Wydrukuj tę stronę

Sprawca alarmów bombowych w rękach policji

  • Posted on:  piątek, 17 listopad 2017 08:47
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Przedwczoraj (15.11) świebodzińska policja ujęła mężczyznę, który prawdopodobnie odpowiada za kilkukrotne fałszywe alarmy o podłożeniu bomby w szkołach w Świebodzinie. 28-letniemu mieszkańcowi powiatu bytowskiego grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

Przypomnijmy, że do fałszywych alarmów dochodziło 3, 6, i 7 listopada. Skracane były zajęcia, w kilku szkołach doszło do ewakuacji lub czasowego przerwania zajęć. Wchodziła specjalna komórka policji i zgodnie z procedurą, mimo niskiego poziomu zagrożenia, sprawdzała budynki. Pomimo iż nigdy nie było żadnych ładunków wybuchowych, doszło do realnego zagrożenia.  

 

- Trop prowadził w różne części kraju. Były to bardzo intensywne działania, w które zaangażowanych było wielu funkcjonariuszy komend wojewódzkich w kraju – relacjonuje sierż. sztab. Marcin Ruciński.  Okazało się, że podejrzewany mężczyzna nie przebywał w swoim miejscu zamieszkania. Policjanci jednak byli przygotowani na jego powrót i gdy się tylko pojawił, został zatrzymany. - Trwają czynności – potwierdził nam prokurator Krzysztof Pieniek.  Zgodnie z art. 224 a Kodeksu Karnego grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8 za stwarzanie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach. 

Szczegóły już za tydzień w papierowym wydaniu Tygodniowej

 

 

Czytany 2414 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 listopad 2017 09:09