc. dzieci w Sulechowie dostanie się do przedszkoli. W niewielu miastach w Polsce są tak dobre statystyki. Foto: Krzysztof Stańczak

Niespełna miesiąc temu zakończył się nabór do publicznych przedszkoli działających na terenie gminy Sulechów. - Decyzję o nieprzyjęciu otrzymało łącznie około trzydzieścioro dzieci, ale rozpatrywanie odwołań wciąż trwa – mówi Wojciech Sołtys z Urzędu Miasta.

Choć w kraju wciąż brakuje miejsc dla przyszłych przedszkolaków w gminie Sulechów problemu zdaje się nie być. Do przedszkoli uczęszcza tu bowiem prawie sto procent wszystkich dzieci, których rodzicie wyrazili na to zgodę. - Można powiedzieć, że zbliżyliśmy się do granicy, w której każdy maluch może być pewny otrzymania miejsca w placówce. Jest jeszcze pewien problem w najmłodszych grupach (mowa tu o trzylatkach), ale pracujemy nad tym, aby to się zmieniło – mówi W. Sołtys, kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu. Więcej w świebodzińsko-sulechowskim wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Krzysztof Stańczak

 

Czytany 1493 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 11 maj 2014 16:37

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie