niedziela 17 listopad 2019

Czym kuszą uczniów nasze szkoły?

  • Posted on:  poniedziałek, 14 lipiec 2014 10:28
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czym kuszą uczniów nasze szkoły? Foto: Krzysztof Stańczak

W gminie działają dwie szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół Technicznych w Zbąszynku oraz Technikum Leśne w Rogozińcu. Sprawdziliśmy jak w placówkach przebiega tegoroczna procedura rekrutacyjna.

Niż demograficzny to jeden z głównych problemów, z którym starają się walczyć wszystkie placówki oświatowe. Drugą kwestia jest próba zatrzymania u „siebie” młodych ludzi, którzy mimo wszystko próbują jak najszybciej wyjechać z rodzinnego miasta. A jak jest w gminie Zbąszynek? - Staramy się wciąż podnosić standard i polepszać opinię o naszych dwóch placówkach ponadgimnazjalnych – wyjaśnia burmistrz Wiesław Czyczerski. Więcej w świebodzińsko-sulechowskim wydaniu „Tygodniowej”.

Krzysztof Stańczak 

Czytany 1455 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.