poniedziałek 6 lipiec 2020

O inwestycjach i bezpieczeństwie

  • środa, 05 luty 2014 17:05

Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur kolejny raz spotkali się z mieszkańcami. Spotkanie odbyło się w domu kultury. O czym dyskutowano? Sprawdźmy.

Ma być bezpieczniej

  • wtorek, 12 listopad 2013 20:14

Przy domu kultury jest już bezpieczniej. Zamontowano barierkę ochronną wzdłuż chodnika. Przez ulicę nie będą teraz przebiegać dzieci.

Turniej miast i wsi

  • poniedziałek, 23 wrzesień 2013 16:16

Podczas dożynek gminnych w Rogozińcu odbył się Międzynarodowy Turniej Miast i Wsi. Drużyny walczyły ze sobą w wielu zabawnych konkurencjach.

Marian Dobak Człowiekiem Roku

  • wtorek, 30 kwiecień 2013 10:03

Już po raz kolejny Fundacja Spieszmy się nagrodziła najbardziej zasłużonych mieszkańców Zbąszynka. W tym roku wyjątkowa gala odbyła się 10 kwietnia w Domu Kultury.

Frekwencja dopisała

  • niedziela, 28 kwiecień 2013 13:31

Na styczniowym spotkaniu burmistrza z mieszkańcami było zaledwie kilka osób. Wówczas jeden z mieszkańców żartował, że trzeba na ogłoszeniach napisać, że podczas zebrania będą serwowane kawa i ciastka.

Radna Budych zasnęła na sesji

  • niedziela, 31 marzec 2013 14:18

Sesje w Zbąszynku nie należą do najciekawszych. Radni wszystkie sprawy omawiają na komisjach, na sesjach odbywa się tylko głosowanie nad uchwałami. Trudno się dziwić, że sprawozdanie z działalności Ośrodka Opieki Społecznej zadziałało na niektórych radnych usypiająco.

Nieporozumienie w Zbąszynku

  • sobota, 16 marzec 2013 11:06

Zbąszynek jest jednym z najlepiej zorganizowanych miast w województwie pod względem połączeń kolejowych. Problem zaczyna się, kiedy pociąg przyjedzie wieczorem lub w nocy, a chcemy dojechać do Świebodzina lub Międzyrzecza.

Premie w Zbąszynku

  • sobota, 16 marzec 2013 10:45

Kolejny rok i kolejne "trzynastki", na które mogą szykować się pracownicy urzędów, nauczyciele oraz służby mundurowe.

Od ubiegłego roku Koleje Wielkopolskie dzierżawią od PKP S.A. dużą halę w Zbąszynku. W tej chwili trwają w niej remonty. - Nie znaleźliśmy na terenie Wielkopolski budynku spełniającego nasze wymagania i dlatego jesteśmy w Zbąszynku - powiedział prezes Zarządu Włodzimierz Wilkanowicz.

Stacja benzynowa zamknięta

  • poniedziałek, 28 styczeń 2013 00:01

Ponad pięciotysięczne miasto bez stacji benzynowej. W Zbąszynku przed Bożym Narodzeniem zamknięto jedyną stację w mieście.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.