piątek 25 maj 2018

Tragedia w Lubinicku - Magda zginęła na pasach

  • Posted on:  czwartek, 19 styczeń 2017 11:17
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

25-letnia kobieta zginęła na pasach w Lubinicku. Osierociła 3-letnią córeczkę. Mieszkańcy są wściekli – od lat bezskutecznie apelowali do władz o poprawę bezpieczeństwa na tej drodze!

Do tragedii doszło 3 stycznia przed godz. 17 na drodze wojewódzkiej nr 303. Prawidłowo przez pasy przechodziła 25-letnia Magda. - Opel zafira na prostym odcinku drogi uderzył w pieszą przednią częścią pojazdu – informuje zastępca komendanta policji Romuald Klaszczyński. Siła uderzenia była spora. Kobietę reanimowali strażacy. Doznała licznych obrażeń m.in. głowy. Niestety, zmarła w szpitalu. Osierociła 3-letnie dziecko.

O szczegółach przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodniowej!

 

 

______

Mieszkacy zapowiadają walkę o zwiększenie bezpieczeństwa we wsi!

przeczytaj list otwarty od sołtysa:

 Dnia 3 stycznia 2017 roku w Lubinicku doszło do tragicznego w skutkach wypadku na przejściu dla pieszych na drodze Wojewódzkiej nr 303, gdzie została potrącona 26 letnia mieszkanka naszej miejscowości. Na skutek tego tego wypadku mieszkanka naszej miejscowości poniosła śmierć, pozostawiając 3 letnie dziecko. Pomimo moich interpelacji złożonych jeszcze przed tym nieszczęśliwym zdarzeniem w sprawie postawienia znaków drogowych ograniczenia prędkość, które zobowiązywałyby kierowców do wolniejszej jazdy przez wieś – otrzymałem odpowiedź o braku uzasadnienia do postawienia takich znaków drogowych ograniczających prędkość. Dlatego po tym tragicznym zdarzeniu drogowym, mamy prawo czuć niepokój i obawiać się o swoje bezpieczeństwo. W związku z wybudowaną obwodnicą Jezior, ruch samochodów na naszej drodze jest wzmożony, a kierowcy niestety często zapominają o zmniejszeniu prędkości wjeżdżając na teren zabudowany, co wpływa na ograniczenie bezpieczeństwa mieszkańców naszej miejscowości. Istnieje potrzeba dokonania głębszej analizy sytuacji, która pozwoli uniknąć w przyszłości kolejnych tragedii.

W związku z powyższym pragnę zaprosić na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Lubinicku w dniu 20.01.2017 roku o godz. 18.00:

1) Dyrekcję Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze

2) Burmistrza Gminy Świebodzin

3) Starostę Powiatu Świebodzińskiego

4) Komendanta Powiatowej Policji w Świebodzinie

5) Przedstawicieli Mediów Lokalnych

Tematem Zebrania Wiejskiego będzie: Sprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas zaplanowanego zebrania zaprezentowany zostanie materiał filmowy, obrazujący odcinki drogi nr 303 i przyległe do nich tereny, które w mojej i mieszkańców ocenie wymagają odpowiednich decyzji i przedsięwzięć, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa zarówno na obszarze Sołectwa Lubinicko jak i w jego obrębie. Z uwagi na ważność przedstawionej sprawy, proszę o udział w Zebraniu.

Z poważaniem

Sołtys Sołectwa Lubinicko

Henryk Giecołd

Czytany 5078 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

10603564_265x145sasaddas8.jpg