niedziela 17 luty 2019

Homanit Krosno1170x70 optimize

Dwaj uczniowie znaleźli bombę

  • Posted on:  czwartek, 24 marzec 2016 08:08
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Gimnazjaliści ze Szczańca znaleźli w lesie powojenny niewybuch. Bombę zabrali saperzy, a uczniowie zostali nagrodzeni za wzorową postawę.

Do zdarzenia doszło w marcu. Samuel de Roover i Mikołaj Tadych z III klasy gimnazjum w Szczańcu szukało w lesie porzuconych poroży. Nieoczekiwanie podczas spaceru natrafili na przedmiot przypominający niewybuch. Na szczęście zachowali się bardzo odpowiedzialnie, opanowując ciekawość i powiadomili policję.

Rozsądek wziął górę

- Aby ułatwić służbom dotarcie do miejsca, w którym znaleźli przedmiot, jeden z nich wyszedł do drogi, natomiast drugi zachowując bezpieczna odległość, pilnował miejsca przed dostępem innych osób. Funkcjonariusz Policji, posiadający przeszkolenie minersko – pirotechniczne, potwierdził, że przedmiot ten jest pociskiem artyleryjskim pochodzącym z czasów wojennych. Policjanci przejęli miejsce i zabezpieczyli je do czasu zabrania niewybuchu przez saperów z krośnieńskiej jednostki wojskowej – informuje asp. Łukasz Szymański, rzecznik policji.

Wyróżnieni za postawę

Taką postawę chłopców docenił komendant policji w Świebodzinie mł. insp. Jarosław Kowalski, który nagrodził ich dyplomami i drobnym upominkiem. W jego imieniu uczniów nagrodził dzielnicowy mł. asp. Mariusz Chrustowski podczas szkolnego apelu we wtorek 15 marca.

Alicja Jóźwicka

Czytany 1040 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.