środa 19 czerwiec 2019

Będzie praca dla 100 osób

  • piątek, 11 listopad 2011 15:47

Firma Recaro wmurowała w czwartek (3.11.) kamień węgielny pod budowę hali produkcyjnej. Firma produkująca fotele lotnicze postanowiła wybudować budynek o powierzchni ponad 10,5 tys. mkw. Pracę znajdzie 100 osób.

- W pierwszym roku istnienia firmy w Świebodzinie wyprodukowaliśmy tylko 180 miejsc siedzących. W tym roku produkcja sięga 30 tysięcy miejsc siedzący. Nowy budynek z większą powierzchnią , który jest specjalnie dopasowany pod potrzeby naszej produkcji pozwoli znacznie zwiększyć ilość wyprodukowanych foteli - informuje Aleksandra Gmiąt, specjalista ds. Infrastruktury i Administracji w Recaro. - Na przyszłe lata planujemy konsekwentnie zwiększyć naszą produkcję, a nowy zakład przewidziany jest dla około 250 pracowników - dodaje A. Gmiąt.
Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Groźnie na drogach

  • piątek, 04 listopad 2011 15:05

Do groźnego wypadku doszło między Szczańcem, a Dąbrówką Małą. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Poszkodowani zostali odwiezieni do szpitala. Sprawę prowadzi policja.

Wypadek pod Świebodzinem

  • wtorek, 01 listopad 2011 12:08

Dwa samochody osobowe zderzyły się (26.10.) w Chociulach pod Świebodzinem. Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej. Dochodzenie prowadzi policja.

Kubacki zostaje

  • poniedziałek, 31 październik 2011 22:18

Radni podczas sesji (28.10.) nie wygasili mandatu Artura Kubackiego.

Tylko pięciu radnych głosowało za wygaszeniem mandatu A. Kubackiemu. Teraz sprawą zajmie się wojewoda.

Chcą walczyć z chuliganami

  • poniedziałek, 31 październik 2011 15:57

Obraźliwe napisy na murach, przystankach autobusowych, czy blokach - to problemy każdego polskiego miasta. Świebodzin wypowiada wandalom wojnę i nawiązuje współpracę z "graficiarzami", którzy zmierzą się z problemem popularnych "mazaczy".
Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Pomnik kurą znoszącą złote jajka

  • sobota, 29 październik 2011 21:34

Nie ważne, że ze świebodzińskiego pomnika Chrystusa Króla się śmieją. Urzędnicy cieszą się, że przynosi on miastu korzyści.

Władze miasta stoją na stanowisku, że figura daje więcej korzyści. - Pomnik jest zdecydowanie promocją dla miasta - stanowczo mówi Dariusz Bekisz, burmistrz Świebodzina. Coś w tym musi być, ponieważ codziennie pod ogromnego Jezusa podjeżdża trzydzieści samochodów z turystami, którzy chcą podziwiać ponad pięćdziesięciometrowy pomnik, a w soboty i niedziele nawet cztery razy tyle. W związku z tym urzędnicy postanowili poprawić wiele rzeczy dookoła samej figury. Powstała droga, a w tej chwili myślą już o nowych parkingach. - Wszystko po to, żeby jakoś ucywilizować to miejsce - tłumaczy burmistrz.
Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.