sobota 8 sierpień 2020

Bez łazienki i ciepłej wody

  • Posted on:  czwartek, 27 grudzień 2012 14:53
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pisałem o większe mieszkanie wiele razy, ale nic to nie dało. Pracownicy "komunalki" byli u nas, coś mierzyli i więcej nikt ich tu nie widział - powiedział nam Sławomir Nowak. Pisałem o większe mieszkanie wiele razy, ale nic to nie dało. Pracownicy "komunalki" byli u nas, coś mierzyli i więcej nikt ich tu nie widział - powiedział nam Sławomir Nowak. foto: Ewa Wójcik

W jak trudnych warunkach muszą żyć niektórzy mieszkańcy naszego powiatu, przekonaliśmy się podczas odwiedzin w mieszkaniu Sławka Nowaka ze Zbąszynka.

Kiedy weszliśmy do kamienicy przy ulicy Gdańskiej nie wiedzieliśmy tak naprawdę, po co zostaliśmy zaproszeni. W mieszkaniu było bardzo ciepło i czysto. Pan Sławek był tylko z córką. Na pierwszy rzut oka wydawało nam się, że jest to najzwyklejsza na świecie kawalerka opalana piecem kaflowym. Usytuowana jest na parterze, więc wnoszenie opału nie jest wielkim problemem. Jedynym mankamentem jaki zauważyliśmy są nieszczelne, drewniane okna, ale takie problemy ma wiele polskich rodzin. Więcej w świebodzińskim wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Ewa Wójcik

Czytany 1405 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.