piątek 3 kwiecień 2020

Projekt dziennikarsko-patriotyczny

  • Posted on:  poniedziałek, 02 październik 2017 10:25
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- Piórem, mikrofonem i obiektywem – tak uczniowie czterech świebodzińskich szkół utrwalą historię mieszkańców powiatu, którzy swoim działaniem przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. 

- Nie chodzi nam tylko o czynnych uczestników walk narodowo-niepodległościowych – tłumaczy Karolina Kamińska, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Lubuskich – musimy pamiętać, że każde działanie propagujące miłość do Ojczyzny wpisuje się w kształtowanie naszej narodowej tożsamości. Warto utrwalić historię na przykład 91 Świebodzińskiej Drużyny Harcerskiej „Poterna”, która podczas trwania poprzedniego systemu, pod pozorem wycieczek krajoznawczych, organizowała spotkania z żołnierzami Armii Krajowej. Jednak to młodzież wybierze sobie bohaterów- dodaje Kamińska.
Jak podkreśla Prezes SDL, chcemy nauczyć młodych ludzi, jak zrobić profesjonalne materiały dziennikarskie, jak odkrywać i utrwalać najbliższą historię.
W świebodzińskich szkołach Stowarzyszenie przeprowadzi warsztaty dziennikarskie. Prelegentami będą redaktorzy lubuskich mediów. Materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i fotograficzne przygotowane przez uczniów wezmą udział w konkursie „Bohater mojej Niepodległej”, który zwieńczy przedsięwzięcie. Na laureatów czeka nagroda i publikacja ich prac w mediach.  - Gala rozdania nagród wpisuje się w obchody Tygodnia Patriotycznego organizowanego przez świebodzińskich harcerzy -  dodaje Tomasz Gawałkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia. 

  

informacja prasowa SDP

Czytany 1207 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.