poniedziałek 6 lipiec 2020

Szkoła bez barier

  • niedziela, 15 styczeń 2012 18:26

W Zbąszynku odebrany został trzeci plac zabaw, który powstał w oparciu o program "Radosna Szkoła". Zakończono również projekt, dzięki któremu Szkoła Podstawowa wyposażona została w specjalną windę oraz platformę schodową dla osób niepełnosprawnych.

 

Szkoła Podstawowa w Zbąszynku z oddziałami zintegrowanymi jest już obiektem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. - Jak sama nazwa wskazuje, założyliśmy, że w tej szkole będą się uczyły również dzieci, czy młodzież niepełnosprawna. Mówimy oczywiście o niepełnosprawności ruchowej - zaznacza burmistrz Wiesław Czyczerski.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat  świebodziński

Gmina przejęła szkołę

  • piątek, 30 grudzień 2011 19:35

Zespół Szkół Technicznych w Zbąszynku został przekazany (1.09.) gminie. Do tej pory placówką zarządzało Starostwo Powiatowe w Świebodzinie. Formalnie nowy układ zacznie obowiązywać od nowego roku.

 

Do tej pory Zespołem Szkół Technicznych w Zbąszynku zarządzało Starostwo Powiatowe. Po nowym roku będzie jednak inaczej. - Przejęliśmy tę szkołę 1 września - wyjaśnia Wiesław Czyczerski, burmistrz Zbąszynka. - W tej chwili jesteśmy organem prowadzącym tę szkołę - dodaje. Jak przyznają urzędnicy, nie tylko ci w Zbąszynku, oświata jest workiem bez dna, a państwo nie wywiązuje się ze swojego konstytucyjnego obowiązku jej utrzymania i zapewnienia. - Rozchodzi się oczywiście o pieniądze, sama subwencja nie zapewnia kompletnego funckjonowania szkół - tłumaczy burmistrz. - Jest ona niewystarczająca i wszystkie gminy, Zbąszynek także - muszą do niej dokładać - kontynuuje W. Czyczerski.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Zginął w pracy

  • wtorek, 27 grudzień 2011 00:52

W fabryce Swedwood (18.12.) w Zbąszynku zginął pracownik. Został przygnieciony przez maszynę. Sprawę bada prokuratura.

 

Do wypadku doszło w niedzielne popołudnie. Mężczyzna został przygnieciony przez frezarkę. Pracownicy niechętnie się wypowiadają. - Widziałem jak leżał przygnieciony - krótko mówi jeden z nich. - Podbiegliśmy do kolegi, próbowaliśmy go reanimować - opowiada.

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Na stół zawsze trafia dwanaście potraw?

  • sobota, 24 grudzień 2011 15:59

Przeważnie jest ich więcej, ale tych tradycyjnych oczywiście nie brakuje - mówi burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.

Cały wywiad w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Parkingów jest za mało

  • sobota, 10 grudzień 2011 16:21

Problem z miejscami parkingowymi dotyczy wszystkich polskich miast i Zbąszynek nie jest w tym aspekcie wyjątkiem. - Nie dotyczy nas to tak mocno, jak przykładowo Świebodzina, ale problem jest - zauważa burmistrz Wiesław Czyczerski.

W Zbąszynku w tej kwestii czynione są cały czas ruchy, które mają ten problem rozwiązać. - Miejsc parkingowych budujemy bardzo dużo, ale ciągle mamy ich za mało - poinformował W. Czyczerski, burmistrz Zbąszynka. - Może nie dotyczy nas to w takim stopniu, jak chociażby Świebodzina, ale mimo wszystko jest to problem - dodaje urzędnik.
Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Zbąszynek w czołówce

  • sobota, 10 grudzień 2011 16:07

Gmina Zbąszynek zajęła wysokie czwarte miejsce w rankingu Samorządów Zrównoważonego Rozwoju 2011 w kategorii gmin miejsko - wiejskich. Nagrody przyznano podczas konferencji "Samorząd Zrównoważonego Rozwoju", która odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Gmina się kanalizuje

  • środa, 16 listopad 2011 08:40

W gminie Łagów (28.10.) zaczęła pracę długo oczekiwana oczyszczalnia ścieków.
Inwestycja obejmowała swoim zakresem budowę nowej oczyszczalni ścieków o przepustowości 900 m3/dobę oraz rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej. Podstawowy zakres projektu objętego dofinansowaniem były  prace budowlano-montażowe związane z budową oczyszczalni ścieków w Gronowie oraz budowa kanalizacji sanitarnej w Sieniawie.
Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - pwiat świebodziński

Obwodnica w połowie gotowa

  • niedziela, 30 październik 2011 22:06

Północna część obwodnicy Zbąszynka jest gotowa! Fakt, że tylko jedna jej część, ale już nawet to powinno znacznie upłynnić ruch w mieście. -  Myślę, że w przyszłym roku będziemy gotowi dokumentacyjnie pod drugą część inwestycji - zapowiada burmistrz Wiesław Czyczerski.
Na początku września oficjalnie do użytku przekazano północną część obwodnicy Zbąszynka. Dlaczego nie zdecydowano się na przeprowadzenie całości inwestycji za jednym zamachem, tylko podzielono ją na etapy?

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej" - powiat świebodziński

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.