sobota 24 luty 2018

Księgowa okradła biednych

  • czwartek, 24 listopad 2011 16:23

Przed sądem będzie się tłumaczyła główna księgowa (36 l.), która zatrudniona była w Ośrodku Pomocy Społecznej w jednym z Urzędów Gmin na terenie naszego powiatu. Kobieta ukradła kilka tysięcy złotych.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Kolejny wypadek pod Wityniem

  • wtorek, 15 listopad 2011 23:52

W wyniku wypadku zginęła kobieta osobowego audi. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł większych obrażeń.

Więcej w najbliższym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Widok i Żaków razem

  • wtorek, 15 listopad 2011 19:18

Świebodzińskie osiedla "Żaków" i "Widok" zostały ze sobą połączone. Oczywiście nie dosłownie, tylko przez nowo wyremontowaną drogę.

Inwestycja bardzo ważna dla mieszkańców, ponieważ poprawiająca wiele niedoskonałości komunikacyjne, z jakimi mieliśmy do czynienia na osiedlach "Żaków" i "Widok". Problemy te przejdą jednak już do historii. - Jesteśmy na etapie odbioru tej inwestycji " poinformował Dariusz Bekisz, burmistrz Świebodzina. Nadzór nad remontem sprawowała gmina, a zrealizowany on został w oparciu o popularne "Schetynówki". Przedsięwzięcie powinno zostać całkowicie zakończone w przeciągu kilkunastu dni. Robotnicy przebywają jeszcze na placu budowy. - Aktualnie wprowadzane są poprawki i myślę, że jest to kwestia tygodnia, może dwóch, później droga zostanie oddana do użytku i będzie służyła ludziom - cieszy się burmistrz.

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodniowej" - powiat świebodziński

Statystyki są przerażające

  • poniedziałek, 14 listopad 2011 09:07

Na drogach powiatu świebodzińskiego ciągle dochodzi do wypadków. Nie tylko na najbardziej ruchliwej "dwójce" i "trójce", ale na lokalnych odcinkach. Przyczyna? Głównie nadmierna prędkość, nieostrożność i alkohol. Niestety ich ilość nie maleje.

Zmieniająca się aura, która ma duży wpływ na warunki panujące na drogach, świebodzińscy policjanci apelują o ostrożność podczas podróży. - Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas jazdy w okresie jesiennym jest szczególnie uzasadnione - przypominają.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" powiat świebodziński

Będzie praca dla 100 osób

  • piątek, 11 listopad 2011 15:47

Firma Recaro wmurowała w czwartek (3.11.) kamień węgielny pod budowę hali produkcyjnej. Firma produkująca fotele lotnicze postanowiła wybudować budynek o powierzchni ponad 10,5 tys. mkw. Pracę znajdzie 100 osób.

- W pierwszym roku istnienia firmy w Świebodzinie wyprodukowaliśmy tylko 180 miejsc siedzących. W tym roku produkcja sięga 30 tysięcy miejsc siedzący. Nowy budynek z większą powierzchnią , który jest specjalnie dopasowany pod potrzeby naszej produkcji pozwoli znacznie zwiększyć ilość wyprodukowanych foteli - informuje Aleksandra Gmiąt, specjalista ds. Infrastruktury i Administracji w Recaro. - Na przyszłe lata planujemy konsekwentnie zwiększyć naszą produkcję, a nowy zakład przewidziany jest dla około 250 pracowników - dodaje A. Gmiąt.
Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Groźnie na drogach

  • piątek, 04 listopad 2011 15:05

Do groźnego wypadku doszło między Szczańcem, a Dąbrówką Małą. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Poszkodowani zostali odwiezieni do szpitala. Sprawę prowadzi policja.

Wypadek pod Świebodzinem

  • wtorek, 01 listopad 2011 12:08

Dwa samochody osobowe zderzyły się (26.10.) w Chociulach pod Świebodzinem. Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej. Dochodzenie prowadzi policja.

Kubacki zostaje

  • poniedziałek, 31 październik 2011 22:18

Radni podczas sesji (28.10.) nie wygasili mandatu Artura Kubackiego.

Tylko pięciu radnych głosowało za wygaszeniem mandatu A. Kubackiemu. Teraz sprawą zajmie się wojewoda.

Chcą walczyć z chuliganami

  • poniedziałek, 31 październik 2011 15:57

Obraźliwe napisy na murach, przystankach autobusowych, czy blokach - to problemy każdego polskiego miasta. Świebodzin wypowiada wandalom wojnę i nawiązuje współpracę z "graficiarzami", którzy zmierzą się z problemem popularnych "mazaczy".
Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Pomnik kurą znoszącą złote jajka

  • sobota, 29 październik 2011 21:34

Nie ważne, że ze świebodzińskiego pomnika Chrystusa Króla się śmieją. Urzędnicy cieszą się, że przynosi on miastu korzyści.

Władze miasta stoją na stanowisku, że figura daje więcej korzyści. - Pomnik jest zdecydowanie promocją dla miasta - stanowczo mówi Dariusz Bekisz, burmistrz Świebodzina. Coś w tym musi być, ponieważ codziennie pod ogromnego Jezusa podjeżdża trzydzieści samochodów z turystami, którzy chcą podziwiać ponad pięćdziesięciometrowy pomnik, a w soboty i niedziele nawet cztery razy tyle. W związku z tym urzędnicy postanowili poprawić wiele rzeczy dookoła samej figury. Powstała droga, a w tej chwili myślą już o nowych parkingach. - Wszystko po to, żeby jakoś ucywilizować to miejsce - tłumaczy burmistrz.
Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

10603564_265x145sasaddas8.jpg