wtorek 26 styczeń 2021

Zedrą kasę z kierowców?

  • Posted on:  niedziela, 13 styczeń 2013 13:18
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci coraz częściej interweniują w okolicach ratusza. Postój w miejscach niedozwolonych jest na porządku dziennym. Główną przyczyną z pewnością jest brak miejsc parkingowych. Policjanci coraz częściej interweniują w okolicach ratusza. Postój w miejscach niedozwolonych jest na porządku dziennym. Główną przyczyną z pewnością jest brak miejsc parkingowych. foto: Ewa Wójcik

W ubiegłym roku kilka razy poruszaliśmy temat płatnych parkingów w ścisłym centrum Świebodzina. Ta sprawa w najbliższym czasie będzie bardzo ważnym punktem komisji i sesji Rady Miejskiej. Najwięcej na pobieraniu opłat zyskałby powiat, dlatego w Urzędzie Miejskim ta idea nie ma zbyt wielu zwolenników.

- Dla mnie to zawsze jest zdzieranie pieniędzy z kierowców - mówi w rozmowie z "Tygodniową" wiceburmistrz Krzysztof Tomalak. Mieszkańcy muszą mieć alternatywę w postaci bezpłatnych miejsc parkingowych - tłumaczy. Zaplanowana w budżecie budowa parkingu w okolicach błoni wydaje się więc idealnym momentem do zmian na ulicach w centrum miasta. Więcej w świebodzińskim wydaniu "Gazety tygodniowej".

Ewa Wójcik

Czytany 1375 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.