środa 16 styczeń 2019

HOMANIT  Twoje miejsce pracy! e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  tel. 783 787 787!

ŚDK przygotowuje konferencję historyczną

  • Posted on:  niedziela, 26 marzec 2017 08:35
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Organizatorzy sesji historycznej już teraz zapraszają chętnych prelegentów do udziału we wrześniowych wykładach o militarnym dziedzictwie Świebodzina i okolic.

 

Militarne dziedzictwo Świebodzina i okolic. Ochrona i badania” - to tytuł zaplanowanej przez Świebodziński Dom Kultury i Towarzystwo Historyczne Ziemi Międzyrzeckiej konferencji historycznej. Jej termin wyznaczono na 30 września. Już teraz organizatorzy czekają za zgłoszenia osób chętnych do poprowadzenia wykładów o tej tematyce. 

 

 

Poniżej zamieszczamy treść listu od organizatorów

 

Szanowni Państwo!
Duże zainteresowanie, z jakim spotkała się ubiegłoroczna konferencja zorganizowana 14 października w Świebodzińskim Domu Kultury ph. „Militarne dziedzictwo Świebodzina i okolic”, jak i wydawnictwo o takim samym tytule, skłoniło nas do podjęcia w roku bieżącym przygotowań do kolejnej, 2. edycji sesji historycznej. Serdecznie zapraszamy osoby chętne do zgłaszania referatów programowych oraz tekstów na kolejną konferencję, która odbędzie się w Świebodzińskim Domu Kultury w dniu 30 września 2017 roku.

Nawiązując do hasła przewodniego sesji - „Militarne dziedzictwo Świebodzina i okolic. Ochrona i badania” - chcielibyśmy, by podejmowana problematyka wiązała się z obszarem obejmującym maksymalnie granice dawnego powiatu sulechowsko-świebodzińskiego oraz wpisywała się w następujące zagadnienia:
– funkcjonowanie budowli militarnych w przestrzeni społecznej;
– problemy ochrony prawnej lokalnych zabytków militarnych;
– dawne i współczesne badania nad zabytkową substancją militarną (archeologia
grodzisk i pól bitewnych, średniowieczne i renesansowe założenia obronne,
fortyfikacje miejskie, obiekty współczesne - Międzyrzecki Rejon Umocniony, schrony
przeciwlotnicze);
– militarne wydarzenia z dziejów Świebodzina oraz okolicznych miejscowości;
– pamięć historyczna związana z II wojną światową.
Osoby zainteresowane wygłoszeniem referatu (max. 20 min.) jak i sporządzeniem tekstu do wydawnictwa sesyjnego, prosimy o zgłaszanie uczestnictwa wraz z podaniem tytułu opracowania w terminie do 31 marca 2017 r. na adres elektroniczny Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Moderatorem sesji jak i osobą odpowiedzialną za nabór prelegentów/autorów będzie Grzegorz Urbanek (Towarzystwo Historyczne Ziemi Międzyrzeckiej; Uniwersytet Zielonogórski). Referaty prosimy przygotować w formie prezentacji Microsoft Power Point, względnie w formie pokazu multimedialnego zdjęć. Ze względu na ograniczone ramy czasowe konferencji, ilość prelegentów będzie również ograniczona. Osoby chcące opublikować opracowanie proszone będą o nadesłanie na powyższy adres e-mail materiału tekstowego i ilustracji w nieprzekraczającym terminie do 31 lipca 2017 r.

– format tekstu: *.DOC (Microsoft Office – wersja do 2003 r.) lub *.ODT (Open
Office); prosimy o nadsyłanie tekstów czystych, tj. bez formatowania, operowania
suwakami, itp.;
– objętość tekstu: maksymalnie 15 stron (odstęp 1,5 wiersza);
– przypisy do tekstu w systemie polskim;
– ilość ilustracji: 5-10 – format ilustracji *.BMP, *.JPG, *.TIFF – rozdzielczość min.
300 DPI.
Ramowy program konferencji zostanie ogłoszony w terminie ok. 1,5 miesiąca przed konferencją. Każdemu autorowi zapewnione będą dwa egzemplarze autorskie publikacji. W dniu sesji zorganizowany zostanie bufet kawowy w przerwie między referatami oraz obiad dla prelegentów.
Osoby do kontaktu, z ramienia Towarzystwa Historycznego Ziemi Międzyrzeckiej:
Grzegorz Urbanek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , z ramienia Świebodzińskiego Domu
Kultury: Dominik Kramarz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Z poważaniem
Świebodziński Dom Kultury,
Towarzystwo Historyczne Ziemi
Międzyrzeckiej

 

Czytany 1191 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 26 marzec 2017 08:43

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Kabaret.jpg