poniedziałek 18 luty 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Świebodzin świątecznie

  • sobota, 10 grudzień 2011 16:27

Od pierwszego grudnia w Świebodzinie rozpoczęto ustrajanie i tym samym przygotowanie miasta do okresu świątecznego.
Pierwsze prace objęły wyłożenie konstrukcji kwietnikowych i donic korą i gałązkami drzew iglastych oraz zawieszenie kwietników z dekoracjami świątecznymi na latarniach. - Firma "Mirt" Trzebniak zajmuje się ozdabianiem placu Ratuszowego i zawarła z miastem umowę na trzy lata, począwszy od 2010 roku.
Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Pobili i wywieźli do lasu

  • wtorek, 06 grudzień 2011 17:09

19-latek będzie tłumaczył się przed sądem za pobicie i wywiezienie do lasu mężczyzny.

Oskarżony przy pomocy czterech osób włamał się do pomieszczenia gospodarczego, w którym spał pokrzywdzony. Mężczyznę obudził hałas, a następnie zobaczył sylwetki czterech mężczyzn, którzy po wejściu do pomieszczenia zaczęli go bić. - Pokrzywdzony podał, iż nie mógł się bronić, ponieważ wszyscy przytrzymywali go za ręce i nogi, przekazał, że nie widział, kto dokładnie go bije, jednak po dużej ilości zadawanych mu ciosów uważa, że ciosy pięściami po głowie i twarzy i reszcie ciała zadawali mu wszyscy napastnicy - poinformowało biuro prasowe zielonogórskiej prokuratury.

Do bagażnika

Pomimo zadawanych ciosów pokrzywdzony był świadomy, jednakże przestał się szarpać i zapierać. W pewnym momencie został podniesiony z łóżka i zaprowadzony do samochodu, który zaparkowany był na drodze przed posesją, a następnie wepchnięty przez sprawców do bagażnika samochodu. Samochód ruszył, a sprawcy siedzący z tyłu przytrzymywali podczas jazdy pokrzywdzonego, aby ten nie podnosił głowy.

Po około 30 minutach samochód zatrzymał się i pokrzywdzony został z niego wysadzony, napastnicy nic do niego nie mówili, włożyli mu czarny worek na głowę i przewrócili na ziemię, kopali, a następnie wsiedli do samochodu i odjechali. Po tym jak sprawcy odjechali pokrzywdzony udał się do najbliższych zabudowań, gdzie poprosił o pomoc, a następnie pieszo wrócił do swojego miejsca zamieszkania, gdzie poszedł do matki, której powiedział, że został pobity przez oskarżonego i jego trzech kolegów. Następnego dnia zawiadomił o zdarzeniu policję.

Skończyć z drogą "śmierci"

  • wtorek, 29 listopad 2011 22:07

Jak bardzo niebezpieczna jest "dwójka" przekonał się każdy, kto stracił na tej drodze kogoś bliskiego. Tylko dwa tygodnie temu w okolicach Trzciela zginęły cztery osoby. Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło zaledwie dzień później, tym razem w okolicach Myszęcina.
Powyższy problem może niebawem nabrać zdecydowanie mniejszych wymiarów. Wszystko przez wielką budowę drogową, która lada moment powinna się zakończyć. Już wkrótce odcinek autostrady A2 w kierunku przejścia granicznego w Świecku będzie przejezdny dla samochodów. I to przez kilka miesięcy zupełnie za darmo! Przejazd przez autostradę będzie darmowy aż do maja 2012 roku. Na budowę tego odcinka autostrady kierowcy czekali wiele lat. Do tej pory trasa, którą zmuszeni byli pokonywać wszyscy, chcący dotrzeć do granicy z Niemcami uchodzi za jedną z niebezpieczniejszych w Polsce.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

OPS podsumowuje rok

  • wtorek, 29 listopad 2011 19:16

W ciągu ostatniego roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzinie pomógł 723 rodzinom. Statystyki pokazują, że z roku na rok liczba ta się zmniejsza.

W ostatnim roku OPS pomocą objął 723 rodziny z terenu gminy, co przekłada się na 1853 osoby. Faktem jest, że w ostatnich latach liczba ta się zmniejszała, w roku 2006 rodzin objętych pomocą było 872 rodziny.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Komunikacja miejska nie powróci!

  • poniedziałek, 28 listopad 2011 17:05

Od kilku lat różni przedsiębiorcy z naszego terenu próbowali podjąć się wyzwania jakim niebywale jest wprowadzenie komunikacji miejskiej w Świebodzinie. W ostatnim czasie tematem zainteresował się także PKS.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Księgowa okradła biednych

  • czwartek, 24 listopad 2011 16:23

Przed sądem będzie się tłumaczyła główna księgowa (36 l.), która zatrudniona była w Ośrodku Pomocy Społecznej w jednym z Urzędów Gmin na terenie naszego powiatu. Kobieta ukradła kilka tysięcy złotych.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Kolejny wypadek pod Wityniem

  • wtorek, 15 listopad 2011 23:52

W wyniku wypadku zginęła kobieta osobowego audi. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł większych obrażeń.

Więcej w najbliższym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Widok i Żaków razem

  • wtorek, 15 listopad 2011 19:18

Świebodzińskie osiedla "Żaków" i "Widok" zostały ze sobą połączone. Oczywiście nie dosłownie, tylko przez nowo wyremontowaną drogę.

Inwestycja bardzo ważna dla mieszkańców, ponieważ poprawiająca wiele niedoskonałości komunikacyjne, z jakimi mieliśmy do czynienia na osiedlach "Żaków" i "Widok". Problemy te przejdą jednak już do historii. - Jesteśmy na etapie odbioru tej inwestycji " poinformował Dariusz Bekisz, burmistrz Świebodzina. Nadzór nad remontem sprawowała gmina, a zrealizowany on został w oparciu o popularne "Schetynówki". Przedsięwzięcie powinno zostać całkowicie zakończone w przeciągu kilkunastu dni. Robotnicy przebywają jeszcze na placu budowy. - Aktualnie wprowadzane są poprawki i myślę, że jest to kwestia tygodnia, może dwóch, później droga zostanie oddana do użytku i będzie służyła ludziom - cieszy się burmistrz.

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodniowej" - powiat świebodziński

Statystyki są przerażające

  • poniedziałek, 14 listopad 2011 09:07

Na drogach powiatu świebodzińskiego ciągle dochodzi do wypadków. Nie tylko na najbardziej ruchliwej "dwójce" i "trójce", ale na lokalnych odcinkach. Przyczyna? Głównie nadmierna prędkość, nieostrożność i alkohol. Niestety ich ilość nie maleje.

Zmieniająca się aura, która ma duży wpływ na warunki panujące na drogach, świebodzińscy policjanci apelują o ostrożność podczas podróży. - Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas jazdy w okresie jesiennym jest szczególnie uzasadnione - przypominają.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" powiat świebodziński

Będzie praca dla 100 osób

  • piątek, 11 listopad 2011 15:47

Firma Recaro wmurowała w czwartek (3.11.) kamień węgielny pod budowę hali produkcyjnej. Firma produkująca fotele lotnicze postanowiła wybudować budynek o powierzchni ponad 10,5 tys. mkw. Pracę znajdzie 100 osób.

- W pierwszym roku istnienia firmy w Świebodzinie wyprodukowaliśmy tylko 180 miejsc siedzących. W tym roku produkcja sięga 30 tysięcy miejsc siedzący. Nowy budynek z większą powierzchnią , który jest specjalnie dopasowany pod potrzeby naszej produkcji pozwoli znacznie zwiększyć ilość wyprodukowanych foteli - informuje Aleksandra Gmiąt, specjalista ds. Infrastruktury i Administracji w Recaro. - Na przyszłe lata planujemy konsekwentnie zwiększyć naszą produkcję, a nowy zakład przewidziany jest dla około 250 pracowników - dodaje A. Gmiąt.
Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.