piątek 25 maj 2018

Pierwsze wnioski młodych radnych

  • Posted on:  czwartek, 26 styczeń 2017 13:55
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ochotnicza straż smogowa mogłaby sprawdzać, czym ludzie palą i zająć się edukacją na temat palenia w piecach i dbania o środowisko. Zamiast wprowadzać kary i przymus – uważają radni Tymoteusz Czyż, Filip Kamyszek i Szymon Szynka. Ochotnicza straż smogowa mogłaby sprawdzać, czym ludzie palą i zająć się edukacją na temat palenia w piecach i dbania o środowisko. Zamiast wprowadzać kary i przymus – uważają radni Tymoteusz Czyż, Filip Kamyszek i Szymon Szynka.

Podczas IV Sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej radni zapoznali się z planami jednostek samorządu na ferie, tegorocznym budżetem gminy oraz z problematyką reformy oświatowej. Sami zgłosili również kilka uwag i wniosków. 

Informacje o planach na ferie oraz kwestiami związanymi z likwidacją gimnazjów przybliżył Ryszard Graczyk z urzędu gminy. Uczniów interesowały żywo kwestie związane z przenoszeniem klas do innych szkół. Specjalną prezentację dotyczącą tegorocznego budżetu i planowanych inwestycji przedstawiła natomiast skarbniczka gminy Izabela Zabłocka. Radni wyrazili swoje negatywne zdanie co do zasad przeprowadzania przetargów. - Wygrywa ten, kto jest najtańszy nawet, jeśli wykonuje inwestycję gorzej – oburzali się. Młodych rajców zainteresowało również, dlaczego większość inwestycji drogowych była prowadzona jesienią oraz, czy projekt urzędowy „e-usługi wprowadzi oszczędności w funkcjonowaniu urzędu. Więcej w świebodzińsko-sulechowskim wydaniu „Gazety Tygodniowej”.

Alicja Jóźwicka

 

Czytany 400 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

10603564_265x145sasaddas8.jpg