sobota 11 lipiec 2020

Stawiają na segregację śmieci

  • wtorek, 08 styczeń 2013 13:06

W Świebodzinie wysokość opłat za wywóz śmieci bardzo negatywnie zaskoczyła mieszkańców. Zbąszynek uchwalił identyczną cenę za odpady niesortowane. Jednak ci, którzy zdecydują się na segregację mogą zaoszczędzić aż 40 proc.

Bez łazienki i ciepłej wody

  • czwartek, 27 grudzień 2012 14:53

W jak trudnych warunkach muszą żyć niektórzy mieszkańcy naszego powiatu, przekonaliśmy się podczas odwiedzin w mieszkaniu Sławka Nowaka ze Zbąszynka.

Inwestycja na finiszu

  • niedziela, 09 grudzień 2012 10:57

Budowa kanalizacji w Gminie Zbąszynek idzie zgodnie z planem. W związku z tym jeszcze w tym roku zakończą się prace przy "projekcie wsparcia".

Wielka woda w Zbąszynku

  • sobota, 24 listopad 2012 12:40

W połowie listopada rozpoczęły się w Zbąszynku prace przy budowie placu targowego za Urzędem Miejskim. Niestety już po tygodniu (20.11.) doszło do poważnej awarii.

Nowy stary kościół

  • wtorek, 13 listopad 2012 23:26

Przejeżdżając przez Kosieczyn nie da się nie zauważyć zmian zachodzących wokół Kościoła pod wezwaniem świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zmienia się jednak nie tylko wszystko wokół, ale przede wszystkim we wnętrzu świątyni.

Nadaliście tytuł faszyście!

  • czwartek, 08 listopad 2012 22:12

Ostre słowa w stronę burmistrza Wiesława Czyczerskiego padły z ust mieszkańca Zbąszynka. Chodzi o komisje, sesje i tytuł honorowego obywatela miasta. - Nadaliście tytuł faszyście. To hańba! - krzyczał Stanisław Górski.

Twarzą w twarz z mieszkańcami

  • sobota, 27 październik 2012 11:31

W ostatni wtorek (23.10.) mieszkańcy Zbąszynka mieli kolejną okazję, aby podzielić się z burmistrzem swoimi uwagami do pracy urzędu, Rady Miejskiej oraz samego włodarza.

Jeden z mieszkańców zarzucał burmistrzowi nie przestrzeganie konstytucji. Padły także poważne oskarżenia pod adresem Honorowego Obywatela Miasta Ingvara Kamprada. Niestety mieszkaniec nie zdecydował się na wysłuchanie odpowiedzi, czy też komentarza włodarza i wyszedł zaraz po wygłoszeniu swoich sądów.

Więcej w świebodzińskim wydaniu "Gazety Tygodniowej"

Czarna droga przestanie być koszmarem

  • czwartek, 17 maj 2012 09:28

Gmina Zbąszynek jest terytorialnie najmniejszą w całym powiecie świebodzińskim, dlatego nie da się przeoczyć tu żadnej inwestycji. Największą z nich w tym roku będzie, a właściwie już jest przebudowa ulicy Czarna Droga, przy której mieści się kilka dużych firm.

Zapytaliśmy burmistrza Wiesława Czyczerskiego o plan inwestycji na bieżący rok i okazało się, że będzie to pracowity rok dla samorządu. Jak na niespełna 35-milionowy budżet, gmina przygotowała na 2012 rok kilka znaczących remontów. Najważniejsza i pochłaniająca najwięcej środków jest przebudowa ulicy Czarna Droga, dziś wyglądającej jak pobojowisko. Na początku maja przejazd przez nią graniczy z cudem. My nie odważyliśmy się wjechać na nią samochodem.

Więcej w papierowym wydaniu.

Ostatnie prace modernizacyjno - naprawcze na dworcu kolejowym w Zbąszynku odbywały się blisko osiem lat temu. Od tego momentu stan tego obiektu ciągle się pogarsza. Lokalni samorządowcy oraz mieszkańcy mówią jednym głosem - przydałby się remont!

Ostatni remont dworca został przeprowadzony na przełomie 2004 i 2005 roku. Był on możliwy do zrealizowania w oparciu o porozumienie gminy Zbąszynek z Oddziałem Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu. - Własnymi siłami malowaliśmy obiekt, wszystko zostało wyszpachlowane - podkreśla burmistrz Zbąszynka. - Mówimy oczywiście o holu budynku oraz przejściu podziemnym, ponieważ były to elementy, które znajdowały się w opłakanym stanie - dodaje urzędnik.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" powiat świebodziński

W Zbąszynku będą hotspoty?

  • wtorek, 06 marzec 2012 21:03

Coraz więcej gmin chętnie inwestuje w hotspoty, czyli otwarty, publiczny punkt dostępu do Internetu, najczęściej za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie WiFi. Na razie takich urządzeń w Zbąszynku jednak nie ma.

Temat zainstalowania hotspotów jednak był tam przerabiany. - Taka rozmowa się odbyła i zastanawialiśmy się nad pomysłem zainstalowania hotspotów w Zbąszynku - przyznał burmistrz, Wiesław Czyczerski. Urzędnik uważa, że jest to dobry pomysł. - Myślę, że takie urządzenia przydałyby się u nas. Jednak na dzień dzisiejszy nawet mieszkańcy o taką możliwość nie pytają - zaznacza. Burmistrz nie wyklucza, że w przyszłości taka inwestycja zostanie jednak zrealizowana. - Uważam, że hotspoty są całkiem ciekawą sprawą i mam nadzieję, że prędzej, czy później takie przedsięwzięcie sfinalizujemy - powiadomił W. Czyczerski.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" powiat świebodziński

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.