piątek 25 maj 2018

W Świebodzinie pod Tesco wybuchł bankomat?!

  • Posted on:  piątek, 14 październik 2016 09:10
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj (14.10.2016) około godz. 3 w nocy zniszczono stojący pod drzwiami wejściowymi do Tesco w Świebodzinie bankomat. Na miejscu trwają czynności.

 

Policja otrzymała zgłoszenie po godz. 3 w nocy. Market o tej godzinie jest nieczynny dla klientów. Dyżurny otrzymał informację, że najprawdopodobniej ktoś chciał wybić szybę w drzwiach wózkiem. Jednak po przyjeździe policji okazało się, że uderzenie spowodował wybuch stojącego przy wejściu bankomatu. O godz. 8 na miejsce przyjechał prokurator, który bada sprawę przy wsparciu policyjnych techników i kryminalnych. Nad sprawą pracują również mundurowi z Żagania i ekipa z komendy wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp.

 

Kompletnemu zniszczeniu uległ górny panel bankomatu. Prawdopodobny wybuch był na tyle duży, że elementy rozprysnęły się w promieniu co najmniej kilkunastu metrów i przesunęły betonowe słupki. - Nie wykluczamy żadnego scenariusza, nie można na ten moment ustalić jednoznacznie, czy doszło do wybuchu, gdyż również co innego mogło rozpruć bankomat – mówi rzecznik świebodzińskiej policji st. asp. Łukasz Szymański.

Złodziejom bez wątpienia chodziło o znajdujące się w nim pieniądze. Jednak ich cel nie został osiągnięty i do pieniędzy się nie dostali. Do podobnego zdarzenia doszło w Szprotawie oraz na terenie Niemiec - we Frankfurcie. Policjanci zbadają związek pomiędzy tymi wydarzeniami.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policja zebrała materiały dowodowe i będzie analizować nagrania z monitoringu.

aj

 

 

Zdjęcia są do obejrzenia tutaj!

 

 

 

 

Czytany 3624 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 październik 2016 13:06

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

10603564_265x145sasaddas8.jpg